Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes PZPN zareagował na informacje nt. rządowej premii. Padły wymowne słowa

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Cezary Kulesza, który od ponad roku piastuje funkcję prezesa PZPN, udzielił wywiadu portalowi Eurosport.pl, podczas którego zabrał głos ws. premii dla reprezentacji Polski. Jego nerwowa reakcja zaskoczyła dziennikarzy. - Nie chcę tego komentować, nie uczestniczyłem w tym spotkaniu - wypalił zdenerwowany działacz.

Nie jest żadną tajemnicą, że w ostatnim czasie zarówno nad PZPN, jak i rodzimą reprezentacją zebrały się czarne chmury. Wszystko z powodu premii finansowej, która miała trafić do członków ekipy tuż po zakwalifikowaniu się do 1/8 tegorocznego mundialu.

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

CZYTAJ DALEJ

Temat potencjalnej wypłaty dla polskiej reprezentacji obił się szerokim echem w rodzimych mediach. Obywateli zaskoczył nie tylko sam fakt, ale również wysokość obiecanej przez Mateusza Morawieckiego "nagrody".

W samym środku medialnego zainteresowania znaleźli się zarówno działacze PZPN, członkowie sztabu, a także piłkarze, którzy w głównej mierze mieli być beneficjentami szczodrego pomysłu premiera.

- Wierzę w was, będziecie na pewno dawali z siebie wszystko. A my tu z panem trenerem zapewnimy, żeby - jak się uda - była bardzo dobra nagroda - mówił szef polskiego rządu podczas spotkania z piłkarzami.

Jak się okazało, piłkarze w negatywny sposób zareagowali na medialną nagonkę. Są rozgoryczeni faktem, sprawa została nagłośniona w taki, a nie inny sposób.

- Zrobiono z nas nie wiem jakich chciwców, a przecież większość z nas nawet nie zabrała głosu w tej sprawie - przyznał anonimowo w rozmowie z Polsat Sport jeden z piłkarzy reprezentacji Polski.

Głos w tej sprawie zabrał również prezes rodzimego związku piłkarskiego, Cezary Kulesza, który w niezwykle nerwowy sposób odpowiadał na pytanie dziennikarzy. Kwestię obiecanych pieniędzy poruszył dziennikarz portalu Eurosport.pl. Sam zainteresowany nie był zadowolony z takiego obrotu spraw i w zdawkowy sposób odpowiadał na wszelkie pytania.

- Nie chcę tego komentować, nie uczestniczyłem w tym spotkaniu. Tak, krytyka jest, ale czy uzasadniona? Co ma PZPN z tym wspólnego? - odpowiedział.

Kulesza bardzo szybko zaznaczył, że nie ma pretensji o to, że obietnica potencjalnej premii padła na spotkaniu, w którym nie brał udziału. - Jeśli pan dzisiaj obieca zawodnikom pieniądze, to z nami nie ma to związku - podsumował szef PZPN.

Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Doniesienia o premii miały pogorszyć relacje pomiędzy selekcjonerem a Cezarym Kuleszą. Sytuacja ma być bardzo dynamiczna, szczególnie że kilka osób uważa, że Czesław Michniewicz powinien zostać na stanowisku.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty, zamieszanie z Czesławem Michniewiczem zaczyna wpływać na nastroje sponsorów PZPN. - Ze względu na ogromny kryzys wizerunkowy związku i kadry oczekują oni zmian. Jak słyszymy w piłkarskiej centrali, przekaz dotarł do władz PZPN i jest brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przyszłości Czesława Michniewicza - donoszą dziennikarze.

Francja - Polska. Najlepsze memy po meczu

Katar 2022. Najlepsze memy po meczu Francja - Polska. Zachwyty mimo porażki

Mecz Polska - Francja. Najlepsze memy

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: Eurosport.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Po znakomitym meczu. Magda Linette zameldowała się w półfinale Australian open (Rex Features/East News).

Sport

Magda Linette zagra o finał Australian Open. "Spełniły się moje marzenia"

Czytaj więcej >
Iga Świątek / MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Sport

Iga Świątek w niebezpieczeństwie. Kibic przekroczył granice, jest nagranie

Czytaj więcej >

Sport

Cezary Kulesza dodał zdjęcie z nowym selekcjonerem. Podpis mówi wszystko, wyjątkowe słowa

Czytaj więcej >

Sport

Nowy selekcjoner Polaków wylądował w Warszawie? Fernando Santos tajną kartą PZPN

Czytaj więcej >
Koniec spekulacji. PZPN podał dokładną godzinę prezentacji nowego selekcjonera

Sport

Nowy selekcjoner reprezentacji. Kiedy poznamy następcę Czesława Michniewicza? PZPN podał dokładną datę i godzinę

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Najsłabszy występ Dawida Kubackiego w sezonie. Polak wskazał przyczyny niskiej lokaty

Czytaj więcej >