Goniec.pl
Sprawa dla reportera

"Sprawa dla reportera" TVP1/20.01.2022

Niesłychane sceny w "Sprawie dla reportera". Ekspertka zdecydowała się opuścić program

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Przedstawicielka fundacji "Rzecznik Praw Rodziców" wybiegła ze studia po kłótni z mecenasem Piotrem Kaszewiakiem. Obaj eksperci starli się słownie w temacie odbioru dzieci małżeństwu z lekkim upośledzeniem intelektualnym.

Choć w "Sprawie dla reportera" wielokrotnie dochodziło do spięć i nieporozumień między gośćmi obecnymi w studiu, tym razem nawet Elżbieta Jaworowicz nie umiała opanować sytuacji.

Frankomat - poznaj nowe narzędzie dla Frankowiczów, dzięki któremu dowiesz się o jaką kwotę możesz walczyć!

Niesłychana awantura w "Sprawie dla reportera"

W programie Elżbiety Jaworowicz doszło do zaskakujących scen. Początkowo doszło do nieporozumienia pomiędzy jednym z ekspertów, mecenasem Piotrem Kaszewiakiem, a małżeństwem, którego sprawa poruszana była w odcinku.

Parze odebrany został syn Dominik. Edukacja chłopca miała być zaniedbywana przez jego rodziców, dziecko często nie pojawiało się w szkole, co nie przeszkadzało małżeństwu, które pisało mu usprawiedliwienia.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoZarówno matka jak i ojciec chłopca są upośledzeni intelektualnie w stopniu lekkim. Ich dziecko mieszka obecnie z dziadkami, ale rodzice bardzo chcą odzyskać swoją pociechę i w tym celu skontaktowali się z Elżbietą Jaworowicz.

Wśród obrońców racji pary znalazła się przedstawicielka fundacji "Rzecznik Praw Rodziców" Karolina Elbanowska. Kobieta ostro starła się z mecenasem Piotrem Kaszewiakiem, który przekonywał, że Dominik nie powinien pozostać pod opieką swoich rodziców.

Nieoczekiwane wyjście ze studia

Prawnik został skrytykowany przez ojca chłopca, który twierdził, że mężczyzna "opowiada głupotę". Wkrótce do rodzica dołączyła Karolina Elbanowska, która przekonywała, że odebranie chłopca było niezasadne.

Mechanizm polegający na odbiorze dziecka rodziców porównała do "krajów nordyckich", w których "odbiera się dzieci rodzicom za to, że bronią dzieciom dostępu do telewizora, za to, że rodzice nie dają dziecku tylu hamburgerów i słodyczy ile ono sobie życzy".

Piotr Kaszewiak kontargumentował tezę ekspertki poprawą sytuacji życiowej Dominika. Chłopcu nareszcie udało się znaleźć kolegów, a także bardzo poprawił się w szkole. Tych słów nie mogła znieść jednak przedstawicielka "Rzecznika Praw Rodziców", która chwilę później podjęła próbę niedopuszczenia mecenasa do głosu. W pewnym momencie wstała.

- Ja wychodzę, gardło mnie boli. Ja przepraszam bardzo, poziom debaty... Państwo mają problemy z językiem, państwo się jąkają. My nie jesteśmy w stanie dojść do głosu, bo pan mecenas non stop zagaduje. Przepraszam bardzo, ale ja już mam dosyć - powiedziała ekspertka po czym opuściła studio ku zażenowaniu siedzącego naprzeciwko Piotra Kaszewiaka, zarzucającego jej próbę cenzurowania programu. Dalszy przebieg odcinka "Sprawy dla reportera" odbył się już bez obecności Karoliny Elbanowskiej.

/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"
Sprawa dla reportera
/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"
fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

"Sprawa dla reportera" zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku i od tego czasu regularnie prezentuje widzom ludzkie dramaty i problemu. Program realizowany jest zarówno w formie reporterskiej, jak i studyjnej, gdzie nagrywane są dyskusje z ekspertami. Po latach antenowej obecności producenci programu zaczęli jednak szukać pomysłów na to, jak urozmaicić ten format i poszerzyć grono swoich odbiorców również o młodszych widzów. Z tego powodu w studiu "Sprawy dla reportera" zaczęły gościć również osoby znane z show-biznesu, jak aktorzy czy piosenkarze, którzy często prezentują na wizji również swoje talenty. Występy muzyków, zwykle z nurtu disco polo, w programie interwencyjnym budzą jednak spory niesmak. W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy, a internauci nie mają litości dla "pomysłowych" producentów "Sprawy dla reportera", określając ich program mianem "cyrku" czy "kabaretu". To jednak tylko niektóre z "atrakcji", przewidzianych przez producentów "Sprawy dla reportera". To niewiarygodne, co wyprawia się w studiu programu Elżbiety Jaworowicz. /fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Sokołowska po raz pierwszy zaprezentowała ciążowy brzuszek. "Wspaniały czas"

Czytaj więcej >
Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Gwiazdy

Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Czytaj więcej >
Marcin Hakiel

Gwiazdy

Marcin Hakiel nieoczekiwanie staje w obronie Katarzyny Cichopek. Kuriozalna sytuacja na Instagramie

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi.

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor mówi o swojej emeryturze. Była w szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi

Czytaj więcej >
Wojciech Glanc

Gwiazdy

Wojciech Glanc snuje niepokojącą wizję i ostrzega szczególnie przed jednym miejscem

Czytaj więcej >
Małżeństwo Piotra Kraśki stoi pod znakiem zapytania? Media donoszą o kryzysie

Gwiazdy

Małżeństwo Piotra Kraśki stoi pod znakiem zapytania?

Czytaj więcej >