Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Przewodów. Tak wygląda wieś tuż po wybuchu rakiety. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia
17.11.2022 13:14

Przewodów. Tak wygląda wieś tuż po wybuchu rakiety. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia

Przewodów - jak wygląda po wybuchu?Przewodów. Spokojna wieś w powiecie hrubieszowskim nieopodal granicy z Ukrainą trafiła na usta całego świata. Eksplozja rakiety rosyjskiego pochodzenia zabiła dwóch mieszkańców gminy Dołhobyczów. Na miejscu nadal pracują służby, a centrum wsi odcięte jest od świata. Z lotu ptaka wykonano nowe zdjęcia miejsca, gdzie uderzył pocisk.

Przewodów: zdjęcia z miejsca uderzenia rakiety. Fot.: Pawel Wodzynski/East News; WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Przewodów: zdjęcia z miejsca uderzenia rakiety. Fot.: Pawel Wodzynski/East News; WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Slajd 1 z 10

Przewodów: zdjęcia z powiatu hrubieszowskiego

W Przewodowe znali się praktycznie wszyscy, ale wtorkowe popołudnie sprawiło, że we wsi pojawili się żołnierze, policjanci, śledczy, eksperci, czy saperzy i strażacy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co dzieje się w małej wsi w powiecie hrubieszowskim. Media obiegły zdjęcia wojskowych przemierzających okoliczne pola i szukających resztek rakiety, która zabiła dwóch mężczyzn.

Slajd 2 z 10

Przewodów: nowe zdjęcia z miejsca, gdzie uderzyła rakieta rosyjskiego pochodzenia

Przewodów. Oto jak wygląda najbliższa okolica zakładu i samo miejsce, gdzie spadła rakieta rosyjskiego pochodzenia. Na nowych fotografiach widać, że pocisk wylądował nieopodal zabudowań, a służby przykryły lej zielonym materiałem. Uwagę zwraca jeszcze jeden szczegół.

Slajd 3 z 10

Przewodów: nowe zdjęcia z miejsca uderzenia rakiety

W czwartek 17 listopada upubliczniono nowe zdjęcia z miejsca, gdzie uderzyła rakieta rosyjskiego pochodzenia. Przypomnijmy, że pocisk zabił dwóch mieszkańców gminy. Fotografie zostały zrobione z lotu ptaka i bez problemu znaleźć można na nich wielki lej po eksplozji.

Slajd 4 z 10

Przewodów: nowe zdjęcia

Na najnowszych zdjęciach z Przewodowa widać, że służby i śledczy zaangażowani w zbieranie dowodów w związku z eksplozją rakiety nie zdecydowali się na sprzątnięcie kukurydzy. Żółta "plama" obok wyrwy w ziemi to ziarna, które miały zostać zważone, ale wybuch w tym przeszkodził.

Slajd 5 z 10

Przewodów: zdjęcia z miejsca uderzenia rakiety pokazała także Polska Policja

Wcześniej kulisy pracy służb pokazała Polska Policja. Formacja opublikowała w środę zdjęcie z miejsca, gdzie uderzyła rakieta. W komunikacie podkreślono, że "policjanci od początku zdarzenia zabezpieczają teren".

Slajd 6 z 10

Przewodów: na miejscu nie brakuje przedstawicieli mediów z całego świata

Przewodów to wieś, która w smutnych okolicznościach wdarła się do tematów rozmów w samym Pentagonie. Nie dziwi zatem fakt, iż do powiatu hrubieszowskiego zjechały ekipy telewizyjne z całego świata. Dziennikarze nieustannie pytają mieszkańców o zdarzenie z udziałem rakiety pochodzenia rosyjskiego.

Slajd 7 z 10

Przewodów: we wsi roi się od służb, w tym wojska

Na terenie całej gminy pojawiły się niezliczone ilości wojskowych samochodów. Zajmują one miejsce między polami i łąkami, gdzie funkcjonariusze nieustannie szukają odłamków rakiety.

Slajd 8 z 10

Przewodów: służby nieustannie patrolują wieś w powiecie hrubieszowskim

We wtorek codzienne widoki mieszkańców wsi Przewodów diametralnie się zmieniły. Obecnie na uliczkach łatwiej niż sąsiada jest spotkać żołnierza z bronią i policyjny radiowóz na sygnałach.

Slajd 9 z 10

Przewodów: zdjęcia z miejsca, gdzie wybuchła rakieta rosyjskiego pochodzenia

Przewodów w kilka chwil stał się jednym z ważniejszych miejsc w kraju, gdzie ściągnięto niewidziane dotąd we wsi siły i środki. Centrum Przewodowa zostało odcięte przez służby i wstęp do tej strefy mają jedynie mieszkańcy. Policja i wojsko ściśle legitymuje każdego, kto chce zbliżyć się do miejsca, gdzie we wtorek spadła rakieta.

Slajd 10 z 10

Przewodów: w gminie Dołhobyczów ogłoszono czterodniową żałobę

Wójt gminy Dołhobyczów podjął decyzję, że okoliczności wymagają wprowadzenie regionalnej żałoby. - Żadnych imprez w najbliższych dniach nie planujemy, więc niczego nie odwołujemy. Strona internetowa będzie w biało-czarnych barwach, opuścimy flagi, założymy kiry. Tyle, ile możemy zrobić, to zrobimy - powiedział w rozmowie z interią.pl Grzegorz Drewnik.

Tagi: