Goniec.pl
Radosław Liszewski

Pawel Wodzynski/East News

Syn Radosława Liszewskiego dostał zatrudnienie w Lasach Państwowych. Wcześniej gwiazdor miał śpiewać na weselu rzecznika

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Syn znanego gwiazdora diso-polo, Radosława Liszewskiego z zespołu Weekend, otrzymał posadę w Lasach Państwowych. Wcześniej na weselu rzeczniczka instytucji, Michała Gzowskiego, miał śpiewać jego ojciec - rzecznik nie pamięta jednak, czy było to kilka tygodnie przed, czy kilka tygodni po podpisaniu umowy z synem gwiazdora. Obaj panowie nie widzą związku między tymi wydarzeniami.

Weekend zyskał popularność w 2012 roku, lansując przebój "Ona tańczy dla mnie". Od tamtej pory pozostaje jednym z czołowych zespołów disco-polo na polskiej scenie muzycznej. W sierpniu z usług kapeli miał skorzystać rzecznik Lasów Państwowych, Michał Gzowski, który poprosił Liszewskiego o wykonanie kilku utworów na jego weselu.

kończy się spis powszechny

Te dwa nieznane numery lepiej odebrać. Rachmistrzowie dzwonią i dokonują spisu

CZYTAJ DALEJ

Syn Radosława Liszewskiego zatrudniony w Lasach Państwowych

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", dwa źródła potwierdziły informację o zatrudnieniu Liszewskiego juniora w Lasach Państwowych. Zdaniem informatorów miało to związek z weselem Gzowskiego, na którym pojawił się Radosław Liszewski. Gazeta zapytała więc o okoliczności zdarzeń, jednak rzecznik Lasów zasłonił się RODO i przesłał oświadczenie.

- To nieprawda, że zespół Weekend grał na moim weselu. Od wielu lat przyjaźnię się z obecnym menedżerem tego zespołu i dzięki niemu udało się namówić wokalistę do zaśpiewania z playbacku dwóch piosenek. Koszty jego przyjazdu i honorarium opłaciłem wówczas zgodnie z rynkowymi stawkami, mam stosowną fakturę – napisał Gzowski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Rzecznik utrzymuje, że poszukiwanie nowych pracowników do przeprowadzenia okresowej inwentaryzacji rozpoczęło się kilka miesięcy przed jego weselem. Na tej zasadzie miał zostać właśnie zatrudniony syn Liszewskiego.

Liszewski oburzony pytaniami o syna

"Gazeta Wyborcza" postanowiła zasięgnąć nieco informacji także od samego lidera zespołu Weekend. Gwiazdor był wyraźnie oburzony zamieszaniem wokół jego syna, który wcześniej pracował w myjni samochodowej. Liszewski twierdzi, że nawet nie wiedział, u kogo grał na weselu, bo jego występy organizuje menedżer zespołu.

- Pierwsze słyszę o czymś takim, nie interesuje mnie to. Syn mieszka w Warszawie, kończy studia i nawet nie wiedziałem, że znalazł pracę w lasach - powiedział w rozmowie z Onetem Liszewski.

Z kolei informator "Wyborczej" w Lasach Państwowych zaznacza, że Liszewski junior wydaje się być pracowitym chłopakiem, ale dostrzega pewne faworyzowanie. Jak mówi, młodzi ludzie z leśniczym wykształceniem nie dostają takich pieniędzy, jakie zaproponowano synowi piosenkarza.

Sieć powiązań w Lasach Państwowych

Aby nakreślić złożoność sytuacji, należy cofnąć się do kwietnia br. Wtedy do w Lasach Państwowych przeprowadzono rewolucję kadrową. Dyrektor instytucji został zwolniony po tym, jak media ujawniły, że kupił od lasów dom z 95-procentową bonifikatą. Wtedy na stanowisko powołano działacza Solidarnej Polski, Józefa Kubicę, a nowym rzecznikiem został Michał Gzowski.

Gzowski ma być zaufanym współpracownikiem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. Pracował jako rzecznik prasowy w ministerstwie środowiska, kiedy resortem tym kierował Michał Woś, także polityk Solidarnej Polski. Państwowy koncern został praktycznie przejęty przez polityków ugrupowania. Mówi się, że syn Liszewskiego to nie jedyny pracownik w Lasach zatrudniony "po warunkach".

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wyborcza, Onet

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Kolega Krzysztofa Krawczyka ujawnił kilka nieznanych faktów o artyście

Czytaj więcej >
Piotr Woźniak-Starak

Gwiazdy

Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Specjalny odcinek "Barw szczęścia". Upamiętnienie zmarłych aktorów

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny zażartował w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >