Goniec.pl
cmentarz/zdj. ilustracyjne

Obraz Albrecht Fietz z Pixabay

Jak wyglądają groby polskich gwiazd? Cześć z nich jest bardzo zaniedbana

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Wiele polskich gwiazd związanych z filmem, serialem i muzyką już dawno odeszło z tego świata. Kochamy ich twórczość, ale nie zawsze obchodzi nas, co stało się z nimi po zejściu ze sceny. Wiele z osób, które rozśmieszały i rozczulały n

Wśród polskich aktorów, postaci publicznych, wokalistów jest wiele osób, które szanujemy i pamiętamy za najlepsze lata ich karier. Co jednak stało się z nimi, gdy zeszli ze sceny, by cieszyć się ostatnimi latami życia? Co z tymi, którzy odeszli z kwiecie wieku?

Jak wyglądają groby polskich gwiazd filmu i muzyki?

Wiele znanych polskich osobowości spoczywa obecnie w grobach, o których nikt już nie pamięta. Wiele z nich nie miało lub już nie ma żadnych bliskich, którzy mogą się zatroszczyć o ich kwatery. Jak wyglądają dzisiaj miejsca pochówku aktorów i muzyków?

Przedstawiamy wam smutne i zaniedbane groby postaci związanych z filmem i muzyką.

Stanisław Masłowski

Aktor filmowy i teatralny, który odszedł w 2006 roku. Znany jest z seriali “Dom”, “Polskie drogi” oraz filmu Stanisława Barei “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”.

Jego grób znajduje się w na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Niestety, jak słusznie zauważa autor serii filmów „(Nie)zapomniani” Maciej Gąsiorowski z Super Expressu w materiale opublikowanym na YouTubie w lipcu 2020 roku, z którego pochodzi screen zdjęcia grobu, jest on bardzo maleńki i skromny, a obecnie wygląda na bardzo zaniedbany.

Sławomir Wysocki

Sławomir Wysocki był polskim gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Był przede wszystkim członkiem zespołu Róże Europy, z którym nagrał pięć albumów. Wysocki skomponował największy przebój Róży Europy, czyli „Jedwab”.

Zmarł nagle, na atak serca w 2003 roku. Miał 45 lat i jak wskazuje seria filmów na YouTube (Nie)zapomniani Macieja Gąsiorowskiego z Super Expressu, muzyk został pochowany na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, gdzie można znaleźć jego kwaterę. Jego grób, którego zdjęcie to screen z programu dziennikarza SE wyemitowanego w listopadzie 2020 roku, wygląda niezwykle smutno i coraz bardziej popada w ruinę.

Janusz “Grzmot” Rołt

Polski perkusista, który był członkiem kapel: Brygada Kryzys, Armia, a także zespołu Lecha Janerki. Grał również na basie w grupie Big Bit. Zmarł w 1990 roku w wieku 33 lat. Popełnił samobójstwo.

Obecnie grób Janusza Rołta, który znajduje się na Cmentarzu Północnym w Warszawie wygląda bardzo przygnębiająco. Jak donosi seria SuperExpressu, jego mogiła, której zdjęcie to screen z listopadowego programu „(Nie)zapomniani”, znajduje się w opłakanym stanie.

Dariusz “Skandal” Hajn

Wokalista punkrockowego zespołu Dezerter w latach 1981-1986. Coraz większe nieporozumienia z członkami kapeli oraz pogłębiające się uzależnienie od środków odurzających sprawiły, że odszedł z bandu.

Zmarł w 1995 roku, w wieku 30 lat. Jego grób znajduje się na Cmentarzu Północnym w Warszawie i jak zauważył reporter Super Expressu prezentuje się niezwykle skromnie - niezorientowany przechodzień nie domyśliłby się, że leży tutaj znany muzyk. Jego grób, którego zdjęcie to screen z programu dziennikarza SE wyemitowanego w listopadzie 2020 roku znajduje się w opłakanym stanie.

Wiele z polskich gwiazd, których nie ma już z nami leży w grobach, które są obecnie bardzo zaniedbane, i na których widok robi się nam zwyczajnie smutno. Mamy nadzieję, że takich mogił będzie coraz mniej, a my będziemy pamiętać o tych, którzy tak wiele zrobili dla polskiej kultury oraz show-biznesu.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >