Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Słabiutki Meksyk, ale Polacy jeszcze gorsi. Aż oczy bolały od patrzenia
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 22.11.2022 18:57

meksyk-polska
Screen meczu, TVP Sport

Mundial 2022 rozpoczęty dla polskiej reprezentacji. Polacy w swoim pierwszym meczu zmierzyli się z Meksykiem. Niestety, mecz był wyjątkowo nudny, Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego i ostatecznie zremisowaliśmy 0:0.

Mundial 2022. Mecz Meksyk - Polska nie zachwycił

Pierwsza połowa spotkania była w wykonaniu Polaków wręcz fatalna. Oglądając mecz można było uznać, że była to najnudniejsza połowa w historii Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Polacy przez 45 minut oddali jeden strzał, który nawet nie leciał w światło bramki Meksyku. Nasi piłkarze grali bojaźliwie, zbyt niedokładnie i bez żadnego pomysłu. Wyglądali na bardzo zestresowanych i przestraszonych.

Meksyk grał zdecydowanie bardziej ofensywnie, ale w ich grze z kolei brakowało jakości. Cztery niecelne strzały to wszystko, co byli w stanie zrobić polskiej reprezentacji.

Początek drugiej połowy zaczął się świetnie dla Polaków. Po pierwszej groźnej akcji arbiter podyktował rzut karny w 56. minucie spotkania. Niestety, Robert Lewandowski uderzył bardzo słabo i czytelnie i Guillermo Ochoa obronił strzał Polaka.

Przez kolejne minuty obraz meczu nie uległ zmianie. Kibice nie dostali widowiskowych akcji czy wymiany ciosów, a nudne "widowisko", które mogło rozczarować nawet najmniej wymagających fanów futbolu.

Mundial 2022. Meksyk - Polska 0:0

Na palcach jednej ręki można by wyliczyć dobre akcje Polaków i jeszcze kilka palców by zostało. W doliczonym czasie gry Polacy mieli niezłą okazję, ale Grzegorz Krychowiak fatalnie uderzył zza pola karnego i nie trafił w światło bramki.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:0. Niestety, chociaż remis jest lepszy niż porażka i daje jakieś nadzieje, to styl gry polskiej reprezentacji zawiódł chyba każdego. Ciężko się to oglądało i tylko nieudolność piłkarzy Meksyku sprawiła, że Polacy tego meczu nie przegrali.