Goniec.pl
Gienek Rolnicy. Podlasie

Screen youtube.com Rolnik Info

Gienek z "Rolnicy. Podlasie" zdradził, ile dostaje emerytury. Wszystko za 42 lata pracy

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

66-letni Gienek z "Rolnicy. Podlasie", w ostatnim czasie bezapelacyjnie najsłynniejszy rolnik w Polsce, ujawnił, ile wynosi jego emerytura. Niejeden by się załamał. Chociaż sytuacja jest dość przykra, stara się znaleźć dobre strony. Do dyspozycji ma 1000 zł miesięcznie.

Gienek z Plutycz za 42 lata ciężkiej pracy otrzymuje zaledwie 1000 złotych od państwa. 66-latek wraz z synem Andrzejem nadal prowadzi gospodarstwo, niestety nie ma lekko. Rolnik jest załamany.

Gienek z „Rolnicy. Podlasie” otrzymuje wręcz głodową emeryturę

- Przepracowałem 42 lat roboczych [], dostałem 1000 zł emerytury. Co to dziś jest 1000 złotych? Żeby przyszło się w mieście jajko kupić i do garka to by cieniutko. A my tu mamy mleko swoje, jajko swoje, co trzeba to zajdziem kupim - mówi Gienek w rozmowie z portalem Rolnik Info.

Rolnik jak widać zaznacza, że z gospodarstwa może pozyskać podstawowe artykuły spożywcze. Ma dwie - jak określa - chaty, przy czym nie wyobraża sobie życia w mieście. Nie ma zamiaru porzucić gospodarstwa.

Jak sam mówi, „urodziłem się na błocie i będę umierał na błocie”. Niestety, praca na gospodarstwie wiąże się z wieloma wydatkami, chociażby na maszyny rolnicze, kolejne zwierzęta, dbanie o zdrowie inwentarza i jego wyżywienie.

[EMBED-243]

Syn Gienka, Andrzej, sam przyznaje, że potrzebne są ogromne inwestycje, ludzie biorą ogromne kredyty. Podobnie jak ojciec, nie ma zamiaru uciekać ze wsi. Mimo niepowalających zarobków wolą zostać na ojcowiźnie.

Gienek Onopiuk na co dzień zajmuje się 50-hektarowym gospodarstwem, na którym żyje kilkadziesiąt sztuk bydła, konie, kaczki, kury, indyki. Włożył ogromny wysiłek, aby wszystko utrzymać w ryzach.

Tym samym 66-letni rolnik znajduje się w niechlubnym gronie Polaków, którzy otrzymują jedne z najniższych emerytur. Niestety, nawet po waloryzacji nie może liczyć na większe kwoty. Wiele osób sądzi również, że biorąc udział w głośnym programie, opływa w luksusy. Nagranie zamieszczone poniżej wszystko weryfikuje.

Na szczęście rolnicy z Plutycz mogą liczyć na pomoc fanów. Sympatycy starają im się ich wesprzeć na różne sposoby. Pomocną dłoń wyciągnęła np. AGROunia, która zorganizowała zrzutkę na belarkę. Kwota 65 tysięcy złotych została przebita i Onopiukowie już niedługo otrzymają potrzebny na roli sprzęt.

  • Nie żyje aktor Charles Grodin

  • Pielęgniarki zapowiedziały strajk w szpitalach na 7 czerwca

  • Ma 30 lat i 9 dzieci. Pierwsze z nich urodziło się dwa lata temu

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Rolnik Info

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >