Goniec.pl
Materiały własne Iberion

Goniec.pl

Nie żyje Carol Sloane. Jej głosem zachwycał się cały świat

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Nie żyje legendarna jazzowa wokalistka Carol Sloane. Gwiazda zachwycała swoim głosem i umiejętnościami publiczność na całym świecie. Zmarła w wieku 86 lat przez komplikacje zdrowotne.

Nie żyje Carol Sloane

Nie żyje legendarna wokalistka jazzowa Carol Sloane. Piosenkarka urodziła się 5 marca 1937 roku w Providence na Rhode Island i bardzo szybko rozpoczęła muzyczną karierę.

Jan A.P. Kaczmarek

Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara, jest nieuleczalnie chory. Jego córka błaga o pomoc

CZYTAJ DALEJ

Profesjonalną karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, nie mogła jednak całościowo utrzymywać się tylko z muzyki. Przez długi czas pracowała jeszcze jako sekretarka w kancelarii prawnej. W międzyczasie wciąż grała jednak muzykę. W międzyczasie pisała również recenzje muzyczne dla magazynu "Down Beat".

Zachwyciła wszystkich swoim głosem

Dyskografia Carol Sloane opiewa na 28 krążków! Tyle płyt nagrała jako śpiewająca liderka zespołów jazzowych. Nagrywała zarówno nowe utwory, jak i klasyki — m.in. przeboje Franka Sinatry.

W 1961 roku odniosła ogromny sukces podczas Newport Jazz Festival i potem przez 10 lat nagrywała z powodzeniem z zespołami jazzowymi — jeździła po Stanach Zjednoczonych i pokazywała możliwości swojego głosu.

Jej kariera na moment uległa zawieszeniu w latach 70. Wtedy właśnie rozpoczęła pracę jako sekretarka, chcąc zarobić na swoje utrzymanie, co nie było w tym czasie proste. W latach 80. znów była jednak na fali wznoszącej.

W 1983 roku znalazła na swoim siedzeniu w samochodzie pięciocentówkę i widząc w tym znak, udała się do jasnowidza, który wskazał jej drogę — najpierw wedle jego rady podpisała kontrakt z Concord Records i pojechała na zakończoną sukcesem trasę koncertową w Japonii.

Występowała również w XXI wieku jako gwiazda Rhode Island Music Hall of Fame. Ostatni taki koncert dała w 2016 roku.

W 2021 roku doznała wylewu, z którego konsekwencjami mierzyła się do końca życia. To właśnie powikłania po nim były przyczyną śmierci 86-latki. Zmarła 23 stycznia 2023 roku.

TRICOLORS/East News

"The Voice of Poland". Wzięli udział w programie, a teraz robią zawrotną karierę. Komu show pomogło najbardziej?

"The Voice of Poland" to program, który zapewnił ogromne kariery wielu utalentowanym wokalistom i to nie tylko tym, którzy zdołali wygrać w finale. Przyjrzyjmy się artystom, którym show dało możliwość podbicia rynku muzycznego w Polsce.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Aneta Kręglicka zadebiutowała w nowej roli. To, co robi może zaskoczyć i zachwycić

  • Franciszek Pieczka odszedł cztery miesiące temu. Syn aktora wyznał, jakim był ojcem

  • Oscary 2023. Polska z szansą na prestiżową statuetkę. Pełna lista nominowanych

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Gwiazdy

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Czytaj więcej >
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Gwiazdy

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

Czytaj więcej >
Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach. Fot. Instagram @magda_boczarska

Gwiazdy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na bajecznych wakacjach. Widoki zapierają dech

Czytaj więcej >
Justyna Steczkowska żąda horrendalnych cen za koncert z piosenkami Ewy Demarczyk. Fot. kapif /  kadr z występu Ewy Dearczyk, TVP Kultura

Gwiazdy

Astronomiczne ceny za bilety na koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka tłumaczy, co zwiera się w tej kwocie

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

W "Dzień Dobry TVN" popłynęły łzy. Rozmówczyni nie mogła wytrzymać, odebrało jej mowę

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

Czytaj więcej >