Goniec.pl
Obsada filmu 365 dni

TRICOLORS/East News

"365 dni" jednym z faworytów do Złotych Malin, nagród dla najgorszych filmów roku

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Film "365 dni" na podstawie bestsellera Blanki Lipińskiej znalazł się w gronie filmów, które mają wielkie szanse na nominacje do Złotych Malin, czyli "anty-Oscarów" - nagród dla najgorszych filmó

Polski film ma szansę na nominację, a także zwycięstwo w kilku kategoriach jednych z hollywoodzkich nagród. Nie mówimy tutaj jednak o Oscarach, a Złotych Malinach, czyli konkursie na najgorsze produkcje roku. Jednym z faworytów, który znalazł się na tzw. długiej liście jest "365 dni", czyli dzieło bazujące na powieści Blanki Lipińskiej.

"365 dni" jednym z faworytów do Złotych Malin

Film miał swoją premierę w polskich kinach na kilka tygodni przed ich zamknięciem, czyli 7 lutego 2020 roku. Jednak dopiero, gdy produkcja w reżyserii Barbary Białowąs trafiła na Netfliksa w drugiej części roku, zyskała popularność na całym świecie. "365 dni" przez wiele tygodni utrzymywało się wśród najpopularniejszych filmów i seriali platformy streamingowej w wielu krajach.

Teraz ta popularność może zacząć zbierać plony w postaci nominacji do amerykańskich nagród. Niestety nie jest to prawdopodobnie uwaga, na jaką liczyli twórcy i aktorzy "365 dni". Złote Maliny to plebiscyt na najgorsze filmy, niekompetentne występy aktorskie i nieprzeciętnie głupie scenariusze.

Możliwych aż siedem nominacji do Złotych Malin

Według długiej listy stworzonej przez dziennikarzy "365 dni" ma szansę na nominację w kilku kategoriach. M.in.: "najgorszy film" i dla "najgorszego reżysera".

W kategorii "najgorszy aktorowi" może znaleźć się miejsce dla Michela Morrone. Z kolei Anna Maria Sieklucka może otrzymać nominację dla "najgorszej aktorki", a para Morrone-Sieklucka może znaleźć się również w kategorii "najgorszy ekranowy duet".

Tomasz Klimala, Blanka Lipińska i Tomasz Mandes rozpatrywani są jako potencjalni kandydaci w kategorii "najgorszy scenariusz", a w sekcji "najgorszy remake" dziennikarze widzą w "365 dniach" duchowego następcę "50 twarzy Greya".

Nominacje już 14 marca

Łącznie daje to aż siedem potencjalnych wyróżnień, na dziewięć kategorii. Nominacje do Złotych Malin zostaną ogłoszone 14 marca (dzień przed nominacjami do Oscarów), a przyznanie nagród odbędzie się 24 kwietnia (również 24 godziny przed galą rozdania Oscarów).

Blanka Lipińska reaguje pozytywnie

Jak na te informacje zareagowała Blanka Lipińska, autorka powieści, którą film adaptuje? Okazuje się, że zupełnie nie przejmuje się potencjalnymi nominacjami do "anty-Oscarów", a wręcz przeciwnie - cieszy się, że "365 dni" może znaleźć się w gronie takich filmów, spośród których większość to wysokobudżetowe, hollywoodzkie produkcje, a Złote Maliny bardzo często trafiają w ręce wielkich gwiazd.

W ramach relacji na Instagramie Lipińska udostępniła tekst Onetu, który mówił o potencjalnych nominacjach. - Moim marzeniem było dostać tę nagrodę. Trzymajcie mocno kciuki, by chociaż jedna trafiła w moje ręce - skomentowała.

Już za niecałe dwa tygodnie dowiemy się, czy "365 dni" otrzyma nominację do Złotych Malin 2021.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Rząd rozważa wprowadzenie uciążliwych obostrzeń. "To jeden z wariantów"

  • Dziecko szło samotnie wzdłuż ruchliwej drogi. Rodzice ukarali je za nieporządek?

  • 15-latka z Warszawy zaatakowała matkę nożem kuchennym. Krzyczała, że ją zabije

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >