Goniec.pl
Anna Przybylska zmarła osiem lat temu, dziś mija rocznica. Na czym polegał jej fenomen? Bliscy opowiadają o aktorce

EAST NEWS

Anna Przybylska zmarła osiem lat temu, dziś mija rocznica. Na czym polegał jej fenomen? Bliscy opowiadają o aktorce

5 Października 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. Uwielbiana aktorka miała zaledwie 36 lat i przegrała nierówną walkę z rakiem trzustki. Jak relacjonują bliscy, do ostatnich chwil chciała żyć i wierzyła, że jej się uda. Jaka była i jakie miała marzenia?

Anna Przybylska była niezapomniana. Pomimo upływu lat wciąż ma wiernych fanów

Na czym polega fenomen Anny Przybylskiej? Dlaczego, pomimo upływu lat, Polacy tak chętnie ją wspominają? 7 października 2022 roku do kin wchodzi film dokumentalny pod tytułem "Ania" poświęcony życiu aktorki, w którym jej najbliżsi podzielą się nieznanymi dotychczas szczegółami z jej życia.

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz zalała się łzami, wspominając Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz we łzach wspomina Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

CZYTAJ DALEJ

Twórcy filmu nie chcieli jednak pokazywać zbyt wiele, dlatego wszystko konsultowano z rodziną i przyjaciółmi zmarłej aktorki. Zależało im na tym, żeby nie pokazać zbyt dużo i uszanować prywatność Anny Przybylskiej.

- Ludzie chcą oglądać prawdziwych ludzi, prawdziwe historie i przeżywać prawdziwe emocje. Nie przekroczymy jednak pewnej granicy intymności […] Nie zrobimy nic wbrew rodzinie. Oni znali ją najlepiej. Wiedzą gdzie postawić granicę i my to szanujemy - zdradził Krystian Kuczkowski, który wraz z Michałem Bandurskim wyreżyserował „Anię”.

Scenarzysta i reżyser, Radosław Piwowarski uważający się za ojca sukcesu Ani Przybylskiej, uważa, że miała szanse na to, by zrobić jeszcze większą karierę, a gdyby żyła w USA, z pewnością zdobyłaby Oscara. Zdaniem osób, które miały z nią styczność na co dzień, Anna Przybylska w znacznym stopniu odbiegała od tego, jak wyobrażamy sobie sławną aktorkę.

- Wolałbym tu siedzieć z okazji tego, że Ania dostała Oscara. Gdyby Anka urodziła się na przykład w Ameryce, to byłaby gwiazdą światowego formatu, taką Julią Roberts. Ona miała coś takiego, że ludzie ją kochali - przekonywał Radosław Piwowarski w rozmowie z TVN24.

Rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Na czym polegał fenomen aktorki?

Anna Przybylska, choć była jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek, nigdy nie gwiazdorzyła. Miała aktorski instynkt i talent, poczucie humoru, dystans do siebie oraz dużo wdzięku, którego nie traciła, nawet gdy przeklinała. Nigdy nie zabiegała o role, nie starała się, by o niej mówiono, a jednak to z nią pracować chcieli reżyserzy.

Katarzyna Bujakiewicz zdradziła, że to właśnie Anna Przybylska nauczyła ją podejścia do zawodu, że "jak będą chcieli, to i tak cię znajdą".

Jedną z wielu zalet aktorki była jej wyjątkowa uroda, z której potrafiła robić użytek... jedynie w celach zawodowych. Anna Przybylska nie ukrywała, że jej szafa jest bardzo skromna, a znaleźć w niej można głównie adidasy i dresy. "Luksusowa" bywała jedynie na ściankach, przed kamerą i podczas kręcenia reklam, na co dzień ubierała się swobodnie. Choć wiedziała, że na każdym kroku czyhają na nią paparazzi, ona nie przejmowała się tym i do sklepu nie zakładała szpilek i doczepianych rzęs. Ta naturalność i "swojskość" była tym, co zjednywało jej sympatię widzów.

Rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Jakie miała marzenia?

Bez kurtuazji mówiła też o tym, że największym jej marzeniem było to, aby zobaczyć, jak dorastają jej dzieci. Rodzina była dla gwiazdy bardzo ważna i to dla niej do samego końca walczyła z nowotworem. Pragnęła żyć przede wszystkim dla swoich pociech: Oliwii, Szymona i Jasia oraz ukochanego Jarosława Bieniuka.

- Często myślę o tym, jak bardzo skaleczyłabym swoje dzieci, gdybym przedwcześnie umarła. One już nigdy nie byłyby tymi samymi beztroskimi, pogodnymi dziećmi co teraz - zdradziła "Vivie!".

Drugim "wielkim marzeniem" aktorki, która uchodziła za seksbombę, było... ukończenie czterdziestu lat. Anna Przybylska wierzyła, że wtedy łatka się "odklei" i w końcu będzie mogła zagrać "styraną życiem, brzydką kobietę".

- Głęboko w to wierzę, że jeszcze wiele ciekawych rzeczy przede mną i że uda mi się je zrealizować. Z niecierpliwością czekam na te wielkie role, które przyjdą, gdy się zmieni moje emploi, zejdę z piedestału seksbomby oraz matki Polki i będę mogła zagrać styraną życiem, zmęczoną, brzydką kobietę - wyznała w swoim ostatnim wywiadzie przed śmiercią, który udzieliła "Vivie!" w lutym 2014 roku.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/Viva.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Edward Miszczak o przyszłości "Tańca z gwiazdami" w Polsacie. Czy to koniec popularnego programu?

Gwiazdy

Edward Miszczak zabrał głos w sprawie "Tańca z gwiazdami". Co dalej z programem?

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko ma za sobą burzliwy okres. Przeszedł ogromną zmianę. Nawet żona go nie poznaje

Gwiazdy

Piotr Kraśko ma za sobą burzliwy okres. Przeszedł ogromną zmianę. Dostrzega ją nawet żona

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen u Magdy Gessler. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć

Gwiazdy

Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen u Magdy Gessler. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć

Czytaj więcej >
Sławomir i Kajra, fot. KAPiF

Gwiazdy

Sławomir i Kajra pozostali bez pracy. W telewizji posypały się zwolnienia

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek pod ostrzałem internautów. Oberwało jej się za to, jak wygląda.

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek ponownie pod ostrzałem internautów. Oberwało jej się za to, jak wygląda

Czytaj więcej >
Filip Chajzer, fot. KAPiF

Gwiazdy

Filip Chajzer zamilkł w "Dzień dobry TVN". Nietypowe zachowanie, Małgorzata Ohme zabrała głos

Czytaj więcej >