Edyta Wojtczak Żródło: archiwalne nagranie TVP1

Chyba każdy pamięta Edytę Wojtczak z TVP. Wiadomo, jaką emeryturę dostaje

24 Kwiecień 2021 Patryk PrzybyłowskiPatryk Przybyłowski

Edyta Wojtczak to jedna z tych osób, bez których nie bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić Telewizji Polskiej. Jaką emeryturę legenda TVP pobiera po niespełna 40-letniej pracy na oczach widzów? Poznaliśmy konkretną kwotę.

Edyta Wojtczak była obecna na naszych ekranach od 1957 do 1996 roku. W ciągu 39 lat pracy zapowiedziała niezliczoną ilość programów, filmów i transmitowanych wydarzeń. W skali historii Telewizji Polskiej może być śmiało wymienia w jednym rządzie z takimi nazwiskami jak Krystyna Loska czy Bogumiła Wander.

Nie raz widzieliśmy jednak sytuację, w której wieloletnia kariera nie poszła w parze z odpowiednim uposażeniem na tzw. stare lata. Chyba najsłynniejszym przykładem jest Maryla Rodowicz, która notorycznie skarży się na wysokość swojej emerytury.

Jaką emeryturę dostaje Edyta Wojtczak?

Niestety, w dużej mierze gwiazdy minionych lat nie do końca dbały o to, aby odpowiednio kontrolować swoją przyszłą sytuację emerytalną. Dlatego też tak jak np. Krzysztof Cugowski, muszą się liczyć z tym, że ich świadczenie często ledwo przekracza 1000 złotych.

W bardzo nieciekawej sytuacji jest również Alicja Majewska, która mieści się w podobnym przedziale, co Krzysztof Cugowski. Gdyby nie duża liczba koncertów granych w ciągu roku i udział w popularnych show telewizyjnych, jej sytuacja byłaby bardzo ciężka.

Nie żyje Aleksandra Karzyńska znana ze słuchowiska „Matysiakowie”Nie żyje Aleksandra Karzyńska znana ze słuchowiska „Matysiakowie”Czytaj dalej

Jak jest w przypadku Edyty Wojtczak? Legendarna prezenterka przed kilkoma laty zdradziła, że otrzymuje ok. 2000 złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę coroczną waloryzację świadczenia, to obecnie wynosi ono ok. 2300 złotych.

Czy jest to kwota wysoka? Na pewno w porównaniu z przeciętnym emerytem nie są to pieniądze, na które można by narzekać. Jednak biorąc pod uwagę status, jakim cieszyła się Edyta Wojtczak, to ciężko nie stwierdzić, że jej świadczenie powinno być zdecydowanie wyższe.

Być może już niedługo sytuację emerytów poprawią zmiany, które mogą być wprowadzone w naszym kraju. Coraz głośniej mówi się o możliwości zdjęcia opodatkowania z emerytur, co dałoby realną podwyżkę każdemu seniorowi.

Na ten moment budżet osób starszych wspomagany jest trzynastą emeryturą, a w tym roku nawet czternastą. Jednak w przypadku tych dodatków nie ma gwarancji, że zostaną one wprowadzone na stałe.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł