Goniec.pl
[II-51]

Pixabay.com Free-Photos

Panna młoda oburzona zachowaniem gości na weselu. Ogromna burza w komentarzach

5 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jedna z panien młodych postanowiła napisać w mediach społecznościowych kilka słów ku przestrodze innych przyszłych małżonków. Kobieta z poirytowaniem opisała zachowanie dzieci, które pomazały jej weselną księgę wpisów. Pod postem nawiązała się gorąca dyskusja dotycząca odpowiedzialności najmłodszych i ich rodziców oraz zapraszania pociech na uroczystości rodzinne.

Organizując ślub chcemy, by w tym jedynym szczególnym dniu wszystko było idealne. Doglądamy kwiatów, wystroju sali weselnej, wybieramy najpiękniejszą suknię ślubną i dbamy o detale. Przykro więc, gdy ktoś zniszczy naszą ciężką pracę i pozostawi na zawsze niemiłe wspomnienia z wyjątkowej uroczystości.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

W Opolu Tomasz Karolak zabawiał publiczność żartami. Wielu się nie spodobały

CZYTAJ DALEJ

Jak się okazuje, niesmak może pozostawić w parze młodej chociażby pamiątka od najmłodszych gości weselnych, czyli dzieci, o czym wprost napisała jedna z oburzonych panien młodych na Facebooku.

Wątpliwy prezent weselny

Poirytowana kobieta postanowiła napisać kilka słów na temat swojego wesela „Ku przestrodze”. W swoim wpisie ostro skrytykowała „prezent”, jaki zostawiły dla niej dzieci bawiące się na jej przyjęciu. Jak zaznaczyła, nie chciała manifestować swojej niechęci do najmłodszych, a jedynie zwrócić uwagę na niestosowne zachowanie sprawujących nad nimi opiekę dorosłych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pod postem zamieściła fotografie, na których pokazała swoją księgę gości pomazaną licznymi kolorowymi bazgrołami i dziecięcymi rysunkami.

-Nie przesadzajmy i nie tłumaczmy, że to piękne i słodkie bazgroły, bo pamiątką to one nie będą - napisała w komentarzu. Opublikowany post natychmiast wywołał falę przeciwstawnych komentarzy, dotyczących zachowania dzieci i ich rodziców.

Obrońcy najmłodszych zwracali uwagę na fakt, że taka księga jest bardzo oryginalna i powinna raczej wywoływać uśmiech na twarzy jej właściciela. Ponadto, podkreślali, że dzieci stanowią część rodziny i nie powinno się ich pomijać przy zapraszaniu na uroczystość. Inni dodawali, że nie można winić małych pociech, które nudzą się, podczas gdy dorośli piją alkohol i zatracają się w zabawie.

Dzieci niemile widziane na weselu

Autorami większości komentarzy byli jednak oburzeni internauci, którzy zaznaczali, że takie zachowanie jest jednym z wielu powodów, by dzieci nie zapraszać nigdy na wesela. Wielu użytkowników przytakiwało i popierało to stanowisko, odwołując się do własnych doświadczeń.

Pod postem pojawiło się także mnóstwo deklaracji dotyczących nieuwzględniania najmłodszych przy organizowaniu uroczystości. Wśród znacznych przeciwników uczestnictwa dzieci w weselach był m.in. fotograf, który czerpiąc ze swojego zawodowego obycia pisał, że pociechy potrafią zepsuć najważniejsze momenty imprezy, takie jak wspólne zdjęcia czy pierwszy taniec.

Mężczyźnie sekundowała rozdrażniona użytkowniczka, która wspominała jak podczas jednego z wesel dzieci zderzyły się z krojąca tort weselny parą młodą, co skończyło się katastrofą.

Rodzice odpowiedzialni za dzieci

Dyskusja poszerzona została także o wątek rodziców, na których, według wielu osób, spoczywa odpowiedzialność za zachowanie swoich dzieci. Internauci wymieniali się poglądami, krytykując często dorosłych za brak zainteresowania pociechami oraz złe wychowywanie.

Taki pogląd zdecydowanie rozgrzesza dzieci z nawet największych wpadek weselnych, przerzucając winę na ich rodzicieli, często pochłoniętych tańcem oraz rozmowami z dawno niewidzianą rodziną. Najważniejsze jednak, że jak napisała skarżąca się panna młoda, nie zamierza ona rozdzierać szat z powodu zniszczonej, jej zdaniem, księgi, a jedynie chciała ostrzec przyszłe pary młode przed podobną wpadką.

rysunki dzieci w księdze gości

Facebook

rysunki dzieci w księdze gości

Facebook

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 3

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: parenting.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Istvan Kis

Lifestyle

Spowiedź przedślubna potrafi być prawdziwym horrorem. Niektóre z historii jeżą włos na głowie

Czytaj więcej >
Lubelskie: Ksiądz oszukany metodą "na policjanta". W ręce złodziei wpadło ponad 200 tys. złotych

Lifestyle

Pielgrzymka suspendowanego księdza. Kolejny zaskakujący incydent na trasie do Gietrzwałdu

Czytaj więcej >
Twitter/Ruch Ośmiu Gwiazd

Lifestyle

Walki o olej w Inowrocławiu. Klienci wyrywali go sobie z rąk, jest nagranie

Czytaj więcej >

Lifestyle

Lekarz zamarł podczas USG. Przeraził się, gdy zobaczył dziecko. Nietypowe zdjęcie obiegło sieć

Czytaj więcej >
Goniec

Lifestyle

Lidl obniża ceny popularnych produktów. Można dostać zwrot pieniędzy

Czytaj więcej >
Biedronka z atrakcyjnymi promocjami
Iberion

Lifestyle

Biedronka przygotowała atrakcyjną ofertę dla klientów. Obowiązuje od poniedziałku

Czytaj więcej >