Goniec.pl
Victoria Arlen

YouTube.com TODAY

Nastolatka była w śpiączce przez cztery lata. Nagle się obudziła się i powiedziała niebywałe słowa

9 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Victoria Arlen miała zaledwie 11 lat, gdy znalazła się w wegetatywnym stanie i musiała walczyć o życie. Spędziła w śpiączce cztery lata, gdy w końcu się z niej wybudziła. Przyznała, że miała świadomość wszystkiego, co wokół niej się działo i każdego dnia walczyła, by odzyskać przytomność i swoje życie.

Victoria była zdrową dziewczynką, jednak w wieku 11 lat zaczęła nagle chorować. Objawy przypominały początkowo grypę, później przyszły omdlenia. Następnie pojawił się ostry ból w prawej części ciała. Lekarze zdecydowali się usunąć jej wyrostek, ale minęły dwa tygodnie od operacji, a ból nie ustawał.

Andrzej Duda ma lekkie objawy COVID-19, jest pod opieką lekarzy

Andrzej Duda nie przechodzi COVID-19 bezobjawowo. "Jest pod stałą opieką lekarską"

CZYTAJ DALEJ

Nastolatka szybko zaczęła tracić władzę w nogach, a także funkcje poznawcze. Kolejne części jej organizmu zaczęły się wyłączać, aż w sierpniu 2006 roku Victoria zapadła w śpiączkę. Obudziła się z niej dopiero w styczniu 2009 roku, ale nie był to koniec.

Nastolatka wybudziła się ze śpiączki i przyznała, że cały czas była świadoma

- Byłam jak duch żyjący w tej skorupie ludzkiej istoty. Światła zgasły dla mnie w sierpniu 2006 roku, a potem był styczeń 2009 roku. Myślałam, że prowadzę normalną rozmowę, ale zdałam sobie sprawę z tego, że nie mogę ruszać oczami i głową, i nikt nie reaguje na to, co mówię - powiedziała po ostatecznym przebudzeniu się po czterech latach od zapadnięcia w śpiączkę.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Słyszała rozmowy lekarzy z jej rodziną. Nikt nie dawał jej szans na przeżycie, a nawet jeśli, to pozostanie na zawsze w wegetatywnym stanie. Victoria jednak nigdy się nie poddała. Każdego dnia walczyła, by się obudzić, bo miała wiele rzeczy, dla których chciała żyć.

22 godziny na dobę miała napady padaczkowe, na które lekarze przepisali jej środki nasenne. Cały czas pozostawała świadoma, ale dzięki lekom jej ciało uspokoiło się na tyle, że była w stanie wysłać sygnał na zewnątrz. Gdy jej mama weszła do pokoju, nastolatka skorzystała z okazji i nawiązała z nią kontakt wzrokowy. Matka poprosiła, by mrugnęła dwa razy, jeżeli ją słyszy, a Victoria zaczęła mrugać, jakby od tego zależało jej życie. I poniekąd tak było.

Victoria Arlen wyszła ze śpiączki i zdobyła medale paraolimpijskie

Wybudzona ze śpiączki zaczęła walkę o powrót do normalnego życia. Ponownie musiała nauczyć się mówić i jeść. Jej organizm zaczął ponownie działać poza nogami. Powiedziano jej, że do końca życia będzie sparaliżowana.

Po pięciu latach od początku choroby wróciła do szkoły w 2010 roku. Po wszystkim, co przeżyła, rówieśnicy dokuczali jej z powodu poruszania się na wózku inwalidzkim. To dało jej tylko dodatkową motywację, by odzyskać wszystko, co straciła.

Fizykoterapię odbywała m.in. na basenie, gdzie okazało się, że świetnie radzi sobie w wodzie. W 2012 roku pojechała na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie, gdzie zdobyła trzy srebrne i jeden złoty medal.

Dalej kontynuowała walkę i w 2016 roku udało jej się postawić pierwsze samodzielne kroki. Wzięła nawet udział w 25. edycji amerykańskiej wersji "Tańca z gwiazdami". Obecnie jest dziennikarką sportową, założyła fundację przyznającą pieniądze osobom walczącym o powrót do zdrowia i jeździ po świecie z wykładami, opowiadając swoją historię.

Córka zginęła mając 16 lat. Kilka miesięcy później mama znalazła list i zaczęła płakać

Slajd 1 z 6

/fot. Facebook.com / Macy's Journey

Macy Mathis zginęła w wypadku samochodowym

Macy Mathis miała zaledwie 16 lat, gdy wraz ze swoim chłopakiem zginęła w tragicznym wypadku samochodowym. Jej nagła śmierć była ogromnym ciosem dla rodziny, a w szczególności dla mamy, którą łączyła z córką niezwykle silna więź. Kobieta świetnie dogadywała się z nastoletnią córką i bardzo ją kochała. /fot. Facebook.com / Macy's Journey

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • W "Jeden z dziesięciu" padł prawdziwy rekord. Niesamowite sceny

  • Maryla Rodowicz w "The Voice Senior" pokazała zadziwiający talent. Widzowie oniemieli

  • 109. rocznica urodzin Edwarda Gierka. Tłumy przy jego grobie w Sosnowcu

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: CNN

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Lifestyle

TVP pokaże film o prywatnym życiu Jana Pawła II pt. "Wojtyła. Śledztwo". Tytuł zaciekawił widzów

Czytaj więcej >

Lifestyle

"Miałam 15 lat, a on 25, gdy pierwszy raz mnie pocałował". Wykorzystywanie nastolatek przez dorosłych to poważny problem

Czytaj więcej >
Film

Lifestyle

Polsat wyemituje film "Deadpool 2". Widzowie z niecierpliwością czekają na wieczór

Czytaj więcej >

Lifestyle

„14-latki wyglądają jak dorosłe kobiety". To przykład obwiniania dziecka za przemoc

Czytaj więcej >

Lifestyle

"Siedzenie w ciasnym mieszkaniu z czterema osobami nie było łatwe". Jak przeżywamy koniec kwarantanny?

Czytaj więcej >
Ślub

Lifestyle

W czasie ślubu doszło do ogromnej wpadki. Świadkowa omal nie przewróciła panny młodej

Czytaj więcej >