Goniec.pl
Ewa Bem

TRICOLORS/East News

Czy Ewa Bem jeszcze wróci na scenę? Artystka uchyliła rąbka tajemnicy

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Ewa Bem to legenda polskiej sceny jazzowej. Kilka lat temu po tragedii w życiu osobistym, wokalistka postanowiła wycofać się z koncertowania oraz z życia publicznego. Jakiś czas temu udzieliła bardzo osobistego wywiadu, w którym pojawił się te

Ewa Bem trzy lata temu wycofała się w życia publicznego. To wówczas odeszła jej córka, a artystka nie wyobrażała sobie tworzenia i koncertowania bez obecności swojego ukochanego dziecka w życiu. Usunęła się w cień i próbowała poradzić sobie z osobistą tragedią.

Ewa Bem przeżyła w 2017 roku tragedię

„Pierwszej damy polskiego jazzu” pożegnała swoją córkę Pamelę Bem-Niedziałek w 2017, która odeszła umierając na raka w wieku zaledwie 39 lat.

Starsza córka Ewy Bem zmagała się z guzem mózgu, który został u niej wykryty, gdy była w drugiej ciąży. Zdecydowała się na wcześniejszy poród, by rozpocząć leczenie. To jednak nie przyniosło zadowalającego rezultatu i 30 września 2017 roku Pamela Bem-Niedziałek przegrała walkę z chorobą. Osierociła dwójkę dzieci.

Bem-Niedziałek była wydawcą, reporterką i prezenterką. Współtworzyła kilka telewizji informacyjnych m.in. TVN24 oraz TVN24 BiS.

Po śmierci córki Ewa Bem zrezygnowała z koncertowania

Po tym wydarzeniu Ewa Bem nie wyobrażała sobie kontynuowania kariery scenicznej. Odwołała koncerty i wycofała się z show-biznesu. Córka była dla niej wszystkim, dlatego gwiazda nie wyobrażała sobie tworzenia i śpiewania bez niej.

Kilka miesięcy temu, po prawie 3 latach od śmierci córki, Bem zdecydowała się udzielić wywiadu Jerzemu Szczerbakowowi w Radiu Jazz FM. Podczas niego wyznała, że bardzo długo nie potrafiła pogodzić się ze stratą Pameli.

Przyznała, że prawie do końca choroby córki koncertowała i udzielała się publicznie. Gdy jednak Pamela odeszła, wokalistka nie chciała i nie była gotowa brać udział w życiu publicznym.

Czy Ewa Bem przygotowuje się do powrotu na scenę?

– Do niedawna jakikolwiek powrót na scenę był poza moim myśleniem. W tej chwili już tak nie jest. Zaczynam powoli odczuwać chęć pobycia na scenie, zaśpiewania i posłuchania muzyków, jak inspirują… - powiedziała w maju ubiegłego roku Ewa Bem w wywiadzie dla internetowej stacji Radio Jazz FM.

Droga do powrotu jeszcze daleka, ale niczego nie można wykluczyć

Gwiazda przyznała również, że potrzebuje do życia inspiracji i kocha muzykę. Jej wypowiedź nieśmiało sugeruje, że wszyscy, którzy wyczekują momentu, w którym Ewa Bem znów pojawi się na scenie, mogą odczytywać te słowa jako światełko w tunelu.

Powrót Ewy Bem do tworzenia i koncertowała to nadal melodia przyszłości. Jednak teraz wiemy, że sama artystka zastanawia się, co powinna zrobić dalej.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >