Goniec.pl
Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Sławny reżyser znowu ma kłopoty

THOMAS SAMSON/AFP/East

Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Kolejna aktorka oskarża słynnego reżysera

30 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Roman Polański lata temu był "bohaterem" głośnego skandalu, gdy oskarżono go o to, że 45 lat temu molestował 13-letnią Samantę Gailey. Choć sprawa wciąż nie znalazła swojego finału, popularny reżyser usłyszał właśnie kolejne zarzuty. Tym razem filmowca do odpowiedzialności prawnej chce pociągnąć aktorka Charlotte Lewis, z którą współpracował w 1986 roku na planie "Piratów".

Roman Polański ponownie oskarżony o molestowanie

Wygląda na to, że Roman Polański po raz kolejny stanie przed sądem w sprawie o molestowanie seksualne nieletniej. Nie chodzi jednak o głośną aferę z 1978 roku, z udziałem 13-letniej wówczas Samanty Gailey. Na jaw wyszły bowiem kolejne szokujące informacje. Tym razem reżysera oskarża Charlotte Lewis, aktorka, która współpracowała z Polakiem przy pracy nad jego filmem "Piraci".

polanski

Roman Polański stanie przed sądem. Aktorka „chciała być jego kochanką”, a potem oskarżyła go o gwałt i zniesławienie

CZYTAJ DALEJ

W 2010 roku oskarżyła go w Los Angeles o wykorzystywanie seksualne w jego paryskim mieszkaniu w latach 80, gdy miała 16 lat. Reżyser przytoczył wtedy zdanie, które Lewis miała wypowiedzieć w 1999 roku odnośnie do łączących ją z nim relacji:

- Wiedziałam, że Roman zrobił coś złego w Stanach Zjednoczonych, ale chciałam być jego kochanką [...]. Prawdopodobnie chciałam tego bardziej niż on - cytował reżyser.

Roman Polański usłyszy zarzuty zniesławienia?

Aktorka zareagowała bardzo szybko, otwarcie sugerując, że "wiele cytatów przypisywanych jej w artykule jest niedokładnych". W 2020 roku, po tym, jak Roman Polański udzielił wywiadu magazynowi "Paris Match", prawnicy Charlotte Lewis postanowili złożyć przeciw niemu pozew sądowy, w którym zarzucają reżyserowi zniesławienie oraz kwestionowanie prawdziwości oskarżeń o molestowanie seksualne.

89-latek czeka obecnie na pierwszą rozprawę, a termin pierwszego posiedzenia został wyznaczony na 5 marca 2024 roku.

To kolejna głośna sprawa z udziałem Romana Polańskiego, która dotyczy wykorzystywania nieletnich. Najgłośniejsza z nich toczy się już od 45 lat. W 1978 roku polski reżyser został oskarżony o podanie alkoholu i środków usypiających wówczas 13-letniej Samancie Gailey i odbycie z nią stosunku. Choć reżyser przyznał się do winy i odbył zasądzoną karę 90-dniowego osadzenia w więzieniu stanowym, prokurator ponownie zażądał rozpatrzenia jego sprawy. Wtedy Polak uciekł ze Stanów Zjednoczonych.

Choć po wielu latach ofiara gwałtu publicznie wybaczyła Romanowi Polańskiemu, twórca "Pianisty" wciąż ma w USA status uciekiniera, co oznacza, że nie może swobodnie podróżować za ocean, gdyż mógłby zostać zatrzymany i osadzony w więzieniu.

Dodorta Szelągowska przeprowadziła metamorfozę domu w Żukowie, w którym mieszka 47-letnia Wiola z nastoletnią córką.
(fot. materiały prasowe TVN)

"Totalne remonty Szelągowskiej" - Żuków. Wiola poświęciła się dla rodzeństwa, teraz chcą się jej odwdzięczyć

"Totalne remonty Szelągowskiej" - Żuków. Wiola zadbała o rodzeństwo W 5. odcinku programu "Totalne remonty Szelągowskiej" poznaliśmy 47-letnią Wiolę, która od najmłodszych lat dbała o rodzeństwo. A było o kogo dbać, ponieważ było ich dziewięcioro. Tata miał problemy z alkoholem, a mama nie była w stanie sama zapewnić wszystkim godnego bytu. Wiola zaczęła od prac sezonowych takich, jak zbieranie owoców. Później zaczęła wyjeżdżać za granicę, aby móc dołożyć się do domowego budżetu. Ciężka praca i oszczędności sprawiły, że kobieta mogła wybudować dom, w którym zamieszkała razem z siostrami. To właśnie najstarszej z rodzeństwa zawdzięczają dach nad głową, ukończenie studiów i założenie własnych rodzin. Teraz chcą się odwdzięczyć za to wszystko. Dorota Szelągowska odmieniła stary dom Wioli Siostry Wioli wezwały na pomoc Dorotę Szelągowską i jej ekipę, która ma odmienić dom 47-latki. Kobieta mieszka w nim z nastoletnią córką, jednak budynek wewnątrz jak i na zewnątrz staje się powoli ruiną. W łazience nie ma kafelków, co tylko potęguje wrażenie rozpadającego się domu. Zobaczcie, jaką metamorfozę przeszedł dom Wioli z Żukowa.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Krystyna Prońko zrównała z ziemią Zenka Martyniuka. Podsumowała jego śpiew

  • Pola Wiśniewska szaleje w ciąży. Niektórzy martwią się, że w tym stanie nie powinna robić takich rzeczy

  • Oliwia Bieniuk pokazała zdjęcie dwóch testów ciążowych. Powód zaskakuje

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Youtube/Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Kulisy związku Michała Wiśniewskiego wyszły na jaw. Pola nie miała łatwo

Czytaj więcej >
Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie syna. 19-letni Jeremiasz podbił serca internautów

Gwiazdy

Paweł Małaszyński pokazał 19-letniego syna. Przystojniejszy niż ojciec?

Czytaj więcej >
Facebook/Karina i Stefan Koch - rodzeństwo Koch

Gwiazdy

Karina z "Chłopaków do wzięcia" zawstydziła krytyków. Nagranie mówi wszystko

Czytaj więcej >
rodzina Wiktora Zborowskiego / KAPiF

Gwiazdy

Zofia Zbrowska martwi się o zdrowie. Przekazała przykre wieści

Czytaj więcej >
Antoni Królikowski w poważnych tarapatach. Sprawą alimentów dla Opozdy zajęła się prokuratura

Gwiazdy

Antek Królikowski nie płaci alimentów? Prokuratura wszczęła postępowanie

Czytaj więcej >
Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział o nerwicy lękowej. Padły też piękne słowa o Paulinie Krupińskiej

Gwiazdy

Sebastian Karpiel-Bułecka w "Dzień dobry TVN" zwrócił się do żony

Czytaj więcej >