Goniec.pl
zrzut eraknu, Youtube/Marcin Bustowski

zrzut eraknu, Youtube/Marcin Bustowski

Skandaliczne zachowanie Magdy Gessler. „Pan jest agresorem. Ja też”

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Magda Gessler wdała się publiczną awanturę na oczach turystów. Zaatakowała aktywistę, który zarzucał jej „trucie małych dzieci”. Doszło do przepychanek, w wyniku których znana restauratorka wytrąciła mężczyźnie telefon z ręki. Do incydentu doszło podczas kręcenia „Kuchennych Rewolucji” w Karpaczu.

magda gessler rumiane bistro calabria olsztyn kuchenne rewolucje

Restauracja znana z "Kuchennych rewolucji" zbankrutowała. Właściciele nie mają za co żyć, proszą o pomoc

CZYTAJ DALEJ

To miało miało być rutynowe nagrywanie kolejnego odcinka „Kuchennych Rewolucji”. Popularna ekspertka od kulinariów pojawiła się w Karpaczu by pomóc upadającej restauracji „Pod Papugą”. Zanim zjawiła się w tym górskim miasteczku, kontaktował się z nią jeden z jeleniogórskich działaczy na rzecz środowiska – Marcin Bustowski. Zwrócił się do Gessler z prośbą o pomoc w nagłośnieniu sprawy rzekomo zatrutej wody i żywności.

Magda Gessler poprosiła mężczyznę o przesłanie specjalistycznych dokumentów, które miały potwierdzać jego złowrogą tezę. Jak twierdzi Bustowski, po przesłaniu dowodów na skażenie karpackiej żywności i wody, Gessler „nabrała wody w usta” i przestała odpowiadać na jego liczne wiadomości.

Awantura z udziałem Magdy Gessler

Centrum Karpacza. Wakacyjny dzień w pełni. Ekipa „KR” wraz z bohaterką programu w ferworze pracy. Tę postanowił zakłócić Bustowski, który pojawił się na miejscu i rozpoczął prowokację mającą na celu wywołanie Magdy Gessler, by „normalnie porozmawiać”.

Marcin Bustowski nie gryzł się w język. Rzucał oskarżeniami w stronę gwiazdy TVN „jak z rękawa”. Zarzucał jej, że świadoma zagrożenia ekologicznego, w dalszym ciągu prowadzi „rewolucje”. Mówił o tym, że nie korzysta ona z lokalnych surowców (jak jest to pokazywane w telewizji), a kupuje je w Tesco i Biedronce. „Proszę przestać oszukiwać” – wołał w kierunku budynku restauracji „Pod Papugą”.

Na miejscu zgromadziła się już liczna publiczność żądna skandalu. Marcin Bustowski wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom i nie dawał za wygraną. Nie chciał zostać zignorowany, więc… wyciągnął megafon i zaczął krzyczeć w kierunku Gessler.

Gessler

zrzut eraknu, Youtube/Marcin Bustowski

Stało się. Gospodyni „Kuchennych Rewolucji” wyszła z restauracji. Burza blond loków i śnieżnobiały fartuch kuchenny już z daleka wskazywały, że to sama Magda Gessler podąża w kierunku aktywisty. A zdawało się, że jeszcze kilka chwil wcześniej chciała bagatelizować to, co dzieje się na publicznym chodniku przed bramą karpackiego lokalu. To niezwykle interesujące, czy dzisiaj, wiedząc, jak sprawy potoczyły się dalej, również poczułaby się „wywołana do tablicy”.

Gessler

zrzut eraknu, Youtube/Marcin Bustowski

gessler

zrzut eraknu, Youtube/Marcin Bustowski

Gdy tylko pojawiła się wśród zgromadzonej publiki, Bustowski rozpoczął prawdziwą tyradę: „Pani oszukała polskie dzieci” – rozpoczął monolog. Na początku warszawianka przesyłała w jego kierunku tzw. „besosy” (buziaki), jednak po chwili dała ponieść się emocjom i szturchnęła rękę aktywisty, w której trzymał telefon.

Trzask, z jakim smartfon rozbił się o ziemię, zmroził wszystkich zgromadzonych obserwatorów. Magda Gessler do zdziwionego ekologa rzekła: „Pan jest agresorem. Ja też” i z dumą obkręciła się na pięcie, kierują swoje kroki do przestraszonych gapiów.

Gwieździe stacji TVN puściły nerwy i po chwili złapała też kabel, którego używał mężczyzna towarzyszący Bustowskiemu. Na szczęście strony konfliktu szybko zostały rozdzielone i nie doszło do rękoczynów. Adwersarz krzyknął tylko do odchodzącej Gessler, że spotkają się w sądzie. Uff, przez kilka chwil było naprawdę gorąco.

Magda Gessler słynie z ostrych reakcji

Fani prowadzącej wiedzą, że ta często nie przebiera w słowach i nawet jej wizyta w restauracji może zamienić się w prawdziwy horror dla właścicieli lokalu. Rzucanie talerzami, zrywanie zastawionych obrusów, wybijanie okien siekierką, a nawet przewracanie całymi stołami. Na myśl przychodzi frazeologizm: „Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.

Walczący z niezdrową żywnością Marcin Bustowski również dał się poznać jako osoba, która nie należy do potulnych. Łatwość, z jaką przychodziły mu oskarżenia względem Gessler, były zaskakujące. Zdaje się jednak, że pomylił on adresata i ze swoimi dowodami na skażenie wody i żywności powinien udać się do Sanepidu i Wód Polskich. Z informacji w sieci wynika, że próbował dostać się do Sejmu RP z ramienia Konfederacji. Nie udało się.

Całość zajścia zarejestrowanego kamerą aktywisty można obejrzeć poniżej.

Pawel Wodzynski/East News

Można złapać się za głowę. Ile kosztują wielkanocne frykasy u Gessler, a ile w zwykłym sklepie?

Magda Gessler "U Fukiera" pokazała ofertę wielkanocną. Porównaliśmy ceny produktów z tym, co można dostać w polskich dyskontach.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: kulinarnapolska.org, Goniec
Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >