Goniec.pl
Sławomir Siejka zmarł w tajemniczych okolicznościach

YouTube/ thisisvhshell

Sławomir Siejka był gwiazdą TVP. Jego śmierć do dziś budzi wątpliwości

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Sławomir Siejka był niekwestionowanym gwiazdorem Telewizji Polskiej. Choć od jego śmierci minęło już ponad 26 lat, fani do dziś spekulują, na co chorował spiker. Niektórzy mówią o zapaleniu opon mózgowych, inni zaś - o AIDS.

Sławomir Siejka był jednym z nielicznych mężczyzn zatrudnionych w TVP. Widzowie twierdzili, że dziennikarz miał w sobie coś, co nie pozwalało im oderwać wzroku od szklanego ekranu. Mówiło się, że posiada wyjątkowy talent.

Sławomir Siejka zmarł w tajemniczych okolicznościach

Dziennikarz był zawsze uśmiechnięty, elegancki i świetnie przygotowany do wypełniania powierzonych mu zadań. Od pierwszych dni cieszył się dużym uznaniem i sympatią. Jeden z kolegów mówił na łamach Gazety Wyborczej, że Sławomir Siejka zawsze pokazywał, że można żyć inaczej i cieszył się każdym dniem.

Na początku listopada 1994 roku niespodziewanie media obiegła wieść, że uwielbiany spiker leży w jednym z wrocławskich szpitali. Gwiazdor miał walczyć z wirusowym zapaleniem opon mózgowych. Nikt nie spodziewał się tego, że choroba, która zwykle ma łagodny przebieg, doprowadzi do jego śmierci.

Wśród osób zatrudnionych w Telewizji Polskiej nie cichły plotki, że Sławomir Siejka był zakażony wirusem HIV. Fakt miał zostać ukryty przed opinią publiczną, by oszczędzić rodzinie gwiazdora upokorzeń, na które byliby skazani, gdyby wyszło na jaw, że dziennikarz był homoseksualistą.

Sławomir Siejka trafił do szpitala prosto z telewizyjnego studia. 7 listopada 1994 roku zasłabł podczas nagrywania jednego z programów. Złe samopoczucie pojawiło się nagle - podobno dziennikarz opadł na krzesło i nie mógł złapać oddechu.

Natychmiastowa pomoc uratowała mu wówczas życie - niestety, nie na długo. Zmarł zaledwie dwa tygodnie po rozpoczęciu hospitalizacji. W jednym ze swych ostatnich wywiadów Sławomir Siejka wyznał, że gdyby nie pracował w telewizji, to cały czas poświęcałby na podróżowanie.

Dziennikarz marzył o wyprawie dookoła świata. Jego kolejną słabością były krawaty, które kolekcjonował z dużym zaangażowaniem. Jako jedyny mężczyzna pracujący w stacji nierzadko chodził ubrany w prawdziwe futro.

- Sprzedałem je, bo mój ekologiczny pies zaczął mnie bojkotować i nie chciał wychodzić ze mną na spacer - żartował, opowiadając o ukochanym charcie afgańskim.

Sławomir Siejka twierdził, że zawdzięczał karierę Ninie Terentiew, która umożliwiła mu poprowadzenie porannego programu w telewizyjnej Dwójce. Niestety, wymarzona kariera dziennikarza nie trwała zbyt długo. Zmarł mając zaledwie 35 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Pomponik

Podobne artykuły

Gwiazdy

Nieoficjalnie wiadomo, z kim Iza Małysz zatańczy w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >
Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >