Goniec.pl
Elżbieta Jaworowicz

TRICOLORS/East News

Elżbieta Jaworowicz, jakiej nie znamy. Poza kamerami jest zupełnie inną osobą

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Elżbieta Jaworowicz przez lata stała się jedną z najpopularniejszych dziennikarek w naszym kraju. Już od 36 lat prowadzi program "Sprawa dla reportera", a praca jest dla niej wszystkim. Ciągle jednak niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym, kt&oa

Elżbieta Jaworowicz to jedna z najlepszych i najbardziej profesjonalnych dziennikarek w Polsce. Prowadząca "Sprawę dla reportera" od lat utrzymuje wizerunek osoby skupionej na karierze i chcącej cały czas być w centrum uwagi. Wszystko nie tylko po to, by błyszczeć przed kamerami, ale również pomagać ludziom.

Elżbieta Jaworowicz - przykład dziennikarskiego profesjonalizmu

Dziennikarka przez wszystkie lata pracy w TVP bardzo pilnuje swojego życia prywatnego i pomimo 36 lat trwania jej programu o tym, jak wygląda jej czas wolny nadal nie wiemy zbyt wiele. Teraz Elżbieta Jaworowicz uchyla rąbka tajemnicy. Na kilka tygodni przed swoimi 75. urodzinami.

Przez lata w prasie i mediach pojawiało się wiele spekulacji na temat jej życia, ale większość była tylko domysłami lub szczątkowymi informacjami. Wiadomo na pewno, że od 11 lat związana jest z Eugeniuszem Mleczakiem, byłym rzecznikiem MON.

To jej trzeci mąż, ale gwiazda TVP nie wypowiada się o poprzednich małżeństwach - fani wiedzą tylko tyle, że jej pierwszy mąż był biznesmenem, a drugi - kierowcą rajdowym. Kiedyś w mediach krążyła również plotka o tym, że Jaworowicz ma syna, ale okazała się ona nieprawdziwa. Dziennikarska bez reszty poświęciła się pracy.

Dziennikarka żałuje, że nie ma dzieci

W rozmowie z tygodnikiem "Dobry Tydzień" Jaworowicz opowiedziała o tym, że żałuje, że nigdy nie doczekała się dzieci. Żałuje, że nie ma pełnej rodziny, która mogłaby się wspierać w trudnych momentach: - Żałuję. Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało. Szczęściem jest posiadanie rodziny, która daje wsparcie - wyznała dziennikarka.

- Ale mój partner mówi mi: "Dobrze, że w ogóle spotkaliśmy się, bo przecież mogliśmy się nie spotkać". [...] Jestem osobą smutnawą, a on te wszystkie moje smutki potrafi mi przetłumaczyć. Z drugiej strony uważa, że jako spełniona żona spoczęłaby na laurach i "redagowała cudze programy" - można przeczytać w wywiadzie dla gazety. 

Elżbieta Jaworowicz nie lubi cwaniaków

Elżbieta Jaworowicz wydaje się na co dzień kobietą pewną siebie, silną i stanowczą, z dala od kamer zdarza się jej płakać, szczególnie gdy krzywda dzieje się uczestnikom "Sprawy dla reportera". Współpracownik dziennikarki, adwokat Piotr Kaszewiak, który jest ekspertem w jej show, przyznał, że Jaworowicz jest kobietą, która nie pozwoli na to, by w drogę wchodziły jej jakieś cwaniaki. Bardzo często potrafi postawić na swoim nie przebierając w słowach.

Kaszewiak podzielił się bardziej prywatnym spojrzeniem na dziennikarkę w wywiadzie udzielonym Faktowi: - Elżbieta Jaworowicz jest tak samo silna, jak wrażliwa. Jest elegancka, subtelna i delikatna, ale jednocześnie za chwilę będzie twardo negocjować z nieprzebierającym w słowach cwaniakiem. I proszę mi wierzyć - odchodząc, ten cwaniak będzie ją bardzo szanował i bardzo się z nią liczył. [] Obserwuję etykę pracy pani redaktor i widzę, że z racji pozycji i dorobku zawodowego nie musi nikomu niczego udowadniać, a i tak poświęca się dla swoich widzów - stwierdził adwokat.

Elżbieta Jaworowicz potrafi być silna i nieugięta, ale również, jak każdy z nas, ma chwile słabości, podczas których się otwiera. Czasami nawet fani jej stanowczości i profesjonalizmu muszą się zastanawiać, jaka jest w prywatnym życiu.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Rząd rozważa wprowadzenie uciążliwych obostrzeń. "To jeden z wariantów"

  • Dziecko szło samotnie wzdłuż ruchliwej drogi. Rodzice ukarali je za nieporządek?

  • 15-latka z Warszawy zaatakowała matkę nożem kuchennym. Krzyczała, że ją zabije

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >