Goniec.pl
Edyta Wojtczak

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Edyta Wojtczak przez wiele lat była jedną z głównych twarzy TVP. Co dziś robi legendarna spikerka?

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Edyta Wojtczak była bardzo dobrze rozpoznawalną prezenterką TVP przez 40 lat. W końcu jednak została zwolniona w sposób, który do dziś budzi wiele kontrowersji. Obecnie prowadzi już zupełnie inne życie

Edyta Wojtczak jest uznawana przez wiele osób za legendę telewizji. Nic dziwnego, bowiem aż przez 40 lat pracowała w TVP, co pozwoliło jej zapaść w pamięć widzom z całej Polski. W końcu jednak rozstała się z Telewizją Polską w okolicznościach, które do dziś budzą wiele kontrowersji. 

Edyta Wojtczak została zwolniona z TVP w kontrowersyjny sposób. Co robi dziś?

Przygoda Edyty Wojtczak z TVP trwała aż 40 lat. Długie lata występów na ekranach telewizorów, konsekwencja, styl i profesjonalizm sprawiły, że prezenterka została pokochana przez widzów, którzy nie wyobrażali sobie telewizji bez niej. Jakże wielkie było zatem ich zaskoczenie, gdy TVP zwolniło Edytę, chociaż absolutnie nie obniżyła lotów, jeśli chodzi o warsztat pracy.

Powodem odsunięcia Edyty Wojtczak z TVP w 1996 roku miało być wystąpienie prezenterki w reklamie proszku do prania. Kobieta mocno przeżyła utratę pracy, której poświęciła bardzo wiele. 

- Całe życie spędziłam w telewizyjnym okienku, więc rozstanie z widzami przeżyłam bardzo boleśnie. Telewizja stawiała na intymność swoich kontaktów z widzami w czasie, gdy zaczęłam w niej pracować. Pasowałam do takiego wizerunku telewizji. Potem przestałam być potrzebna - wyznała w jednym z wywiadów Edyta Wojtczak

Obecnie była prezenterka mieszka w małej kawalerce w Warszawie. Stroni od kontaktu z mediami. Bardzo rzadko występuje publicznie. W swoim życiu postawiła na spokój. Jej źródłem dochodu jest w dużej mierze emerytura. 

Chociaż od zwolnienia Edyty Wojtczak z TVP minęło już wiele lat, wierni fani nadal o niej nie zapominają. Pamiętają ją jako uśmiechniętą i sympatycznie usposobioną osobę. Warto wspomnieć, że w 2013 roku prezenterka otrzymała bardzo znaczące wyróżnienie. Odznaczono ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telewizji, osiągnięcia w pracy zawodowej i działalność społeczną. 

Warte odnotowania jest również to, że oprócz pracy w TVP, Edyta Wojtczak miała również później epizod w TVN-ie. Współtworzyła tam program "Między kuchnią a salonem".

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Test na koronawirusa z Biedronki. Co powie nam badanie serologiczne z dyskontu?

  • Majątek Daniela Obajtka. Łączna wartość jego nieruchomości powala

  • Lech Wałęsa opłakuje przyjaciela. Ogromna żałoba w rodzinie byłego prezydenta

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >