Goniec.pl
siepomaga.pl/ewa-zielinska

siepomaga.pl/ewa-zielinska

Dziennikarka TVP Ewa Zielińska walczy o życie. Cierpi na straszliwą chorobę, jej rodzina zorganizowała zbiórkę na leczenie

6 Października 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Ewa Zielińska od lat pracuje dla TVP3 Szczecin. Dziennikarka niedawno wykryła u siebie straszliwą chorobę - nowotwór piersi. W jej przypadku leczenie kosztować będzie ją ogromne pieniądze. Jej rodzina postanowiła założyć zbiórkę, prosząc o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

bartosz gelner

Bartosz Gelner opowiedział o związku z 16 lat starszą Magdaleną Cielecką. „Słyszymy, że wyglądamy jak matka z synem”

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarka TVP Ewa Zielińska walczy o życie. Cierpi na straszliwą chorobę, zorganizowała zbiórkę na leczenie

Ewa Zielińska od lat pracuje z sukcesami dla TVP3 Szczecin. Dziennikarka jest prywatnie żoną Damian Zielińskiego, trzykrotnego olimpijczyka, kolarza torowego - oboje tworzą szczęśliwe małżeństwo, doczekali się dwóch córek.

Ostatnio jednak reporterka usłyszała diagnozę, która całkowicie wywróciła jej życie - rak piersi z przerzutami na węzły chłonne, do tego największy stopień złośliwości. Rokowania były bardzo złe.

Jedyną szansą na wyleczenie dla Zielińskiej jest immunoterapia, której NFZ nie refunduje. Nadzieją dla rodziny była zrzutka, którą założył, po wyczerpaniu innych środków, Damian, mąż dziennikarki.

- Przeszkodą są pieniądze, bo jesteśmy normalną rodziną z kredytami mieszkaniowymi i nie stać nas na tak kosztowne leczenie. Jedna dawka leku to wydatek rzędu 14 tysięcy złotych. Leczenie obok chemioterapii trwa rok, a lek trzeba podawać co 3 tygodnie. W Niemczech i USA od kilku lat stosuje się w takich przypadkach leczenie immunoterapią. W Polsce taka terapia refundowana jest tylko w przypadku nowotworu płuc i czerniaka... - tłumaczył.

Najbardziej na przeżycie mamy liczy jednak rodzina. Małżeństwo jest szczęśliwymi rodzicami bliźniaczek, które nie chcą stracić mamy.

- Bliźniaczki mają 10 lat, potrzebują mamy, a ja przyjaciółki i żony. Ona ma jedno marzenie być dalej mamą na pełen etat, patrzeć jak dziewczynki dorastają, kibicować im na zawodach sportowych… O ślubie i wnuku nie wspominając. Reportaży do zrobienia też jeszcze wiele… - pisał przybity mąż.

Na zrzutkę dziennikarki można wejść tutaj. Kwota wciąż nie została zebrana, ale rośnie w zawrotnym tempie. Liczby pokazują, że wiele osób przejęło się losem Zielińskiej. Wciąż liczy się każda złotówka.

Te pary dzieli ogromna różnica wieku! Rekord to 60 lat. Oni udowodnili, że miłość to nie liczba

"Wiek to tylko liczba" słyszano wielokrotnie. I są pary, które udowodniły, że faktycznie tak jest. Nie da się ukryć, że związek, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety np. o ćwierć wieku wzbudza ogromne poruszenie, ale te gwiazdy nie zamierzały przejmować się opiniami innych. Miłość jest dla nich najważniejsza i tego się trzymają, nawet jeśli różni ich... 60 lat. Sprawdź 10 najbardziej znanych par z dużą różnicą wieku.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/Henryk Niestrój

Gwiazdy

Christine McVie nie żyje. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac miała 79 lat

Czytaj więcej >
Dziś w tv wielki test dla fanów sportu, rozrywka i dobre kino. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Gwiazdy

Dziś w tv mecz Chorwacja-Belgia, nowe losy niesfornej Bridget Jones i zachwycający hit z Cher. Co obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski "bawią się" w ekspertów od medialnych związków na antenie TVP

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostanie rozwód kościelny jak Kurski? Przyjaciółka zdradziła jej plany

Czytaj więcej >
Magda Gessler ma na rynku poważną konkurencję. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Magda Gessler ma powody do niepokoju. Anna Korcz oferuje potrawy wigilijne w znacznie niższej cenie

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie mamy, która kibicuje mu w Katarze. Fot. Ding Xu/Xinhua News/East News; Facebook.com/iwona.lewandowska.10

Gwiazdy

Mama Roberta Lewandowskiego spotyka się ze znanym artystą. Kim jest jej ukochany?

Czytaj więcej >
Ivan Komarenko postanowił pozostać w Polsce. Fot. instagram.com/ivankomarenko

Gwiazdy

Ivan Komarenko szykuje się do świąt. Internauci nie kryją oburzenia

Czytaj więcej >