"Niewolnica Isaura" zostanie doradczynią prezydenta Brazylii. Lucelia Santos zajmie się tym, na czym zna się najlepiej - kulturą
"Niewolnica Isaura" czyli Lucelia Santos została doradczynią prezydenta Brazylii! Gwiazda zajmie się sektorem kultury. Jej kariera w polityce w ostatnim czasie nabrała rozpędu, choć samodzielnie miała problem ze zdobyciem mandatu.
"Niewolnica Isaura" doradczynią prezydenta Brazylii
Lucelia Santos była aktorką znaną przez wszystkich nie tylko w Brazylii, ale również... w Polsce. Jej główna rola w serialu "Niewolnica Isaura" zgromadziła wokół niej spore grono fanów, ale wiadomo, że aktorstwo, szczególnie wśród kobiet, może skończyć się bardzo szybko i trzeba umieć znaleźć jakiś pomysł na siebie.
Lucelia Santos postanowiła spróbować swoich sił w polityce. Brała m.in. udział w tegorocznych wyborach parlamentarnych z listy centrolewicowej Brazylijskiej Partii Socjalistycznej, niestety, bez powodzenia.
Wybory prezydenckie w Brazylii wygrał Lula de Silva, który wcześniej urzędował w kraju w latach 2003-2011. Udało mu się pokonać dotychczasowego prezydenta mającego zapędy autorytarne, Jaira Bolsonaro. Lula postanowił skorzystać z pomocy Santos i chętnie zobaczył ją wśród swoich doradców.
Wiadomo, że dawna "Niewolnica Isaura" zostanie jedną z trzech doradczyń do spraw kultury. Nic dziwnego - Lucelia Santos prócz aktorstwa zajmowała się też produkcją filmową i ma spore doświadczenie związane m.in. z finansowaniem sztuki.
"Niewolnica Isaura" - telenowela, która podbiła Polskę
"Niewolnica Isaura" była jedną z pierwszych telenowel, które podbiły Polskę. Historia opowiadająca o schyłku brazylijskiego niewolnictwa poruszyła do głębi widzów w całym kraju i zbierano się nawet na jej specjalne seanse.
Serial był nagrywany w latach 1976-1977, a jego treść obrazuje książka, która dziś w Brazylii jest lekturą szkolną. Opowiadał historię młodej Isaury, która musiała zmagać się z obsesjami jej pana.
"Niewolnica Isaura" była również pierwszym "tasiemcem", który wykupiła polska telewizja, nic więc dziwnego, że w czasie jej emisji pustoszały ulice. Co ciekawe, przetłumaczono ją również na język śląski i do dziś TV Silesia puszcza odcinki właśnie w tym języku. Z pewnością można ją nazwać polskim fenomenem.
Artykuły polecane przez Goniec.pl: