Goniec.pl
Zenek Martyniuk / KAPiF

KAPiF

Potężne zaskoczenie. Oto wykształcenie Zenka Martyniuka

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Zenek Martyniuk nie kojarzy nam się raczej z wykształceniem kierunkowym, a już na pewno nie z wykształceniem muzycznym. Okazuje się jednak, że król disco polo nim został muzykiem musiał się sporo natrudzić i pewnie, gdyby nie kariera w show-biznesie byłby zupełnie kimś innym.

Zenek Martyniuk - wykształcenie

Zenek Martyniuk od lat muzykuje i zajmuje się przede wszystkim karierą w przemyśle rozrywkowym. Gdyby jednak nie udało mu się w tej gałęzi, mógłby zostać kimś zupełnie innym. Wszystko za sprawą odebranego wykształcenia.

zenek martyniuk pis

Będzie afera, oberwało się Zenkowi Martyniukowi. "Granica, której przekroczyć nie można"

CZYTAJ DALEJ

Niektórzy sądzą, że Zenek Martyniuk nie należy do zbyt lotnych osób. Trzeba przyznać jednak, że udało mu się ukończyć dwie szkoły! Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Studium Ekonomicznego w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bielsku Podlaskim.

To jednak nie wszystko — jego wykształcenie obejmuje również kwestie, na które nie ma papierka, a które pozostają unikatowymi cechami wśród muzyków w całej Polsce.

Zenek Martyniuk - co jeszcze potrafi?

Zenek Martyniuk pobierał również stosowne wykształcenie dotyczące języków. W pewien sposób można powiedzieć, że jest poliglotą. Prócz języka polskiego posługuje się biegle również rosyjskim i białoruskim. Zaśpiewał nawet w tych językach kilka piosenek.

Oprócz tego poznał jeden z najbardziej tajemniczych języków na terenie Polski - chodzi o język romski. Dało mu to możliwość pozyskać słuchaczy również z tej grupy etnicznej i sprawiło, że stał się unikatowym muzykiem polskiego pochodzenia z tą niezwykłą umiejętnością.

Nic dziwnego, że dziś może pochwalić się jednym z największych majątków wśród wszystkich muzyków disco polo i nie tylko w całym kraju. Za swoje koncerty liczy sobie powyżej 25 000 zł!

TRICOLORS/East News

"The Voice of Poland". Wzięli udział w programie, a teraz robią zawrotną karierę. Komu show pomogło najbardziej?

"The Voice of Poland" to program, który zapewnił ogromne kariery wielu utalentowanym wokalistom i to nie tylko tym, którzy zdołali wygrać w finale. Przyjrzyjmy się artystom, którym show dało możliwość podbicia rynku muzycznego w Polsce.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Gwiazdy

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Czytaj więcej >
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Gwiazdy

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

Czytaj więcej >
Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach. Fot. Instagram @magda_boczarska

Gwiazdy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na bajecznych wakacjach. Widoki zapierają dech

Czytaj więcej >
Justyna Steczkowska żąda horrendalnych cen za koncert z piosenkami Ewy Demarczyk. Fot. kapif /  kadr z występu Ewy Dearczyk, TVP Kultura

Gwiazdy

Astronomiczne ceny za bilety na koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka tłumaczy, co zwiera się w tej kwocie

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

W "Dzień Dobry TVN" popłynęły łzy. Rozmówczyni nie mogła wytrzymać, odebrało jej mowę

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

Czytaj więcej >