Goniec.pl
Sławomir pożegnał Krzysztofa Szweda

MAREK ZIELINSKI/East News

Sławomir pożegnał Krzysztofa Szweda

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Sławomir na swoim koncie na Instagramie opublikował wyjątkowo smutny wpis. W poruszających słowach pożegnał swojego przyjaciela. Nie żyje producent i menadżer, Krzysztof Szwed.

Sławomir oraz Kajra poinformowali na profilu na Instagramie o swojej wielkiej stracie. Zmarł polski producent oraz menadżer muzyczny, Krzysztof Szwed.

Sławomir i Kajra żegnają przyjaciela

Dla ludzi z branży muzycznej zmarły był niezwykle utalentowanym ekspertem, wydawcą oraz menadżerem. Dla gwiazdorów disco polo stanowił natomiast oparcie, był przyjacielem i  pierwszą osobą ze świata show-biznesu, która w nich uwierzyła.

Jak czytamy w smutnym wpisie, para muzyków spotkała Krzysztofa Szweda po raz pierwszy 6 lat temu i wtedy też poznali jego niezwykłe wyczucie i instynkt branżowy. Dał im szansę, dzięki której mogli rozwinąć skrzydła i stać się jednymi z najpopularniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Sławomir opisał zmarłego w pięknych słowach, jako osobę o wielkim sercu, z otwartą głową, a także pełną pomysłów oraz pasji. Był dla gwiazd wspaniałym przyjacielem, ale również motywował ich do pracy i rozśmieszał.

Prywatnie Szwed był ojcem, mężem oraz dziadkiem. Sławomir oraz Kajra przekazali bliskim zmarłego przekazali wyrazy solidarności i wsparcia w tej szczególnie trudnej chwili. 

Do poruszającego pożegnania dołączono również wspólne zdjęcie. Widzimy na nim roześmianą parę gwiazd disco polo w towarzystwie Krzysztofa Szweda. 

Krzysztof Szwed żegnany przez branżę muzyczną 

Producent był szczególnie znany w środowisku śląskich muzyków, choć o jego talencie wiedzieli artyści z całej Polski. W 1989 roku założył Wydawnictwo Muzyczne Eska, a przez lata miał okazję współpracować z największymi gwiazdami w naszym kraju. 

Zmarł 11 kwietnia, nie przekazano mediom jednak, jaka była oficjalna przyczyna jego śmierci. Jego pogrzeb odbędzie się 16 kwietnia w Janowie Lubelskim.

Sprawował funkcję menadżera Teresy Werner, ale pracował też m.in. z kultowym zespołem Róże Europy, Krzysztofem Krawczykiem czy Kazikiem Staszewskim. 

Poruszające pożegnanie Krzysztofa Szweda pojawiło się również na profilu jego Wydawnictwa Muzycznego Eska na Facebooku. Jak czytamy, zapamiętany tam zostanie nie tylko jako szef, ale również przyjaciel, producent, wydawca, a nawet ojciec. 

Opisano go jako osobę, która była wyjątkowo oddana swojej życiowej pasji. Jego niezwykłym talentem było organizowanie niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy i reakcji wyrażających smutek i ból po tej wielkiej stracie. 

Z przykrością informujemy, że dzisiaj zmarł nasz Ojciec, Szef, Producent, Wydawca, Manager i Przyjaciel Krzysztof Szwed....

Opublikowany przez Wydawnictwo Muzyczne Eska Sobota, 10 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś gorzko wspomina udział w "Tańcu z gwiazdami". "Poczułem się, jakby ktoś napluł mi w twarz"

Czytaj więcej >
Monika i Zbigniew Zamachowscy

Gwiazdy

Monika Richardson stanęła w obronie męża, jednocześnie wbiła mu szpilę

Czytaj więcej >
Beata Kozidrak

Gwiazdy

Beata Kozidrak może liczyć na wsparcie byłego męża. Andrzej Pietras nie ma żalu do piosenkarki

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Żona nie zgodziła się, by Wiesław Gołas został pochowany w Alei Zasłużonych. Znamy powód

Czytaj więcej >
Robert i Monika Janowscy

Gwiazdy

Robert Janowski świętuje wspólnie z żoną. Spływają gratulacje z okazji rocznicy ślubu

Czytaj więcej >
Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >