Goniec.pl
Jurek Owsiak przekazał ważny komunikat

Facebook.com/jerzyowsiak

Po ogłoszeniu wyniku zbiórki Jurek Owsiak zaapelował o wzajemne wsparcie

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Jurek Owsiak poinformował w poniedziałek 29 marca 2021 roku, że podczas tegorocznego finału WOŚP oficjalnie zebrano 210 813 830,10 złotych na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Później szef fundacji przekazał wszystkim P

Jurek Owsiak podkreślił, że jego fundacja co roku zbiera fundusze na pomoc wszystkim Polakom, bez względu na ich poglądy, kolor skóry czy wyznanie. Prezes WOŚP opublikował kilka wzruszających słów na swoim facebookowym profilu.

Jurek Owsiak przekazał Polakom kilka ważnych słów

W poniedziałek 29 marca br. odbyła się oficjalna konferencja prasowa, na której przedstawiono ostateczne wyniki tegorocznej zbiórki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło okazji do świętowania dla wszystkich, popierających działania WOŚP, ponieważ po raz kolejny pobito rekord zebranej kwoty.

W tym roku na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano w sumie 210 813 830,10 złotych. To ponad 20 milionów złotych więcej, niż przekazano na zeszłoroczny cel zbiórki. Polacy po raz kolejny pokazali, że potrafią jednoczyć się, nawet pomimo wyjątkowo trudnych okoliczności.

- Pamiętajcie - gramy dla Was i nawet jeśli system nawala, gdzieś szwankuje, to my robimy wszystko, żeby nasze wsparcie dla niego było rzeczywiste, pomocne i jak najwyższej jakości. Pamiętajcie też, że jeśli wymagać będzie tego sytuacja, w każdej chwili jesteśmy gotowi, aby podjąć wyzwanie w walce z Covidem, starając się zadbać o nas bez względu na kolory, poglądy i wyznania. WYGRYWAMY, KIEDY RAZEM GRAMY - przekazał na Facebooku prezes WOŚP, Jurek Owsiak.

Jak podano na stronie WOŚP, na wyniki tegorocznej zbiórki składają się wpłaty do puszek w wysokości 75 583 135,42 PLN (stanowiące 36,09% całej kwoty), wpłaty elektroniczne w wysokości 133 870 715,29 PLN (czyli 63,91% kwoty ostatecznej) oraz dary rzeczowe, czyli sprzęt od firm medycznych, o wartości 1 359 979,39 PLN (stanowiące 0,65% kwoty).

Jurek Owsiak podkreślił w swoim wpisie, że ważną rolę w działalności WOŚP pełni tolerancja oraz współpraca, dzięki której co roku do polskich szpitali trafia kolejny sprzęt medyczny, niezbędny do prawidłowej diagnostyki oraz leczenia nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

- Pracujemy swoim logicznym i dobrze pomyślanym rytmem - grasz z nami, cenisz wytrwałość i solidną uczciwą pracę, cenisz tolerancję i szacunek dla innych, a przede wszystkim potrafisz dbać o innych, kiedy potrzebują pomocy. Dziękuję Polakom, którzy mają w sobie moc przyjaźni i radości i tworzą rzeczy niezwykłe, jakimi jest WOŚP i Polska, która poprzez finał odbierana jest jako uśmiechnięty kraj uśmiechniętych ludzi! Tulimy do serca każdego z Was - podkreslił Jurek Owsiak.

[EMBED-243]

Słowa Jurka Owsiaka o współdziałaniu ponad podziałami, wywołały ogromne poruszenie wśród internautów. Szef WOŚP ogłosił także, że od dzisiaj ruszy również kampania billboardowa. To podziękowanie dla osób, które wsparły zbiórkę, a także dla medyków, którzy codziennie dbają o życie i zdrowie Polaków.

- Jestem! Dziękuję Fundacji WOŚP i medykom za życie i zdrowie! - bilbordy z takim hasłem pojawią się w ponad 3200 lokalizacjach na terenie całej Polski.  

Facebook.com/jerzyowsiak

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Anna Koźmińska

  • Minister Maląg wydała komunikat w sprawie 500 plus

  • Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

Źródło: Facebook/WOŚP

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >