Goniec.pl
telewizja

Twitter/Julia Davis

Rosyjska telewizja rządowa wzywa do zbrojenia się. Powodem rzekome plany agresji NATO

14 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

W jednym z programów publicystycznych rosyjskiej telewizji rządowej Rossija 1 wzywano do dołączania do armii Władimira Putina. Powodem ma być niebezpieczeństwo związane z rzekomą planowaną agresją NATO.

Kuriozalne komunikaty rosyjskiej propagandy przeszły wszelkie granice. Tym razem obywatele przekonywani są o tym, że grozi im niebezpieczeństwo ze strony NATO.

Marek BAZAK/East News / Piotr Molecki / East News

Lasy Państwowe złożyły pozew przeciwko ambasadzie Rosji. Chodzi o wyjątkową nieruchomość

CZYTAJ DALEJ

Propaganda ma się dobrze

Od lutego w Ukrainie trwa wyniszczająca wojna, spowodowana bezprawnym atakiem wojsk rosyjskich. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych niezawinionych ofiarach barbarzyńskiego napadu.

Przekazu płynącego z ogólnoświatowych mediów nie usłyszą jednak Rosjanie, którzy w skuteczny sposób mamieni są telewizyjną prokremlowską propagandą, uzasadniającą wojnę wyższym dobrem obywateli oraz walką z rzekomym nazizmem w Ukrainie.

Dziennikarka Julia Davis stale obserwuje rosyjskie media i upublicznia fragmenty nagrań z programów publicystycznych i informacyjnych w internecie, dzięki czemu możemy przekonać się, jak wygląda przekaz z nich płynący. "Oglądam rosyjską telewizją rządową, żebyście wy nie musieli" - żartobliwie opisuje swoją pracę na Twitterze.

Ostatnie nagranie zamieszczone przez nią w mediach społecznościowych wzbudziło szczególną konsternację. To fragment programu, w którym przeprowadzona została debata "specjalistów" na temat aktualnego stanu konfliktu pomiędzy Rosją a krajami zachodu.

Kuchenne rewolucje

Zadziwiające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Pracowniczka restauracji postanowiła się zwolnić

CZYTAJ DALEJ

"Wojna z NATO"

Jeden z obecnych w studiu specjalistów, politolog Mikhail Markelov, przekonywał, że plan dołączenia Finlandii i Szwecji do NATO nie jest dla Rosji korzystny. Przeciwnie, stanowić ma poważne zagrożenie dla kraju.

Jak tłumaczył rosyjskim widzom, ma to świadczyć o tym, że Sojusz Północnoatlantycki szykuje się do wypowiedzenia wojny Władimirowi Putinowi. Zasugerował, że powinno się to spotkać ze zdecydowaną odpowiedzią.

- Musimy zacząć rozbudzać rezerwy operacyjne. Jest wielu obywateli Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy uzyskali rosyjskie obywatelstwo, ale nigdy nie służyli w rosyjskiej armii (...) Jednak dziś występuje konieczność pobudzania ich, by dołączyli do naszych sił zbrojnych - stwierdził Markelov.

Rosyjski propagandysta zwrócił również uwagę, by potencjalnych nowych członków armii szukać wśród osób wykluczanych i dotkniętych bezrobociem lub w trudnej sytuacji finansowej.

Tak wyglądało pierwsze spotkanie Kingi i Piotra, którzy kilka lat później zostali małżeństwem. Poznali się jeszcze jako licealiści, a chłopak proponował postaci Katarzyny Cichopek pomoc przy komputerze. / fot. "M jak miłość", 2000/MTL Maxfilm, Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/tvp.vod.pl
Tak wyglądało pierwsze spotkanie Kingi i Piotra, którzy kilka lat później zostali małżeństwem. Poznali się jeszcze jako licealiści, a chłopak proponował postaci Katarzyny Cichopek pomoc przy komputerze. / fot. "M jak miłość", 2000/MTL Maxfilm, Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/tvp.vod.pl
Sercem serialu, które bije po dziś dzień, jest oczywiście Barbara Mostowiak, w którą wciela się Teresa Lipowska. Jej bohaterka wraz z mężem Lucjanem są pierwszymi postaciami, które pojawiają się w pierwszym odcinku serialu. / fot. "M jak miłość", 2000/MTL Maxfilm, Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/tvp.vod.pl
Na planie pierwszych odcinków "M jak miłość" Joanna Koroniewska wcielająca się w postać Małgosi miała zaledwie 22 lata. Najmłodsza z córek Barbary i Lucjana wzbudzała niepokój rodziców, spotykając się z Michałem Łagodą, którego rolę odgrywał Paweł Okraska. / fot. "M jak miłość", 2000/MTL Maxfilm, Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/tvp.vod.pl

Niewiarygodne, jak zmienili się aktorzy z "M jak miłość". Wspominamy pierwsze odcinki serialu

"M jak miłość", to jeden z najbardziej cenionych przez Polaków seriali. Na antenie TVP obecny jest już od 2000 r. Przyjrzeliśmy się, jak wyglądali ulubieni bohaterowie telewidzów na początku ich drogi.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Finał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": kto wygrał program? Wszystko już wiadomo

  • Nie żyje znany amerykański aktor Fred Ward. Zmarł parę dni temu, rzecznik wstrzymywał się z informacją

  • Matura fizyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań z rozszerzonej fizyki

Źródło: wp.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/lett -/\= from Luque, Paraguay

Gwiazdy

Nie żyje Alan White, legendarny perkusista zespołu YES. Miał 72 lata

Czytaj więcej >
Facebook/Tarocistka Anna Kempisty & MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Gwiazdy

Wróżka Anna Kempisty opowiedziała o następcy Putina. Opisała jego wygląd

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Sokołowska po raz pierwszy zaprezentowała ciążowy brzuszek. "Wspaniały czas"

Czytaj więcej >
Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Gwiazdy

Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Czytaj więcej >
Marcin Hakiel

Gwiazdy

Marcin Hakiel nieoczekiwanie staje w obronie Katarzyny Cichopek. Kuriozalna sytuacja na Instagramie

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi.

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi

Czytaj więcej >