Wiesław Gołas trafił do szpitala. Aktor miał drugi wylew
Wiesław Gołas, słynny Czereśniak z "Czterech pancernych" trafił do szpitala. Aktor przeszedł drugi wylew. Pierwszy krwotoczny udar mózgu miał przed rokiem. Żona, która czuwa przy jego łóżku, ma nadzieję, że gwiazdor ponownie wygra walkę o życie.
W październiku ubiegłego roku Wiesław Gołas obchodził 90. urodziny. Był wówczas pełen energii. Niestety, kilka dni później doszło do tragedii. Gwiazdor przeszedł udar, o czym w rozmowie z mediami poinformowała jego małżonka.
Wiesław Gołas miał udar
- Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku, ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze - mówiła Maria Krawczyk-Gołas.
Aktorowi udało się odzyskać dobrą formę i przez rok nie narzekał na dolegliwości zdrowotne. Choć doskwierały mu żylaki i problemy z chodzeniem, regularnie pojawiał się w przychodni nieopodal swojego domu. Wszystko wskazywało, że czuje się dobrze.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
Niestety, kilka dni temu Wiesław Gołas znów trafił do szpitala . Jak ustalił Super Express, w sierpniu aktor tymczasowo przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Niedawno zabrało go stamtąd pogotowie .
Przyjaciel rodziny poinformował, że gwiazdor "Czterech pancernych" jest w poważnym stanie. Żona aktora uspokajała fanów, mówiąc, że "jest w porządku". Na ten moment nie ujawniono więcej informacji na temat stanu zdrowia artysty.
Wspaniała kariera aktorska
Wiesław Gołas przyszedł na świat 9 października 1930 roku w Kielcach. Przed wybuchem II wojny światowej uczęszczał do szkoły powszechnej na kieleckim Baranówku, a następnie do Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W 1943 wstąpił do Szarych Szeregów.
W grudniu 1944, podczas nieudanej akcji, został aresztowany przez Gestapo. Był więziony w tej samej celi, co przed laty jego ojciec. Po wojnie studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, kierowanej przez Aleksandra Zelwerowicza.
Zadebiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Występował także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Teatrze Polskim w Warszawie. Był współtwórcą Kabaretu Koń, członkiem Kabaretu Starszych Panów i członkiem Kabaretu Dudek.
Zagrał w szeregu wybitnych dzieł filmowych. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Czereśniaka w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Po raz ostatni pojawił się na wielkim ekranie w 1996 roku.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec. pl
Źródło: Fakt