Goniec.pl
Iberion

Screen "The Voice Senior", TVP2

„The Voice Senior”. Alicja Węgorzewska i Tomasz Szczepanik dołączają do trenerów w nowej edycji show

16 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Alicja Węgorzewska i Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus dołączają do grona trenerów w programie „The Voice Senior”. Utalentowanych muzycznie seniorów poszukiwać będą w towarzystwie dotychczasowych jurorów – Maryli Rodowicz oraz Piotra Cugowskiego. Jakie jeszcze zmiany czekają widzów?

Alicja Węgorzewska nową jurorką „The Voice Senior”

Pierwsze zdjęcia do nowego sezonu muzycznego widowiska ruszyły w poniedziałek. Alicja Węgorzewska zastąpiła Alicję Majewską, która postanowiła pożegnać się z produkcją show. Jak poradziła sobie świeżo upieczona jurorka na trenerskim fotelu? Na fotografii, którą zamieściła na Instagramie, nie można mieć wątpliwości, że w nowej roli bawiła się znakomicie.

Alicja Węgorzewska jest ekspertką wokalną, która zrobiła karierę jako śpiewaczka operowa. Za sprawą swojego utalentowanego wokalu zachwycała na międzynarodowych festiwalach i najbardziej prestiżowych galach operowych. Ma 58 lat.

Kilka lat temu rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską w charakterze komentatorki Noworocznych Koncertów Wiedeńskich. 4 lata temu została mianowana na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek w "Dzień Dobry TVN". Już wiadomo, kto będzie jej partnerem

CZYTAJ DALEJ

Rodowita szczecinianka ma już za sobą udział w podobnym, muzycznym widowisku. W latach 2011-2012 zasiadała w jury programu „Bitwa na głosy” emitowanego w TVP2. Udział w produkcji przyniósł jej nominację do nagrody „Telekamery” 2012 i 2013 w kategorii juror. Węgorzewska z pewnością liczy na powtórzenie sukcesu sprzed dekady. Może tym razem zamiast nominacji zdobędzie jurorskie grand prix?

Tomasz Szczepanik w jury „The Voice Senior”

Tomasz Szczepanik na słynnym fotelu zastąpił zmarłego w lutym Witolda Paszta. Jest liderem zespołu „Pectus”, który może pochwalić się kilkoma przebojami, np. „To, co chciałbym Ci dać” lub „Barcelona”. Aktualnie grupę tworzą Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. Wszyscy wymienieni są braćmi.

Zespół „Pectus” założono w Rzeszowie w 2005 roku. Przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku był dla grupy muzyków czasem największej prosperity. Występowali wówczas na ogólnopolskich festiwalach, a ich hity puszczano w radiu i telewizji. Aktualnie wydaje się, że ich gwiazda nieco przybladła. Być może występy Tomasza Szczepanika w „The Voice Senior” odmienią los zespołu i znów wróci do swej świetności sprzed lat? Czas pokaże.

„The Voice Senior” z nową prowadzącą

To nie koniec zmian, jakie czekają widzów nadchodzącej edycji „The Voice Senior”. Roszady kadrowe dotknęły bowiem nie tylko komisję oceniającą zdolności seniorów. Na ekranie nie zobaczymy już Marty Manowskiej. Zastąpi ją wschodząca gwiazda Telewizji Polskiej – blondwłosa Małgorzata Tomaszewska.

Córka słynnego bramkarza poprowadzi widzów przez kolejne etapy muzycznych zmagań w towarzystwie Rafała Brzozowskiego. Para ma już wspólne doświadczenie, bowiem prowadzili razem „covidową” edycję Eurowizji Junior 2020 w Warszawie.

Chociaż zdjęcia do programu prowadzone są już teraz, to na ekrany telewizorów trafi on dopiero w zimowej ramówce TVP. Władze telewizji liczą, że „The Voice Senior” przyniesie równe lub większe zyski, co poprzednie sezony.

Trzecią odsłonę show dla seniorów oglądało średnio 2,08 mln osób – tak wynika z badań „Nielsena” przeprowadzonych w styczniu tego roku, po trzech tygodniach emisji. Oznacza to, że program zdobył o 170 tysięcy większą widownię, niż poprzednia seria. TVP2 podczas styczniowych emisji była liderem pasma i zamierza utrzymać pozycję lidera.

"Rolnik szuka żony 9" już niebawem w telewizji. Poznaliśmy wszystkich uczestników nowej edycji

Już niebawem pojawi się kolejna edycja uwielbianego przez Polaków programu „Rolnik szuka żony”. Na antenie TVP1 prowadząca Marta Manowska będzie pomagała znaleźć kandydatom prawdziwą miłość. Kogo zobaczymy w najnowszej edycji reality show? Poznaj sylwetki wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się na poszukiwanie miłości w telewizji.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualne MediaKacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Uczestnicy "Love Island" nagrali specjalną wiadomość dla Natalii okazując jej wsparcie.
(fot. screen z instagram.com/loveislandwyspamilosci/Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomość

Czytaj więcej >
fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska odniosła się do plotek o wyjeździe z mężem do USA. „Nawet we Fromborku nie byliśmy”

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >