Goniec.pl
EAST NEWS / TRICOLORS/East News

EAST NEWS / TRICOLORS/East News

Anna Przybylska dorabiała u Zenka Martyniuka. Niewiele osób zna szczegóły tej historii

5 Października 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Anna Przybylska stała się niezaprzeczalną gwiazdą polskiego kina, jednak zanim osiągnęła szczyt swojej popularności, musiała imać się różnych zajęć. Przewrotny los sprawił, że znalazła pracę u wschodzącej wówczas gwiazdy muzyki disco polo, Zenona Martyniuka. Pochodzący z Podlasia piosenkarz wspomniał ten czas i przytoczył kilka interesujących anegdot.

Anna Przybylska dorabiała u Zenka Martyniuka

Anna Przybylska zadebiutowała na ekranie w filmie „Ciemna strona Wenus”, a rok później została zaangażowana do serialu „Złotopolscy”. Chociaż rola dobrotliwej policjantki o imieniu Marylka cieszyła się sympatią widzów, to nie do końca przekładała się na intratną gażę.

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz zalała się łzami, wspominając Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz we łzach wspomina Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

CZYTAJ DALEJ

W związku z tym aktorka musiała chwytać się wszelakich, dodatkowych zajęć. Jednym z nich była praca u ulubieńca Jacka Kurskiego, czyli u obdarzonego charakterystycznym wokalem lidera zespołu Akcent. Możecie być zaskoczeni, ale Przybylska, pomimo swojej urody, wcale nie występowała na scenie jako tancerka.

Zajmowała się pomocą przy realizacji teledysków muzyka – stylizowała i malowała dziewczęta szalejące na planie w tle piosenkarza. Jako makijażystka odpowiadała również za wygląd samej gwiazdy. Zenon Martyniuk w książce „Życie to są chwile” tak pamięta ten czas:

- Była popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrze – czytamy.

Zenek Martyniuk wspomina Annę Przybylską

Autor przeboju „Przez Twe oczy zielone” w rozmowie z tygodnikiem „Świat i ludzie” rozpływał się nad osobowością zmarłej na raka trzustki artystki. Doceniał jej bezpośredniość i umiejętności interpersonalne.

- Pamiętam to jak dziś, był 1999 r. Ania była już wtedy popularna, ale nikomu nie dawała tego odczuć. Fajna kumpela, nie zadzierała nosa, skromna i pełna energii, która wszystkim się udzielała. Wszędzie jej było pełno, przyciągała jak magnes – mówił.

małgorzata rozenek stanisław rozenek

Małgorzata Rozenek zaskoczyła wyznaniem o 16-letnim synu. Różni się od pozostałych członków rodziny

CZYTAJ DALEJ

Ojciec niesfornego Daniela Martyniuka przytoczył także zabawne anegdoty z czasów, gdy partnerka Jarosława Bieniuka towarzyszyła mu w garderobie.

- Nie poznałem Ani. Dopiero obecna na planie moja żona Danuta w pewnym momencie zapytała, czy nie zauważyłem, że pudrowała mnie aktorka ze „Złotopolskich” – wspomina z uśmiechem.

Muzyk spełniający się w tworzeniu skocznych i nieskomplikowanych melodii okraszonych jeszcze łatwiejszym, naiwnym tekstem, wspomniał także sytuację, do jakiej doszło podczas nagrań do jednego z teledysków. Na planie pojawił się wówczas spory problem, ponieważ zaginęło sceniczne obuwie gwiazdora – charakterystyczne, białe buty.

- Ania bardzo przejęła się zaistniałą sytuacją i zaangażowała się w poszukiwanie zastępczego obuwia. Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy szukać nowych. Udało się znaleźć całkiem podobne – zrelacjonował historię w swojej książce.

Warto przypomnieć, ze wielkimi krokami zbliża się wielka premiera filmu pt. „Ania” opowiadającym o zakończonych tragedią perypetiach Anny Przybylskiej i jej rodziny. Czy w dziele znajdzie się miejsce na upamiętnienie życzliwych relacji aktorki z przedstawicielem gatunku disco polo? Tego dowiemy się w kinach już 7 października. Będziecie oglądać?

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Piotr Woźniak-Starak zmarł 3 lata temu. Ta historia wstrząsnęła całą Polską
(fot. TRICOLORS/East News)

Piotr Woźniak Starak zmarł 3 lata temu. Tak wygląda jego grób, jeden szczegół wyciska morze łez

Piotr Woźniak-Starak nie żyje - ta informacja wstrząsnęła Polską 3 lata temu. Wszystko zaczęło się od dramatycznych poszukiwań na jeziorze Kisajno. 18 sierpnia 2019 roku media obiegła wiadomość, że na Mazurach najprawdopodobniej z łódki wypadł Piotr Woźniak-Starak. Okazało się, że producent filmowy pływał motorówką w nocy z 27-latką, której po wypadku udało się dotrzeć na brzeg. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały 5 dni, po których z jeziora wyłowiono ciało 39-latka. Z sekcji zwłok wynikało, że mężczyzna zmarł w wyniku uszkodzenia mózgu, do którego doszło po uderzeniu łopat śruby motorówki. 29 sierpnia 2019 roku odbyła się msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornej, a jego ciało przewieziono do rodzinnej posiadłości w Fuledzie, gdzie został pochowany. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała nieprawidłowości w związku z pochówkiem mężczyzny na terenie prywatnym i przeniesiono go do grobowca na warszawskich Starych Powązkach. Zobaczcie, jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: kobieta.wp.pl

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Ślub od pierwszego wejrzenia. marta mówi o nowym związku macieja. Foto: kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, 2022

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta ujawnia prawdę o nowej partnerce Maćka. "Była na naszym ślubie. On się o niej ciepło wypowiadał"

Czytaj więcej >
Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >