Goniec.pl
Wytłaczanki po jajkach: nie wyrzucaj ich, możesz ich użyć ponownie

goniec.pl

Wyrzucałeś wytłaczanki po jajkach? To wielki błąd, mogą być bardzo przydatne

14 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wytłaczanki po jajkach mogą służyć nie tylko do przetrzymywania uwielbianego produktu. Lepiej ich nie wyrzucaj. Sprawdź, jak można dać im drugie życie i cieszyć się oszczędnościami. Wiele naszych propozycji cię zaskoczy.

Wytłaczanki po jajkach znaleźć można w każdym polskim domu, ale nie każda gospodyni domowa wie, że można używać ich wielokrotnie. Mowa nie tylko o ponownym umieszczeniu w nim zakupionych jajek.

Jarosław Kaczyński chce wyjść z Unii Europejskiej?

Jarosław Kaczyński zapowiedział Polexit? Prezes PiS postawił sprawę jasno, padła mocna deklaracja

CZYTAJ DALEJ

Jak ponownie wykorzystać wytłaczanki po jajkach? Jesteśmy pewni, że znasz jeden ze sposobów, ale nasze kolejne propozycje cię zaskoczą. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także wpiszesz się w modny trend "zero waste", czyli "zero marnowania". Stosowały już nasze babcie i kilka trików na ponowne użycie wytłaczanek po jajkach sprawi, że pójdziesz w ich ślady.

Wytłaczanki po jajkach: nie wyrzucaj, oto jak użyć ich ponownie

Jajka są jednym z głównych produktów, które masowo pojawiają się w polskich domach, więc pewne jest, iż wytłaczanki po jajkach znajdują się w waszych lodówkach lub spiżarniach. Jeśli do tej pory wyrzucałeś wytłaczankę po jajkach, najwyższy czas z tym skończyć.

Wytłaczanki po jajkach mogą być niesamowite przydatne. Dzięki temu niepozornemu kawałkowi papieru można wygłuszyć pokój. Wystarczy, że wytłaczanki po jajkach przykleimy do ścian, a dźwięk nie będzie się tak roznosił po reszcie domu. Ten trik docenią szczególnie rodzice, proszący dzieci o to, by bawiły się ciszej.

To tylko jeden z wielu sposobów na ponowne wykorzystanie wytłaczanek po jajkach. Co jeszcze można zrobić z tym niepozornym opakowaniem? Mamy dla was kolejny ciekawy pomysł.

Jak ponownie wykorzystać wytłaczanki po jajkach?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wytłaczanki po jajkach mogą być wykorzystane z dala od kuchni. Papierowe opakowanie może posłużyć jako... karmnik dla ptaków.

Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay

Tragedia podczas prac polowych, nie żyje 39-letni rolnik. Ciało znalazł zaniepokojony sąsiad

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy, że w wyższych miejscach wytłaczanki po jajkach zrobisz dziurki i przewleczesz przez nie sznurek. Ważne jest wypoziomowanie opakowania. Potem wsypa ziarna dla ptaków i powieś karmnik z wytłaczanek po jajkach za oknem. Gwarantujemy niezapomniane ornitologiczne widowisko i wdzięczność głodnych jesienią ptaków.

Co jeszcze można zrobić z wytłaczankami po jajkach? Poniższy trik sprawi, że już nigdy nie będziecie wyrzucać papierowych opakowań po zjedzeniu jajek. Zaskoczy was pewnie fakt, iż z wytłaczanek stworzyć można organizer do szuflady.

To banalnie proste. Wystarczy, że puste i czyste wytłaczanki po jajkach włożysz do szuflady i możesz wkładać do niego, to co przeważnie leży luzem. Już nigdy nie zgubisz gumki recepturki, czy nitki i agrafki.

Co ciekawe wytłaczanka po jajkach może służyć także jako ekologiczne opakowanie na biżuterię. Warto jednak zadbać o estetykę i pomalować opakowanie farbą w spray'u.

Najpiękniejsze polskie aktorki lat 80. fot. Instagram, Facebook

Te artystki łamały serca i olśniewały urodą w latach 80. Jak wyglądają dziś?

Najpiękniejsze aktorki lat 80. Olśniewały talentem aktorskim i niepowtarzalnym urokiem, a ich uroda rzucała fanów na kolana. Nazwiska tych kobiet były symbolem prawdziwej klasy i wdzięku. Oto zestawienie aktorek, do których w latach 80. wzdychali niemal wszyscy mężczyźni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Nieoficjalnie: Siergiej Ławrow trafił do szpitala. Rosyjskie MSZ dementuje informacje

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Boże Narodzenie bez jarmarków

Lifestyle

Boże Narodzenie 2022. Przerwa świąteczna od szkoły. Kiedy się zaczyna i jak długo potrwa?

Czytaj więcej >
Monety z PRL mogą być warte fortunę

Lifestyle

Monety z PRL mogą być warte fortunę. Sprawdź, czy masz je w domu

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka będzie rozdawać produkty za darmo. Zacznie się w poniedziałek

Czytaj więcej >
Niższe rachunki za ogrzewanie? To możliwe! Fot. pxhere.com

Lifestyle

Jeden prosty trik pomoże zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Mało osób wiedziało

Czytaj więcej >
Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Lifestyle

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Czytaj więcej >
fot. Tiktok @yotadude

Lifestyle

Umieścił kamerkę przy łóżeczku dziecka. "Dlatego boję się dzieci"

Czytaj więcej >