Goniec.pl
Edyta Górniak

TRICOLORS/East News

Don Vasyl wyznał prawdę o ojcu Edyty Górniak. Był jego wieloletnim przyjacielem

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Edyta Górniak od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Nie wszyscy wiedzą jednak, że gwiazda ma za sobą trudne dzieciństwo, bowiem wychowała się bez ojca. Jan Górniak opuścił mamę artystki, gdy ich córka miała zaledwie sześć lat. Mężczyzna był muzykiem i występował wraz z Donem Vasylem, który w jednym z niedawnych wywiadów wspomniał dawnego gitarzystę.

Nie wszyscy fani Edyty Górniak wiedzą, że artystka pochodzi z rodziny polsko-romskiej. Jej ojciec był gitarzystą w zespole Dona Vasyla, znanego romskiego kompozytora, muzyka i animatora ruchu kulturalnego polskich cyganów. Wokalistka nie miała jednak dobrych relacji z tatą.

Morawiecki i Merkel

Morawiecki spotkał się z Merkel, a teraz wyszedł po Polaków. Powiedział, co się stanie

CZYTAJ DALEJ

Ojciec zostawił Edytę Górniak, gdy miała zaledwie kilka lat

Jan Górniak zostawił córkę i jej mamę, gdy Edyta Górniak miała sześć lat i nigdy nie udało mu się nawiązać dobrych relacji z piosenkarką. Mężczyzna nadużywał alkoholu, a córka długo nie mogła mu wybaczyć, że zostawił rodzinę.

Ojciec wokalistki zmarł w 2007 roku, mając zaledwie 55 lat, a przyczyną jego śmierci była choroba nowotworowa. Niedawno Jana Górniaka wspomniał w rozmowie z serwisem "Pomponik" wieloletni przyjaciel muzyka, Don Vasyl.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

– Miała do niego żal Edyta, ale tłumaczyłem jej, że to są jej korzenie, krew. Ona do tej pory nie mówi źle o swoim ojcu. Przykro mu było tylko o to, że ona nie przyznawała się oficjalnie, że to jej ojciec – wyznał znany romski piosenkarz.

Edyta Górniak pogodziła się z ojcem przed jego odejściem

Don Vasyl wspomniał również, że Edyta Górniak zdążyła pogodzić się z ojcem przed jego śmiercią. Jan Górniak grał w przeszłości na gitarze w zespole muzyka i jak przyznał romski gwiazdor, nade wszystko lubił dobrze się zabawić.

Oni byli pogodzeni, tylko że Edyta poszła w swoim kierunku. Poszła do cywilizacji polskiej, a Janek był w taborze cygańskim. On lubił szampańskie życie, grać, wypić – powiedział.

Romski gwiazdor podkreślił jednak, że Jan Górniak był bardzo dumny ze swojej córki. Don Vasyl uważał, że ojciec Edyty Górniak był utalentowanym gitarzystą i niezwykle żałuje, że odszedł tak wcześniej. Przyjaciel zmarłego muzyka dodał, że "szkoda go", bo do tej pory mógłby "żyć i pracować artystycznie"

Bardzo ubolewał nad Edytką. Bardzo tęsknił za nią. Był dumny z niej. Kiedy spotkałem Janka, to mówił mi, że do mnie się przyznała, a do niego nie – wyznał romski piosenkarz.

Zadziwiające ustalenia, właśnie się okazało. Po śmierci Durczoka TVN będzie miał kłopoty?

Slajd 1 z 6

Do KRRiT wpłynęła skarga dotycząca materiału wyemitowanego w "Faktach" TVN w dniu śmierci Kamila Durczoka. Chodzi o reportaż na temat dziennikarza, który przygotował program informacyjny. / fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

KRRiT przyjmuje skargę

Jak donosi portal Wirtualne Media, do KRRiT wpłynęła skarga dotycząca materiału wyemitowanego w "Faktach" TVN w dniu śmierci Kamila Durczoka. Chodzi o reportaż na temat dziennikarza, który przygotował program informacyjny. / fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Jurksztowicz

Gwiazdy

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się. Kompozytor miał zdradzać żonę

Czytaj więcej >
Instagram/m_wisniewski1972

Gwiazdy

Syn Michała Wiśniewskiego pochwalił się sukcesem. Jego kariera nabierze tempa?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Robert Janowski prosi o pomoc w akcji charytatywnej

Czytaj więcej >
Sylwia Grzeszczak

Gwiazdy

Kim jest mąż Sylwii Grzeszczak? To znany polski raper

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Restauracja Magdy Gessler oferuje świąteczny catering. Ceny niektórych dań zaskakują

Czytaj więcej >
Dorota Wellman i Marcin Prokop

Gwiazdy

Milionerzy TVN: Pytanie zupełnie zaskoczyło Marcina Prokopa i Dorotę Wellman

Czytaj więcej >