Paweł Królikowski spoczął na Powązkach Wojskowych Żródło: East News TRICOLORS

Rodzina Pawła Królikowskiego wciąż nie może postawić mu nagrobka

25 Kwiecień 2021 Irmina JachIrmina Jach

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego ubiegłego roku. Uwielbiany aktor od kilku lat borykał się z problemami zdrowotnymi. W przeszłości przeszedł operację usunięcia tętniaka. Przed ponad dwunastoma miesiącami jego stan uległ nagłemu pogorszeniu. W grudniu 2019 roku trafił do szpitala, gdzie pozostał do śmierci. Przyczyną zgonu był guz mózgu.

Paweł Królikowski spoczął na warszawskich Powązkach Wojskowych. Ponad rok od śmierci aktor wciąż nie doczekał się pomnika. W miejscu spoczynku znajduje się drewniany krzyż z upamiętniającą tabliczką oraz usypana ziemia, na której stoją znicze i leżą wieńce.

Paweł Królikowski spoczął na Powązkach Wojskowych

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej dzieci regularnie odwiedzają grób uwielbianego artysty. Niestety, trwająca pandemia koronawirusa i utrudnienia związane z przebywaniem na cmentarzu pokrzyżowały rodzinie plany uhonorowania zmarłego krewnego. Dziennikarze Super Expressu donosili, że zgodnie z pierwotnymi planami nagrobek miał być gotowy przed Bożym Narodzeniem.

Wdowa po Pawle Królikowskim zamierzała ostatecznie zrealizować budowę pomnika przed Wielkanocą. Także tym razem nie wszystko poszło po jej myśli - przeszkodą były warunki pogodowe. Silne mrozy, a także opady śniegu i deszczu nie sprzyjały pracy ekipy kamieniarzy.

- Tym razem przez straszne mrozy i śnieg. W ostatnich tygodniach temperatury w Warszawie sięgnęły nawet -20 stopni Celsjusza. Stolicę zasypał biały puch. W tej sytuacji znów nie było jak postawić pomnika - czytamy w Super Expressie.

Odziedziczyła po dziadku zamurowany garaż. Po zburzeniu ściany ujrzała prawdziwy zabytekOdziedziczyła po dziadku zamurowany garaż. Po zburzeniu ściany ujrzała prawdziwy zabytekCzytaj dalej

Mimo trudności Małgorzata Ostrowska-Królikowska robi wszystko, by miejsce spoczynku jej małżonka wyglądało jak najlepiej. Aktorka regularnie ozdabia mogiłę świeżymi kwiatami i zapala znicze. Dziennikarze tabloidów niejednokrotnie fotografowali ją podczas wykonywania tych czynności.

Grób Pawła Królikowskiego - tak jak przed kilkoma miesiącami - jest ozdobiony gałązkami drzew iglastych. Niektóre z nich zaczynają już usychać. W miejscu pochówku aktora nie brakuje także świeżych kwiatów i nieco zapomnianych wieńców sprzed tygodni.

Rodzina gościła na cmentarzu w czasie świąt Wielkanocy, o czym świadczą ozdobne bazie, palemki i chryzantemy. Niestety, kwiaty nie zniosły najlepiej niekorzystnych warunków pogodowych, które towarzyszyły Polakom niemal przez cały kwiecień.

Kluczowe miejsce na grobie zajmuje zdjęcie Pawła Królikowskiego w białej ramce. Aktor wygląda na nim dokładnie tak, jak zapamiętali go widzowie serialu „Ranczo”. Charakterystyczna fryzura i szczery uśmiech, który nie schodził z jego ust za życia, przywołują wzruszające wspomnienia.

Przed nagrobkiem wciąż stoi szereg zniczy w różnych kształtach i kolorach. Lampionom towarzyszą świeże, wiosenne kwiaty. Na drewnianym krzyżu wciąż wisi fioletowa, żałobna szarfa z hasłem „Memoria”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Pamięć”. Fani, którzy chcieliby oddać hołd aktorowi, powinni udać się do kwatery G, rzędu TUJE, do grobu numer 51.

Grób Królikowskiego

Grób Królikowskiego

Grób Królikowskiego

Źródło zdjęć: Goniec.pl/Irmina Jach

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Materiały własne/Super Express

Następny artykuł