Goniec.pl
TRICOLORS/East News

Viki Gabor "ma bekę" z Don Vasyla: "Dla mnie to jest romskie disco polo"

20 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Viki Gabor to wschodząca gwiazda polskiej estrady, która nie ma jeszcze osiemnastu lat, ale bardzo chce być dorosła. Krytykanci wytykają jej, że używa zbyt mocnych makijaży, jak na nastolatkę. Jednym z nich jest Don Vasyl, który surowo odniósł się nie tylko do wyglądu piosenkarki, ale także do jej wątpliwej dumy z romskich korzeni. Viki Gabor nie pozostawiła tego bez odpowiedzi. Jak zrecenzowała twórczość "króla Cyganów"?

Viki Gabor "ma bekę" z krytyków

Viki Gabor promuje swoją nową płytę i udziela wielu wywiadów. W jednym z nich w przypływie szczerości porównała krążek z poprzednim, w którym – jak się okazuje – nie miała zbyt dużo do powiedzenia na temat tego, co wyszło pod jej nazwiskiem.

Viki Gabor

Viki Gabor zarabia krocie. Wiadomo, na co 15-latka przeznacza swój majątek

CZYTAJ DALEJ

- Pamiętam, że moja pierwsza płyta "Into my Imagination" była taka bardziej przez wytwórnię, więc nie czułam, żeby była moja w 100 procentach, a tutaj przy tej płycie tworzyłam każdą piosenkę z producentami – oceniła w programie "Obgadane".

15-latka ma na koncie niewątpliwe sukcesy – oprócz wygranej na Eurowizji Junior, także trzy nominacje do prestiżowych Fryderyków. Intensywnie koncertuje po całym kraju, jednak złośliwi nie dostrzegają jej wokalnego talentu i ciężkiej pracy, a skupiają się na osobliwym – jak na małoletnią – wyglądzie.

- Dużo ludzi mnie ocenia przez moje korzenie i pochodzenie, nadal jest tych komentarzy bardzo, bardzo dużo. Miałam bekę z tego straszną, bo nie znając tej kultury, oceniają ją strasznie – przyznała w programie.

Viki Gabor odeszła od korzeni? Piosenkarka odpowiada na zarzuty Don Vasyla

Jedną z najdotkliwszych opinii wygłosił jej kolega po fachu zwany "królem pieśni cygańskiej". Don Vasyl w mediach użył takiego sformułowania: "Człowiek nie wie, czy to Romka, czy nie. Zupełnie odeszła od korzeni". Jak na kwestię dumy z pochodzenia patrzy Viki Gabor? Okazuje się, że słowa krajana nieco ją zabolały.

- Z całym szacunkiem do niego, bo przeważnie, jeśli chodzi o starszych ludzi, nie wypowiadam się, ale tutaj mam parę słów do powiedzenia. Mówi, że ja odeszłam od swojej tradycji, on nawet nie tworzy prawdziwej romskiej muzyki. Dla mnie to jest romskie disco polo – skwitowała bezlitośnie w rozmowie z dziennikarką portalu O2.

Viki Gabor nie zamierza przestać się mocno malować

Barwny niczym skrzydła motyla Don Vasyl poczuł także powinność, by wytknąć nastolatce to, w jaki sposób się ubiera i maluje. Wiele osób podziela jego zdanie i uważa, że wyzywający styl 15-latki jest niewłaściwy, a nawet – w niektórych przypadkach – gorszący. Młoda gwiazda wychodzi z założenia, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi, jednak nie zamierza w sobie nic zmieniać i działać pod czyjeś dyktando.

- Moi rodzice nie mają nic do tego i myślę, że jeżeli moi rodzice nic nie mówią, to inni też nie powinni. Powinni się zajmować sobą – oświadczyła Viki Gabor.

screeny z serialo Matki, żony i kochanki i Rodzina zastępcza / fot. Instagram @ofeliaigakrefft @mateuszdamiecki

Jak wyglądają i co robią dziecięce gwiazdy ekranu? Niektórych ciężko rozpoznać. Będziecie zdziwieni

Aleksander Ihnatowicz, Roger Karwiński, Julia Wróblewska, Sergiusz Żymełka, a może Mateusz Pawłowski? Jeśli wydaje Wam się, że większości z tych nazwisk nie kojarzycie, udowodnimy, że to nieprawda. Wszystkich wymienionych łączy jedno – na ekranie pojawili się, gdy mieli raptem kilka lat. W pamięci widzów wciąż trwają jako sympatycznie dzieciaki o anielskich buziach, ale jak wyglądają po latach? Sprawdzamy, co słychać u niegdysiejszych małoletnich gwiazd ekranu. Przy niektórych z nich będzie mocno zaskoczeni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Źródło: O2

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Ślub od pierwszego wejrzenia. marta mówi o nowym związku macieja. Foto: kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, 2022

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta ujawnia prawdę o nowej partnerce Maćka. "Była na naszym ślubie. On się o niej ciepło wypowiadał"

Czytaj więcej >
Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >