Goniec.pl
Wiesław Gołas

East News/Agencja SE

Wiesław Gołas trafił do szpitala. Aktor miał drugi wylew

4 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Wiesław Gołas, słynny Czereśniak z "Czterech pancernych" trafił do szpitala. Aktor przeszedł drugi wylew. Pierwszy krwotoczny udar mózgu miał przed rokiem. Żona, która czuwa przy jego łóżku, ma nadzieję, że gwiazdor ponownie wygra walkę o życie.

W październiku ubiegłego roku Wiesław Gołas obchodził 90. urodziny. Był wówczas pełen energii. Niestety, kilka dni później doszło do tragedii. Gwiazdor przeszedł udar, o czym w rozmowie z mediami poinformowała jego małżonka.

mateusz morawiecki

Mateusz Morawiecki o TVN: "To nie są wolne media, to są wolne żarty"

CZYTAJ DALEJ

Wiesław Gołas miał udar

- Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku, ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze - mówiła Maria Krawczyk-Gołas.

Aktorowi udało się odzyskać dobrą formę i przez rok nie narzekał na dolegliwości zdrowotne. Choć doskwierały mu żylaki i problemy z chodzeniem, regularnie pojawiał się w przychodni nieopodal swojego domu. Wszystko wskazywało, że czuje się dobrze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niestety, kilka dni temu Wiesław Gołas znów trafił do szpitala. Jak ustalił Super Express, w sierpniu aktor tymczasowo przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Niedawno zabrało go stamtąd pogotowie.

Przyjaciel rodziny poinformował, że gwiazdor "Czterech pancernych" jest w poważnym stanie. Żona aktora uspokajała fanów, mówiąc, że "jest w porządku". Na ten moment nie ujawniono więcej informacji na temat stanu zdrowia artysty.

Wspaniała kariera aktorska

Wiesław Gołas przyszedł na świat 9 października 1930 roku w Kielcach. Przed wybuchem II wojny światowej uczęszczał do szkoły powszechnej na kieleckim Baranówku, a następnie do Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W 1943 wstąpił do Szarych Szeregów.

W grudniu 1944, podczas nieudanej akcji, został aresztowany przez Gestapo. Był więziony w tej samej celi, co przed laty jego ojciec. Po wojnie studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, kierowanej przez Aleksandra Zelwerowicza.

Zadebiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Występował także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Teatrze Polskim w Warszawie. Był współtwórcą Kabaretu Koń, członkiem Kabaretu Starszych Panów i członkiem Kabaretu Dudek.

Zagrał w szeregu wybitnych dzieł filmowych. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Czereśniaka w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Po raz ostatni pojawił się na wielkim ekranie w 1996 roku.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >
Andrzej Grabowski

Gwiazdy

Andrzej Grabowski przyznał, że musiał przejść kolejną operację

Czytaj więcej >