Goniec.pl
Enej

Pawel Wodzynski/East News

Polsat SuperHit Festiwal. Enej szykuje prawdziwą niespodziankę. Na scenie wystąpi ktoś jeszcze

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Polsat SuperHit Festiwal startuje w piątek, 20 maja 2022. W Operze Leśnej w Sopocie ponownie wybrzmi muzyka grupy Enej. Tym razem zespół szykuje jednak prawdziwą niespodziankę, a wszystko to w hołdzie walczącym Ukraińcom.

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Podczas występu Eneja na Polsat SuperHit Festiwalu pojawi się również ukraiński zespół, którego członkowie na co dzień walczą o swoją ojczyznę.

katarzyna cichopek maciej kurzajewski tvp

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ponownie pokażą się razem na ekranach. Zapowiedź TVP

CZYTAJ DALEJ

Polsat SuperHit Festiwal. Enej ponownie zabłyszczy na scenie

Polsat SuperHit Festiwal rozpocznie się już w piątek o godz. 20. Odbywać się będzie w Operze Leśnej w Sopocie, a transmisje z występów widzowie będą mogli oglądać w telewizji Polsat. Przed nimi aż trzy wieczory pełne najlepszej muzyki.

Pierwszego dnia wydarzenie zostanie ubogacone występami popularnych zespołów i artystów polskiej sceny muzycznej. Na scenie pojawią się m.in. T. Love, Paweł Domagała, Cleo, Kwiat Jabłoni, czy Kamil Bednarek.

Do Polsat SuperHit Festiwal powraca również Enej, który w ubiegłym roku świętował jubileusz dziesięciolecia istnienia zespołu. To właśnie piątkowy koncert grupy otworzy muzyczne wydarzenie.

Jak przekazał w rozmowie z Polsat.pl członek Enej Piotr Sołoducha, będzie to wyjątkowy występ, do którego zaprosił swoich ukraińskich przyjaciół.

Ed Sheeran został ojcem. Piosenkarz pochwalił się w wyjątkowy sposób. Zdradził też płeć pociechy

Ed Sheeran został ojcem. Piosenkarz pochwalił się w wyjątkowy sposób. Zdradził też płeć pociechy

CZYTAJ DALEJ

Enej wystąpi z bratnim zespołem

Choć grupa Enej ma na swoim koncie dziesiątki hitów, takich jak "Tak smakuje życie", czy "Kamień z napisem Love", które z pewnością chcieliby po raz kolejny usłyszeć jej fani, piątkowy koncert rozpoczęty zostanie od nowości, której dotąd nie mieliśmy okazji poznać.

- Otwieramy piątkowy dzień nie naszym przebojem czy radiowym hitem, a wyjątkową piosenką pod tytułem „Brat za brata”, którą nagraliśmy z naszymi przyjaciółmi - powiedział Piotr Sołoducha.

Chodzi o popularny ukraiński zespół Kozak System. Jego członkowie na co dzień zmagają się ze skutkami wojny w swoim kraju, ale na ten jeden wieczór pojawią się w Sopocie, choć niestety, tylko "wirtualnie".

- Będziemy robić łączenie. To przepiękny ukłon w stronę całego ukraińskiego narodu w sytuacji, która się dzieje i w której ludzie oddają życie za swój kraj - poinformował muzyk grupy Enej.

Jerzy Połomski to autor dziesiątek niezapomnianych przebojów, które zna cała Polska. Utwory takie jak "Bo z dziewczynami", czy "Cała sala śpiewa z nami" na trwałe wpisały się w kanon polskiej piosenki. Dziś ich autor ma 88 lat i zamieszkuje w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej. / fot. Tricolors/East News

Jak dziś wygląda Jerzy Połomski? Mamy najnowsze zdjęcia, gwiazdor prosi o wsparcie

Jerzy Połomski zamieszkuje dziś Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Pojawiły się fotografie przedstawiające artystę w nowym otoczeniu. Zapraszamy do naszej galerii.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: polsat.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Unsplash/Piotr Cichosz

Gwiazdy

Zacznie się już o 21:05. Miliony Polaków włączą Polsat i długo nie zmienią kanału

Czytaj więcej >
Bracia Mroczek stracili majątek? Bliźniacy znani z "M jak miłość" utopili pieniądze w biznesie

Gwiazdy

Bracia Mroczek zbankrutowali. Fatalne informacje o gwiazdach "M jak miłość"

Czytaj więcej >
Córka Ewy Błaszczyk skończyła 29 lat. Pozbierała się pomimo życiowej tragedii i pokonała przeciwności

Gwiazdy

Niesamowite wieści o córce Ewy Błaszczyk. Aktorka pęka z dumy

Czytaj więcej >
Marcin Miller, fot. KAPiF

Gwiazdy

Ralph Kamiński w ogniu krytyki. Znany discopolowiec nie miał litości

Czytaj więcej >
Edward Miszczak fot. KAPiF

Gwiazdy

Edward Miszczak stworzy w Polsacie format podobny do "Top Model"? "Nie byłbym przeciwny"

Czytaj więcej >
świeczki

Gwiazdy

Nie żyje Leszek Pniaczek. Aktor znany z "Klanu" i "Spotkania z balladą" miał 59 lat

Czytaj więcej >