Goniec.pl
FRANCK FIFE/AFP/East News

FRANCK FIFE/AFP/East News

Piotr Zieliński grał z Francją jak natchniony. Po meczu wbił szpilę Michniewiczowi

4 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

O tym meczu będziemy jeszcze mówić długo. W 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej reprezentacja Polski przegrała z Francją 3:1 i wraca do domu. Na spokojną analizę przyjdzie czas, póki co w kwestii porażki wypowiedziało się kilku piłkarzy, w tym Piotr Zieliński - jeden z naszych najlepszych reprezentantów. Pomocnik nie krył rozczarowania i wskazał kilka błędów taktycznych.

Piotr Zieliński szczerze o polskiej postawie i o planach taktycznych

Odpadamy i wracamy do domu. Mundial w Katarze miał być nasz, tymczasem kończymy w 1/8 finału. Pomimo wyniku, który mógłby wskazywać na jednostronne widowisko (3:1 dla Francji), Polacy walczyli dzisiaj dzielnie i pozostawili dobre wrażenie. Mieliśmy swoje okazje na zdobycie gola i przy odrobinie szczęścia i konsekwencji taktycznej rezultat mógł być lepszy. Zastanawiać może fakt, że nie graliśmy w ten sposób od samego początku tegorocznego turnieju.

szczęsny

Najpiękniejszy obrazek MŚ w Katarze. Wojciech Szczęsny pociesza płaczącego synka po meczu

CZYTAJ DALEJ

W strefie mieszanej, tuż po ostatnim gwizdku parę słów w tej kwestii powiedział Piotr Zieliński, jedna z najjaśniej świecących gwiazd na polskim gwiazdozbiorze.

- Tak jak dzisiaj graliśmy, tak powinniśmy cały czas grać, bo nie mamy się czego wstydzić, nie mamy się czego bać, bo mamy zawodników na tyle dobrych, żeby używać ich umiejętności, czy to moich, czy Lewego, czy Milika. Mamy bocznych, którzy mają gaz. Mamy dobre jeden na jeden. Trzeba z tego korzystać cały czas. Mamy obrońców, którzy potrafią długą piłkę rzucić, ale czasami też trzeba pograć po ziemi i to dzisiaj było widać - podsumował Zieliński.

Słowa Piotra Zielińskiego brzmią wyjątkowo celnie, tym bardziej, że po fazie grupowej wiele osób zastanawiało się nad dyspozycją Polaków, którzy nie zaprezentowali się najlepiej. Wielu komentatorów wskazywało na źle dobraną taktykę, zastanawiające wybory personalne.

Przykładem tego mogła być, chociażby dzisiejsza zmiana, którą przeprowadził Czesław Michniewicz w 87 minucie gry. Na boisko wbiegł wówczas Kamil Grosicki, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pokazał dużo woli walki i to po jego akcji nasi reprezentanci otrzymali rzut karny (zamieniony na gola przez Roberta Lewandowskiego).

Lewandowski: Brakowało paru elementów

W podobnym tonie wypowiadał się także Robert Lewandowski, który po meczu mówił:

- Próbowaliśmy odpierać ataki Francuzów. Nawet po bramce próbowaliśmy grać, wychodziliśmy do gry. To było oczywiście za mało na dziś. Brakowało paru elementów. Szczególnie można było zachować się lepiej przy straconych bramkach. Strzeliliśmy gola na koniec. To dodatkowy bodziec w kontekście tego, że próbowaliśmy - punktował Lewy.

- Nie starczyło sił, ale nie pod względem kondycji, a czasu i przede wszystkim umiejętności. Tego zabrakło, żeby dzisiaj coś więcej ugrać - dodawał nasz kapitan.

wojciech-szczesny-francja-polska

Katar 2022. Bardzo dobra gra Polaków, ale to Francuzi strzelali bramki. Odpadamy z MŚ

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Jan JałowczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jan.jalowczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Po znakomitym meczu. Magda Linette zameldowała się w półfinale Australian open (Rex Features/East News).

Sport

Magda Linette zagra o finał Australian Open. "Spełniły się moje marzenia"

Czytaj więcej >
Iga Świątek / MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Sport

Iga Świątek w niebezpieczeństwie. Kibic przekroczył granice, jest nagranie

Czytaj więcej >

Sport

Cezary Kulesza dodał zdjęcie z nowym selekcjonerem. Podpis mówi wszystko, wyjątkowe słowa

Czytaj więcej >

Sport

Nowy selekcjoner Polaków wylądował w Warszawie? Fernando Santos tajną kartą PZPN

Czytaj więcej >
Koniec spekulacji. PZPN podał dokładną godzinę prezentacji nowego selekcjonera

Sport

Nowy selekcjoner reprezentacji. Kiedy poznamy następcę Czesława Michniewicza? PZPN podał dokładną datę i godzinę

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Najsłabszy występ Dawida Kubackiego w sezonie. Polak wskazał przyczyny niskiej lokaty

Czytaj więcej >