Goniec.pl
Netflix

https://unsplash.com/@depthcontroller

Netflix prezentuje listę najpopularniejszych seriali. Pierwsza trójka to prawdziwe hity

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Netflix raz na kilka miesięcy prezentuje szczątkowe dane odnośnie tego, które filmy i seriale cieszą się popularnością na platformie. Tym razem otrzymaliśmy podsumowanie 2020 roku, które pokazało, jak duża liczba widzów wybiera produk

Netflix udowodnił, że nowa rzeczywistość konsumowania treści wideo należy do platformy. W 2020 roku, gdy kina podczas pandemii przez większość czasu były zamknięte, streaming wyrósł na giganta na rynkach międzynarodowych, również w Polsce.

Netflix został zwycięzcą 2020 roku w branży filmowo-serialowej

Serwisowi przybyło ponad 50 milionów nowych subskrypcji, co daje już liczbę przekraczającą 200 milionów kont płacących za Netfliksa. Streaming wcale nie planuje się zatrzymywać i co tydzień wydaje wiele filmów i seriali, które są tytułami oryginalnymi.

Co jednak z poprzednimi dwunastoma miesiącami (zahaczymy również o początek 2021)? Które seriale oryginalne cieszyły się największą popularnością?

Jakie seriale są najbardziej popularne na Netfliksie?

Celowo używamy sformułowania „popularność” - w 2019 roku zmienił się wskaźnik, według którego Netflix zlicza oglądalność. Na początku produkcja „obejrzana” została, gdy widz widział co najmniej 70% filmu lub serialu. Obecnie, aby gospodarstwo domowe (w takich jednostkach podawane są statystyki) zostało wliczone, wystarczy odpalenie i przejrzenie dwóch minut tytułu.

W 2020 zwycięzca Netfliksa był jeden i przyszedł w Boże Narodzenie

Jakie seriale oryginalne są zatem najpopularniejsze? Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie produkcję wydane w 2020 roku, wygląda to następująco: „Bridgertonowie” okupują szczyt z 82 milionami wyświetleń, na miejscu drugim znajdują się czwarty sezon „Domu z papieru” oraz „Król tygrysów” z 64 milionami, a kolejna pozycja należy do „Gambitu królowej” - 62 miliony.

Które serie oryginalne Netfliksa widzowie oglądają najchętniej?

Gdy zajrzymy na okres koniec 2019 - początek 2021, pierwsza trójka wygląda zupełnie inaczej. Na szczycie pozostają „Bridgertonowie” (82 miliony wyświetleń), na miejscu drugim ląduje „Wiedźmin” z 76 milionami, a na najniższy stopień podium po zaledwie kilku tygodniach wdrapał się „Lupin” z 70 milionami wyświetleń.

W czołówce zestawienia możemy znaleźć także: drugi sezon „Ty” (54 mln), reality show „Too Hot To Handle” (51 mln), serial „Ratched” (48 mln), a także „The Umbrella Academy” sezon 2. (43 mln),  „Jeszcze nigdy…” (40 mln), „Siły kosmiczne” (40 mln) oraz sezon 5A „Lucyfera” (38 mln).

Co to oznacza dla przyszłości Netfliksa?

Co oznaczają te wyniki? Tak naprawdę pokazują wyłącznie zainteresowanie widzów tytułem i to, jak długo się ono utrzymuje w przypadku dużych produkcji. Albo też tych, na których kampanie reklamowe przeznaczono ogromną ilość pieniędzy.

Podoba się wam ta lista? Czy widzieliście któryś z najpopularniejszych seriali Netfliksa? A może jesteście tymi fanami, którzy liczeni są przy każdej produkcji z czołówki popularności streamingu?

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >
Magda Narożna

Gwiazdy

Magda Narożna zaprezentowała się w tiulowej sukience. Fani ją skrytykowali

Czytaj więcej >
Zenek Martyniuk

Gwiazdy

Syn Zenka Martyniuka spędził urodziny na morzu. Daniel tęskni za rodziną

Czytaj więcej >