Goniec.pl
Teresa Lipowska fot. KAPiF

Teresa Lipowska fot. KAPiF

Teresa Lipowska po 70 lat pracy pobiera głodową emeryturę. Padła zaskakująco niska kwota

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Teresa Lipowska od 70 lat jest aktywna zawodowo. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość", w którą wciela się już od 22 lat. Aktorka narzeka na swoją emeryturę i gdyby nie możliwość pracy dodatkowej, nie byłaby w stanie się utrzymać.

Teresa Lipowska gorzko o emeryturze

Teresa Lipowska od 22 lat występuje w jednym z najpopularniejszych polskich seriali "M jak miłość". Widzowie pokochali ją za rolę Barbary, żony Lucjana i seniorki rodu Mostowiaków. Niestety mimo tak długiego stażu pracy w telenoweli i ogromnej rozpoznawalności, Teresa Lipowska pobiera szokująco niską emeryturę.

teresa lipowska

"Pytanie na śniadanie". Teresa Lipowska gorzko o Wigilii u syna. Podczas wywiadu nagle go skarciła

CZYTAJ DALEJ

W kwietniu Teresa Lipowska udzieliła wywiadu portalowi Plejada i gorzko wypowiedziała się na temat wysokości przelewów z ZUS-u. Emerytka przeszła na świadczenie już w wieku 55 lat.

- Mam 2200 złotych emerytury. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. Kiedy poszłam na emeryturę, a namówili mnie, żebym poszła wcześniej, bo będę sobie dorabiała ewentualnie przedstawieniami, a się na to zgodziłam, mając 55 lat, to wtedy ten portfelik był bardzo cieniutki. Nam przepadło, bo żeśmy swego czasu bardzo dużo wpłacali na tzw. dodatek do emerytury i w pewnym momencie to wszystko gdzieś znikło i okazało się, że nic nie mamy - powiedziała Teresa Lipowska.

Teresa Lipowska nie byłaby w stanie wyżyć z samej emerytury

85-latka, która od 70 lat jest aktywna zawodowo jakiś czas temu przyznała, że trudno byłoby się jej utrzymać z samej emerytury. Gdyby nie dorabiała jako aktorka. "miałaby biedę".

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą - mówiła w rozmowie z Wideoportalem.

- Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - podsumowała gwiazda "M jak miłość".

Gwiazdy na pogrzebie Emiliana Kamińskiego. Fot. Kapif

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Te gwiazdy tłumnie go pożegnały

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbył się w środę, 4 stycznia 2023 roku. W ceremonii pogrzebowej wzięli udział najbliżsi aktora, w tym pogrążona w rozpaczy żona, Justyna Sieńczyłło oraz siostra, Dorota Kamińska. Nie zabrało także tuz polskiej sceny filmowej i innych znanych osobistości, które czuły potrzebę, by oddać hołd zmarłemu. Pogrzeb Emiliana Kamińskiego Uroczystą mszę żałobną odprawiono w kościele pw. Karola Boromeusza. Zgromadzonym żałobnikom w modlitwie wtórował duchowny, który z wielkim zaangażowaniem przeprowadził ich przez całą liturgię. Zadbał, by oprawa mszy była równie wyjątkowa, co żegnany artysta. Nie obyło się więc bez wzruszeń, które nasiliły się podczas homilii. Wspomniana anegdota nie była znana. Article published Produkcja "M jak miłość" pożegnała Emiliana Kamińskiego. "Będziemy tęsknić za twoim uśmiechem" - Emilian Kamiński dostał od Boga dar, który nazywamy powołaniem. Przy tym był po prostu dobrym człowiekiem. Emilian już dzisiaj wraz ze swoim przyjacielem, bł. księdzem Jerzym Popiełuszką, będą mogli się spotkać i porozmawiać. Znali się i Popiełuszko był dla niego autorytetem – powiedział ksiądz z ambony. Pogrzeb Emiliana Kamińskiego, zgodnie z zapowiedzią rodziny, miał charakter państwowy. W świątyni pojawili się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Ostatnia droga Emiliana Kamińskiego Trumna z ciałem Emiliana Kamińskiego została złożona na warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych. Początkowo miał zostać pochowany w swoim rodzinnym mieście obok matki, jednak rodzina odeszła od tego pomysłu. Temu, że była to właściwa decyzja, a tak wielki aktor powinien spocząć w prestiżowym miejscu w stolicy, dowiódł obecny na miejscu tłum gwiazd. Większość z nich nie ma ze sobą kwiatów, co wiąże się z ostatnią wolą zmarłego. Oprócz tej dotyczącej Teatru Kamienica, Emilian Kamiński życzył sobie, by, zamiast składać wieńce na jego nagrobku, wpłacić dowolny datek na rzecz zwierząt. Najbliżsi zamieścili tę uwagę w nekrologu. Cześć zmarłemu Emilianowi Kamińskiemu oddali m.in. Krzysztof Ibisz, Małgorzata Kożuchowska i Olaf Lubaszenko. Oto kto jeszcze pojawił się na pogrzebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada, Wideoportal

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Weronika UszakiewiczAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: weronika.uszakiewicz@goniec.pl

Podobne artykuły

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Gwiazdy

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Czytaj więcej >
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Gwiazdy

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

Czytaj więcej >
Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach. Fot. Instagram @magda_boczarska

Gwiazdy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na bajecznych wakacjach. Widoki zapierają dech

Czytaj więcej >
Justyna Steczkowska żąda horrendalnych cen za koncert z piosenkami Ewy Demarczyk. Fot. kapif /  kadr z występu Ewy Dearczyk, TVP Kultura

Gwiazdy

Astronomiczne ceny za bilety na koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka tłumaczy, co zwiera się w tej kwocie

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

W "Dzień Dobry TVN" popłynęły łzy. Rozmówczyni nie mogła wytrzymać, odebrało jej mowę

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

Czytaj więcej >