Goniec.pl
Victoria Arlen

YouTube.com TODAY

Nastolatka była w śpiączce przez cztery lata. Nagle się obudziła się i powiedziała niebywałe słowa

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Victoria Arlen miała zaledwie 11 lat, gdy znalazła się w wegetatywnym stanie i musiała walczyć o życie. Spędziła w śpiączce cztery lata, gdy w końcu się z niej wybudziła. Przyznała, że miała świadomość wszystkiego, co wokół niej się działo i każdego dnia walczyła, by odzyskać przytomność i swoje życie.

Victoria była zdrową dziewczynką, jednak w wieku 11 lat zaczęła nagle chorować. Objawy przypominały początkowo grypę, później przyszły omdlenia. Następnie pojawił się ostry ból w prawej części ciała. Lekarze zdecydowali się usunąć jej wyrostek, ale minęły dwa tygodnie od operacji, a ból nie ustawał.

Andrzej Duda ma lekkie objawy COVID-19, jest pod opieką lekarzy

Andrzej Duda nie przechodzi COVID-19 bezobjawowo. "Jest pod stałą opieką lekarską"

CZYTAJ DALEJ

Nastolatka szybko zaczęła tracić władzę w nogach, a także funkcje poznawcze. Kolejne części jej organizmu zaczęły się wyłączać, aż w sierpniu 2006 roku Victoria zapadła w śpiączkę. Obudziła się z niej dopiero w styczniu 2009 roku, ale nie był to koniec.

Nastolatka wybudziła się ze śpiączki i przyznała, że cały czas była świadoma

- Byłam jak duch żyjący w tej skorupie ludzkiej istoty. Światła zgasły dla mnie w sierpniu 2006 roku, a potem był styczeń 2009 roku. Myślałam, że prowadzę normalną rozmowę, ale zdałam sobie sprawę z tego, że nie mogę ruszać oczami i głową, i nikt nie reaguje na to, co mówię - powiedziała po ostatecznym przebudzeniu się po czterech latach od zapadnięcia w śpiączkę.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Słyszała rozmowy lekarzy z jej rodziną. Nikt nie dawał jej szans na przeżycie, a nawet jeśli, to pozostanie na zawsze w wegetatywnym stanie. Victoria jednak nigdy się nie poddała. Każdego dnia walczyła, by się obudzić, bo miała wiele rzeczy, dla których chciała żyć.

22 godziny na dobę miała napady padaczkowe, na które lekarze przepisali jej środki nasenne. Cały czas pozostawała świadoma, ale dzięki lekom jej ciało uspokoiło się na tyle, że była w stanie wysłać sygnał na zewnątrz. Gdy jej mama weszła do pokoju, nastolatka skorzystała z okazji i nawiązała z nią kontakt wzrokowy. Matka poprosiła, by mrugnęła dwa razy, jeżeli ją słyszy, a Victoria zaczęła mrugać, jakby od tego zależało jej życie. I poniekąd tak było.

Victoria Arlen wyszła ze śpiączki i zdobyła medale paraolimpijskie

Wybudzona ze śpiączki zaczęła walkę o powrót do normalnego życia. Ponownie musiała nauczyć się mówić i jeść. Jej organizm zaczął ponownie działać poza nogami. Powiedziano jej, że do końca życia będzie sparaliżowana.

Po pięciu latach od początku choroby wróciła do szkoły w 2010 roku. Po wszystkim, co przeżyła, rówieśnicy dokuczali jej z powodu poruszania się na wózku inwalidzkim. To dało jej tylko dodatkową motywację, by odzyskać wszystko, co straciła.

Fizykoterapię odbywała m.in. na basenie, gdzie okazało się, że świetnie radzi sobie w wodzie. W 2012 roku pojechała na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie, gdzie zdobyła trzy srebrne i jeden złoty medal.

Dalej kontynuowała walkę i w 2016 roku udało jej się postawić pierwsze samodzielne kroki. Wzięła nawet udział w 25. edycji amerykańskiej wersji "Tańca z gwiazdami". Obecnie jest dziennikarką sportową, założyła fundację przyznającą pieniądze osobom walczącym o powrót do zdrowia i jeździ po świecie z wykładami, opowiadając swoją historię.

/fot. Facebook.com / Macy's Journey

Córka zginęła mając 16 lat. Kilka miesięcy później mama znalazła list i zaczęła płakać

Macy Mathis była radosną nastolatką, która świetnie dogadywała się z rodziną i miała wielkie plany na przyszłość. Niestety, 16-latka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Jej nagła śmierć wstrząsnęła bliskimi dziewczyny, a w szczególności jej mamą, która długo nie mogła pogodzić się ze stratą córki. Kilka miesięcy po śmierci 16-latki jej mama odnalazła zaadresowane do siebie listy, których autorką była właśnie jej tragicznie zmarła córka. Cindy nie mogła powstrzymać wzruszenia po przeczytaniu jednego z nich, który według polecenia na kopercie, miała otworzyć "kiedy będzie za nią tęsknić". Kobieta udostępniła w sieci treść wiadomości i opublikowała zdjęcie listu na profilu facebookowym, poświęconym pamięci swojej tragicznie zmarłej córki. Po przeczytaniu go ciężko powstrzymać łzy. /fot. Facebook.com / Macy's Journey

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • W "Jeden z dziesięciu" padł prawdziwy rekord. Niesamowite sceny

  • Maryla Rodowicz w "The Voice Senior" pokazała zadziwiający talent. Widzowie oniemieli

  • 109. rocznica urodzin Edwarda Gierka. Tłumy przy jego grobie w Sosnowcu

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: CNN

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Kobieta rozcina kanapę

Lifestyle

Rozcięła tył kanapy, by odzyskać pilota do telewizora. Zobaczyła co jest w środku i zamarła

Czytaj więcej >
Psychotest. Która postać jest najmądrzejsza? Fot. popularne.pl

Lifestyle

Która postać z obrazka jest najmądrzejsza? Ten psychotest powie o Tobie prawdę

Czytaj więcej >
Biedronka

Lifestyle

Pokazała zdjęcie z Biedronki. Klienci chcą oszczędzić w zaskakujący sposób

Czytaj więcej >
Kot ukrył się na obrazku. Fot.wamiz.pl

Lifestyle

Kot ukrył się pośród liści. Zaledwie 10% internautów potrafi go znaleźć

Czytaj więcej >
Mąka
Skitterphoto/pixabay

Lifestyle

W sklepach może pojawić się mąka na bazie sproszkowanych owadów. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Czytaj więcej >
Poczta Polska
Rakoon/Wikimedia Commons, CC0

Lifestyle

Poczta Polska oferuje nową usługę. Ma gwarantować bezpieczeństwo korespondencji

Czytaj więcej >