Goniec.pl
Paulina Holtz

TRICOLORS/East News

Paulina Holtz pokazała piersi w słusznej sprawie. Zamieściła w sieci ważny apel

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Paulina Holtz ma dość seksualizacji kobiecego ciała. Aktorka postanowiła zaprotestować przeciwko podwójnym standardom dotyczącym prezentowania kobiecych i męskich piersi. Na swoim Instagramie zamieściła ważny apel, ilustrując go zdjęciem nagiego biustu.

Przez lata utwierdzano nas w przekonaniu, że nie ma równości pomiędzy kobiecymi a męskimi piersiami. Paulina Holtz wyraziła głos sprzeciwu wobec tego paradoksu.

"Klan". Anna Powierza ostrzyknęła się botoksem. Serialowa "Czesia" postanowiła ostrzec kobiety

"Klan". Anna Powierza szczerze o zabiegach medycyny estetycznej. Gwiazda postanowiła ostrzec kobiety

CZYTAJ DALEJ

Paulina Holtz ma dość

W związku z trwającą właśnie letnią porą i wysokimi temperaturami, z pewnością każdy z nas spotkał się z widokiem mężczyzn, którzy w celu ulżenia swoim spoconym ciałom odsłaniali nagie torsy.

Wielu z nas zastanawia się zapewne, czy to na pewno sprawiedliwe, zważywszy na fakt, że większości społeczeństwa nie oburza widok nagich męskich piersi. Zupełnie inaczej zareagowano by w przypadku, gdyby chodziło o kobietę.

Przyjęło się, że męskie ciało eksponowane publicznie nie jest niczym złym, w przeciwieństwie do ciała kobiecego, które wywołać może zgorszenie i oburzenie. Czemu tak jest? To pytanie, które zadała sobie ostatnio Paulina Holtz.

Gwiazda "Klanu" zamieściła na swoim Instagramie wymowny post, do którego dołączyła swoją fotografię z odsłoniętymi piersiami. Najważniejsze są jednak słowa, które umieściła tuż obok niej.

siostra Dorota

Agnieszka Wosińska zachwycała jako siostra Dorota Lubicz w "Klanie". Co aktorka robi dzisiaj?

CZYTAJ DALEJ

Wyraz sprzeciwu

- Mnie osobiście do szału doprowadza konieczność blurowania lub zaklejania kobiecych (męskie są ok) brodawek (tak, biust jest ok. Kobiece brodawki sutkowe to zło) na moim profilu - oburzała się Paulina Holtz.

Odsłonięcie piersi przez aktorkę ma wesprzeć akcję TOPFREEDOM.PL, której celem jest zwrócenie uwagi na nierówności wobec traktowania kobiecego oraz męskiego ciała w przestrzeni publicznej.

- Niektóre Instagramy największych muzeów na świecie zostały zbanowane za wrzucanie obrazów i rzeźb klasycznych, na których widać było kobiece brodawki. Paranoja! To oczywiście wierzchołek góry lodowej, ale jaskrawo pokazuje, że nierówność płci uważana jest za "naturalną" - dodała gwiazda.

Paulina Holtz już wcześniej nie bała się odsłaniać swojego ciała. Aktorka wzięła nawet udział w sesji do polskiej edycji magazynu "Playboy".

Goniec.pl

Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Dom piosenkarki zaskakuje wnętrzami, sypialnia robi wrażenie

Agnieszka Chylińska nie należy do osób, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Choć prowadzi popularnego Instagrama, raczej nie pokazuje tam za dużo o swojej rodzinie, związkach, czy jak wygląda jej życie na co dzień. Jednak w czasie pandemii zaczęła nagrywać jak opowiada bajki dla dzieci w swoim domu, podczas tych nagrań pokazała co nieco ze swojego wnętrza. Jej styl jest bardzo ciekawy, z pewnością nie należy do typowych polskich domów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Instagram @karolstrasburger.official

Gwiazdy

Karol Strasburger odpowiedział na plotki o rozwodzie. „To jest skandal”

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" podczas specjalnego live'a z Karoliną Gilon wyjaśnił, co oznaczały literki "T", które pisał przy każdej możliwej okazji.
(fot. instagram.com/loveislandwyspamilosci/)

Gwiazdy

"Love Island". Daniel wyjaśnił, co oznaczała litera "T". Internauci mu nie wierzą. "Pogrążyłeś się do końca życia"

Czytaj więcej >
Dziś w tv, pilot
(fot.  Glenn Carstens-Peters/Unsplash)

Gwiazdy

Dziś w tv poruszające filmy i wielkie emocje w Leśnej Górze. Co obejrzeć w środę?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube/ Marian Lichtman

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk Junior dostał ataku padaczki tuż przed procesem o majątek. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" oszukał wszystkich? Uczestnik programu ma dziewczynę?
(fot. Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Daniel ma dziewczynę poza programem? Jego partnerka zabrała głos

Czytaj więcej >
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta Podbioł przeszła metamorfozę. Pochwaliła się efektami

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta Podbioł przeszła metamorfozę. Pochwaliła się efektami

Czytaj więcej >