Goniec.pl
[II-51]

East News/Agencja SE

Wiesław Gołas trafił do szpitala. Aktor miał drugi wylew

4 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Wiesław Gołas, słynny Czereśniak z "Czterech pancernych" trafił do szpitala. Aktor przeszedł drugi wylew. Pierwszy krwotoczny udar mózgu miał przed rokiem. Żona, która czuwa przy jego łóżku, ma nadzieję, że gwiazdor ponownie wygra walkę o życie.

W październiku ubiegłego roku Wiesław Gołas obchodził 90. urodziny. Był wówczas pełen energii. Niestety, kilka dni później doszło do tragedii. Gwiazdor przeszedł udar, o czym w rozmowie z mediami poinformowała jego małżonka.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Mateusz Morawiecki o TVN: "To nie są wolne media, to są wolne żarty"

CZYTAJ DALEJ

Wiesław Gołas miał udar

- Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku, ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze - mówiła Maria Krawczyk-Gołas.

Aktorowi udało się odzyskać dobrą formę i przez rok nie narzekał na dolegliwości zdrowotne. Choć doskwierały mu żylaki i problemy z chodzeniem, regularnie pojawiał się w przychodni nieopodal swojego domu. Wszystko wskazywało, że czuje się dobrze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niestety, kilka dni temu Wiesław Gołas znów trafił do szpitala. Jak ustalił Super Express, w sierpniu aktor tymczasowo przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Niedawno zabrało go stamtąd pogotowie.

Przyjaciel rodziny poinformował, że gwiazdor "Czterech pancernych" jest w poważnym stanie. Żona aktora uspokajała fanów, mówiąc, że "jest w porządku". Na ten moment nie ujawniono więcej informacji na temat stanu zdrowia artysty.

Wspaniała kariera aktorska

Wiesław Gołas przyszedł na świat 9 października 1930 roku w Kielcach. Przed wybuchem II wojny światowej uczęszczał do szkoły powszechnej na kieleckim Baranówku, a następnie do Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W 1943 wstąpił do Szarych Szeregów.

W grudniu 1944, podczas nieudanej akcji, został aresztowany przez Gestapo. Był więziony w tej samej celi, co przed laty jego ojciec. Po wojnie studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, kierowanej przez Aleksandra Zelwerowicza.

Zadebiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Występował także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Teatrze Polskim w Warszawie. Był współtwórcą Kabaretu Koń, członkiem Kabaretu Starszych Panów i członkiem Kabaretu Dudek.

Zagrał w szeregu wybitnych dzieł filmowych. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Czereśniaka w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Po raz ostatni pojawił się na wielkim ekranie w 1996 roku.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 3

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice Senior". Uczczono przedwczesną śmierć jednego z uczestników. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 04.02.2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Ostatni występ Adama Anusewicza w "The Voice Senior" przed śmiercią

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. "To dramat"

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki zareagował na samochód TVP. Fot. kadry z programu Onet Rano, prod. Onet, wyd, 2019r,, Youtube @onetrano

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki zobaczył pojazd TVP i nie wytrzymał. Otworzył drzwi i zaczął krzyczeć

Czytaj więcej >
Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >
Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >