Goniec.pl
Nie żyje Andrzej Gruza

Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje piosenkarka i aktorka Krystyna Konarska

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Jak podało Radio Pogoda, nie żyje Krystyna Konarska, piękna i utalentowana piosenkarka, która największą popularnością cieszyła się w latach 60. Artystka znana z wielu przebojów, które nuciła cała Polska, zmarła w Niemczech w wieku 80. lat.

Krystyna Konarska urodziła się 8 marca 1941 roku w Berlinie, jednak dzieciństwo spędziła w Większycach, małej wiosce niedaleko Kędzierzyna-Koźla. Jej ojciec zmarł jeszcze przed jej narodzinami, a matka dużo pracowała, dlatego większość czasu opiekowali się nią dziadkowie, którzy jako pierwsi zauważyli jej talent wokalny.

Nie żyje Andrzej Gruza

Nie żyje Andrzej Gruza

CZYTAJ DALEJ

Występowała na różnych uroczystościach, ale nigdy nie myślała o profesjonalnej karierze. Gdy miała już syna, wzięła udział w konkursie muzycznym, który wygrała. Po kolejnym zwycięstwie wyjechała do Warszawy, gdzie szybko znalazła się w centrum zainteresowania.

W 1964 roku na II Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Krystyna Konarska otrzymała główną nagrodę w kategorii piosenki aktorsko-literackiej. Zaśpiewała wtedy utwór „Spalona ziemia”. Na tym samym festiwalu zdobyła jeszcze drugą nagrodę w kategorii utworu kabaretowo-rozrywkowego za „Piosenkę z przedmieścia”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W 1966 roku Krystyna Konarska wystąpiła na festiwalu w Sopocie. Zaśpiewała utwór Jacka Korczakowskiego i Adama Wiernika „Przyjdzie po mnie ktoś”. Znana jest również z takich przebojów, jak „A jednak do pary”, „Boję się twojej miłości”, „Czy ktoś ci powiedział” czy „Już późno”. 

Po paśmie sukcesów szybko upomniał się o nią przemysł filmowy. Na wielkim ekranie Konarska zadebiutowała w 1964 roku w filmie Jerzego Stefana Stawińskiego „Pingwin”. Wcieliła się w główną bohaterkę, Baśkę Oraczewską. Jej partnerem był jeden z najpopularniejszych aktorów tamtych lat, Zbigniew Cybulski.

Rok później pojawiła się w filmie „Święta wojna” w reżyserii Juliana Dziedziny. Tym razem zagrała jednak tylko epizod i zaśpiewała jedną piosenkę.

W 1967 roku wyjechała do Francji. To był niestety początek końca jej kariery. Chociaż początkowo odnosiła ogromne sukcesy, firma fonograficzna, z która podpisała kontrakt upadła, a ona z powodu niekorzystnych zapisów nie mogła współpracować z innymi.

Konarska starała się zrobić wszystko, żeby widownia o niej nie zapomniała, ale z biegiem czasu dostawała coraz mniej propozycji. Pod koniec lat 80. zrezygnowała ze śpiewania i razem z drugim mężem wyjechała na Alaskę, gdzie pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi.

Po rozwodzie wyjechała do Niemiec, gdzie mieszkała do śmierci. Tragiczne informacje przekazało Radio Pogoda, nie wiadomo jednak nic o dokładnej dacie i okolicznościach zgonu. Krystyna Konarska miała 80 lat.

Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński? Tylko bystrzaki odpowiedzą na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Który z nich był premierem w latach 2007 - 2014?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Pogoda

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >