Goniec.pl
zrzut ekranu, Instagram @aleksandraleksandrowna

zrzut ekranu, Instagram @aleksandraleksandrowna

Aleksander Kwaśniewski dostał list od Elżbiety II. Teraz ujawnił jego treść, królowa wspomniała o Polsce

17 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski jest jednym z niewielu Polaków, któremu osobiście udało się poznać zmarłą kilka dni temu królową Wielkiej Brytanii. To właśnie w czasie jego prezydentury Polskę odwiedziła Elżbieta II. Ich relacja nie ograniczyła się jednak do jednorazowego spotkania. Monarchini wysłała do polityka list, a po latach o jego treści opowiedziała Aleksandra Kwaśniewska. Zdradziła, co ważnego zawarła w nim seniorka rodu Windsorów.

Aleksander Kwaśniewski uroczyście powitał Elżbietę II w Pałacu Prezydenckim w 1996 roku. Do naszego kraju przybyła z księciem Filipem, a i polski prezydent na uroczystości stawił się ze swoją żoną. Ola Kwaśniewska niespodziewanie, na prośbę królowej, dołączyła do spotkania dopiero później. Wówczas wszyscy udali się do gabinetu polskiego prezydenta, który podjął ich gorącą herbatą. Gospodyni programu „Miasto kobiet” wspomniała, jak wyglądała jej pogawędka z księciem Filipem. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej.

aleksandra kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska zdradziła kulisy spotkania z Elżbietą II i księciem Filipem. "Nagle zadzwonił telefon"

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się, że zatrudniona w stacji TVN Style prowadząca raz jeszcze postanowiła uchylić rąbka tajemnicy. Znalazła ku temu idealną okazję. Co jakiś czas prowadzi popularne live’y na Instagramie, w których bierze udział również jej ojciec.

Chociaż on sam nie prowadzi aktywnie swoich mediów społecznościowych, inicjatywa córki jest dla niego pewnym polem do wygłaszania swoich poglądów. Przybrało to nawet stałą formę pt. „Co powie tata”. Były prezydent odpowiada wówczas na zadawane przez 41-latkę pytania dotyczące świata polityki i gospodarki.

Królowa napisała list do polskiego prezydenta

Podczas ich ostatniej transmisji było nieco inaczej, ponieważ opowiedzieli o liście, jaki Kwaśniewski dostał z Pałacu Buckingham. Wiele lat temu brytyjska królowa napisała do polskiego prezydenta. Co zawierała korespondencja?

Znalazłam list, który kiedyś do Ciebie napisała po wizycie [...] i mam go w archiwum, mogę go nawet udostępnić. Ona tam pisze, że bardzo wspiera drogę Polski – ujawniła „w pigułce” córka Aleksandra Kwaśniewskiego.

Prezydent Polski w latach 1990-2000 wspomniał dodatkowo, że dowiedziawszy się o śmierci Elżbiety II, uronił łzę, a o arystokratce mówił w samych superlatywach.

– Wyjątkowa osoba, której nie dało się nie lubić. Była niezastąpiona – mówił z nostalgią.

Widzowie byli zachwyceni nową tematyką i wyrazili głęboką chęć poznania większej ilości szczegółów. Byli także niezmiernie ciekawi, o czym jeszcze mówiła Jej Królewska Mość. Komentowali, że są pozytywnie zaskoczeni faktem, że polskie sprawy były dla niej tak istotne. Polityk podzielał ten zachwyt.


Wirtualna społeczność zgromadzona na profilu Aleksandry Kwaśniewskie spytała również, czy w takich transmisjach może wziąć udział również mama celebrytki, Jolanta Kwaśniewska. O tym, co Pierwsza Dama ma do powiedzenia o wizycie Elżbiety II w Polsce, pisaliśmy pod tym linkiem.

Pogrzeb Brytyjki odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 września. Weźmie w nim udział dwuosobowa delegacja z Polski – Andrzej Duda z małżonką. Niestety, zafascynowanym osobą królowej Kwaśniewskim pozostaje obejrzenie ceremonii pogrzebowej w telewizji.

YouTube/Netflix; Rotten Tomatoes Classic Trailers; Monolith Films

Królowa Elżbieta była częstą bohaterką filmów i seriali. Tak przedstawiano ją na ekranie

Postać królowej Elżbiety wielokrotnie interpretowana była przez największe filmowe gwiazdy. Która z nich wypadła w tej roli najlepiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Już wkrótce odbędzie się państwowy pogrzeb

Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Minister Piotr Gliński przekazał wspaniałe wieści, zapadła ostateczna decyzja

Czytaj więcej >
Selma Blair, aktorka cierpiąca na stwardnienie rozsiane wzięła udział w amerykańskim "Tańcu z gwiazdami". Jej występ wycisnął łzy widzom i jurorom.
(fot. screen z youtube.com/EntertaintmentCanada courtesy Disney+)

Gwiazdy

Selma Blair w "Tańcu z gwiazdami". Wzruszający występ cierpiącej na stwardnienie rozsiane aktorki

Czytaj więcej >