Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piłkarze Danii i Belgii oddali cześć Christianowi Eriksenowi
Bartłomiej Cieślak 17.06.2021 18:37

Piłkarze Danii i Belgii oddali cześć Christianowi Eriksenowi

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Screen z TVP Sport meczu Dania-Belgia

Do niebywałych scen doszło w 10. minucie meczu Dania - Belgia na Euro 2020. Nagle wszyscy piłkarze stanęli i zaczęli bić brawo, a do nich dołączyło ponad 20 tys. kibiców na trybunach. W ten sposób oddano cześć Christianowi Eriksenowi, który kilka dni temu miał atak serca podczas meczu.

Przed meczem wiadomo już było, że piłkarze będą chcieli w jakiś sposób uhonorować Eriksena i pokazać zarówno jemu, jak i całemu światu, że myślami są z nim i życzą mu jak najlepiej. Okazało się, że wpadli na prosty, ale skuteczny pomysł.

W 10. minucie meczu Belgowie atakowali, jednak nagle piłkarz będący przy piłce wykopał ją do tyłu, a wszyscy piłkarze stanęli w miejscu i zaczęli klaskać. Dołączyli do nich wszyscy na stadionie, a na jednej z trybun pojawił się transparent, na którym wypisano życzenia powrotu do zdrowia dla Eriksena.

Był to niezwykle emocjonujący moment i z pewnością u wielu kibiców na trybunach pojawiły się łzy w oczach. Okrzykami przekazywano słowa wsparcia Eriksenowi, który wciąż leży w szpitalu i czeka na operację, podczas której wszczepiony zostanie mu rozrusznik serca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Duńczycy jednak już wcześniej na swój sposób sprawili, że Eriksen mógł poczuć się lepiej. Już w drugiej minucie meczu gola dla jego drużyny narodowej strzelił bowiem Yussuf Poulsen i Dania objęła prowadzenie 1:0 z faworyzowaną drużyną Belgii.

29-letni Christian Eriksen upadł na murawę w pierwszej połowie meczu Dania - Finlandia, który odbył się w sobotę 12 czerwca. Okazało się, że piłkarz miał zawał serca i ledwo został uratowany przez służby medyczne. Na szczęście odzyskał przytomność już, gdy znoszony był z murawy.

Natychmiast został przewieziony do szpitala, w którym otrzymał fachową opiekę. Ostatnie badania wskazały, że konieczne będzie wszczepienie mu rozrusznika serca.