Goniec.pl
Piętka Mieszko/AKPA

Piętka Mieszko/AKPA

Viki Gabor zaśpiewała utwór Marka Grechuty. Miał być hit, wyszedł kit. Młoda gwiazda zapomniała tekstu

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Viki Gabor swój ostatni występ na Festiwalu w Opolu zapamięta na długo. Bynajmniej nie dlatego, że był bardzo udany. Młoda gwiazda zakończyła koncert "Tych lat nie odda nikt – 70 lat Telewizji" hitem Marka Grechuty. Niestety, nie znała całego tekstu i pierwszą wpadkę zaliczyła tuż po wejściu na scenę.

Viki Gabor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia. O piosenkarce zrobiło się głośno, kiedy w 2019 została finalistką drugiej edycji The Voice Kids, a później zwyciężyła w finale 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jej kariera prężnie się rozwija, na swoim koncie ma już debiutancki krążek.

Viki Gabor została zaproszona do udziału w Festiwalu Opole 2022. Jeden z jej występów odbył się w ramach koncertu "Tych lat nie odda nikt - 70 lat Telewizji". Niestety, kultowy polski numer przerósł młodą gwiazdę.

Krzysztof Żurek nie żyje

Nie żyje Krzysztof Żurek. Lektor i aktor zmarł nagle podczas pracy, miał 50 lat

CZYTAJ DALEJ

Viki Gabor: wpadka w Opolu 2022

Viki Gabor podczas Festiwalu Opole 2022 widzieliśmy na scenie dwa razy - najpierw wykonała eurowizyjny przebój „Superhero”, a później przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych piosenek w historii polskiej muzyki. Nie bez powodu wielu artystów decyduje się na własne interpretacje tego utworu.

Takiego wyzwania podjęła się także Viki, ale jak się okazało - nie był to dobry wybór. Piosenkarka tuż po wejściu na scenę zamiast zacząć śpiewać zwrotkę, zaczęła od wokaliz. - Na na na na na, śpiewajcie! - wykrzyczała w kierunku publiczności.

Okazuje się, że Gabor miała problem z tekstem nie tylko na początku. Kilkukrotnie zmieniała słowa piosenki, m.in. zamiast "odpowiedzi szukaj, czasu jest niewiele", zaśpiewała "odpowiedzi szukaj, czasu jest tak wiele". Trudno ocenić, czy młodą gwiazdę "zjadła trema", czy może po prostu podeszła lekceważąco i nie przyłożyła się odpowiednio do nauki tekstu. Jedno jest jednak pewne - ten występ na długo zostanie jej zapamiętany.

Viki Gabor skrytykowana przez internautów

Nie jest zaskoczeniem, że szybko pojawiły się głosy krytykujące wykonanie "Dni, których nie znamy" przez Viki Gabor. W dzisiejszych czasach internet jest bezlitosny. Znane osoby muszą liczyć się z tym, że będą ocenianie, czasem także surowo.

- PROFANACJA, dziwna aranżacja. Dziewczynka nie wie o czym śpiewa, profanacja. Panie Marku, przepraszamy - skomentował występ Viki Gabor jeden z internautów.

W serwisie YouTube można również przeczytać takie komentarze:

"Repertuar należy dobierać do wieku i dojrzałości wokalisty. Wyszło żenująco", "Grechuta kiedy śpiewał to można zrozumieć wszystkie słowa a tu potrzebne napisy....słabo" czy "Sodówa odwaliła gwiazdka nie nauczyła się tekstu" [pisownia oryginalna - przyp.].

Oczywiście opinie nie są tylko jednostronne. Można znaleźć również wypowiedzi osób, które są zachwycone występem Viki Gabor i co więcej - ich zdaniem zaproponowała świetną interpretację kultowej polskiej piosenki.

- Śpiewa po swojemu i tyle. Tak jak to czuje. Ma bardzo czysty i delikatny głos. Strój też bardzo elegancki i ładny - skomentowała fanka piosenkarki.

Opole 2022. Katarzyna Cichopek wspomina "Zwierzyniec", a Sumińscy leżą w zniszczonym grobie. Przykre zdjęcia

Podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, prowadząca Katarzyna Cichopek w ciepłych słowach wspominała Michała Sumińskiego, który niegdyś prowadził w TVP program "Zwierzyniec". Podróżnik, zoolog, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, dziennikarz i autor książek zmarł w wigilię 2011 roku, w wieku 96 lat. Został pochowany w skromnej mogile na warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych, u boku swojej ukochanej żony Zofii. Niestety, dziś grób wygląda na zapomniany.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/TVP

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Katarzyna Bujakiewicz na premierze filmu "Ania"

Gwiazdy

Katarzyna Bujakiewicz o nagraniach do filmu "Ania": Nie pamiętałam, co mówiłam. To były takie emocje

Czytaj więcej >
"Kuchenne rewolucje". Nie żyje pan Piotr, właściciel restauracji "Ziemniak czy Kartofel" w Zamościu

Gwiazdy

"Kuchenne rewolucje". Nie żyje pan Piotr, właściciel restauracji "Ziemniak czy Kartofel" w Zamościu

Czytaj więcej >
Agnieszka Przybylska - siostra Anny Przybylskiej na premierze filmu "Ania"

Gwiazdy

Siostra Anny Przybylskiej o filmie "Ania": To pamiątka dla dzieci [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >
Oliwia Bieniuk na premierze filmu "Ania"

Gwiazdy

"Ania". Oliwia Bieniuk o podobieństwach do mamy. Co odziedziczyła po Annie Przybylskiej?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Witold Paszt na archiwalnym zdjęciu. Bliscy artysty pokazali fotografię sprzed lat z niezapomnianym członkiem rodziny

Czytaj więcej >
Jarosław Bieniuk na premierze filmu "Ania"

Gwiazdy

"Ania". Jarosław Bieniuk szczerze o filmie i emocjach podczas premiery. "Czas leczy rany"

Czytaj więcej >