Goniec.pl
Piosenkarze

Pawel Wodzynski, TRICOLORS/East News

Michał Wiśniewski, Krystian Ochman, a może Łukasz Golec? Trenerka głosu sprawdza, kto jest najlepszym wokalistą w Polsce

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Michał Wiśniewski, Krystian Ochman, a może Łukasz Golec? Trenerka głosu prowadząca na YouTubie popularny kanał postanowiła sprawdzić, którzy polscy wokaliści mogą pochwalić się najlepszym warsztatem wokalnym, a którym wiele w tej materii brakuje.

Gusta są różne - jedni postawią na muzykę operową, drudzy wybiorą się na koncert disco polo. To nie oznacza jednak, że przedstawiciele tych gatunków muszą być dobrymi lub kiepskimi wokalistami. Jak wskazuje youtuberka, mężczyźni w naszym kraju radzą sobie ze śpiewaniem lepiej niż kobiety.

Etianette Michał Wiśniewscy

Córka Michała Wiśniewskiego dokonała coming outu. Nastolatka pokazała swoją dziewczynę

CZYTAJ DALEJ

Śpiewać każdy może?

Gosia Sacała jest trenerką głosu, nauczycielką śpiewu i pedagogiem wokalnym. Dodatkowo prowadzi na YouTube kanał, w którym opowiada o umiejętnościach polskich wykonawców.

Jej filmy cieszą się dużą oglądalnością i choć niełatwo przebić się przez nieco drażniącą manierę prowadzącej, często można wyciągnąć z nich naprawdę ciekawe informacje. W jednym z ostatnich nagrań autorka wzięła na tapet polskich wokalistów.

Youtuberka postanowiła wskazać, którzy z nich wyróżniają się pod względem technicznych umiejętności wokalnych, a którzy nie są warci funta kłaków. Do swojej analizy wykorzystała nagrania live z występów kilkudziesięciu polskich piosenkarzy.

Gosia Sacała pogrupowała ich w kilka kategorii - począwszy od tej najbardziej zaszczytnej, "Superman", przez "Bardzo dobry skill", "Daje radę", "Bez szału", aż po "Hę???", w której znaleźli się piosenkarze, którzy nie mogą pochwalić się zbyt wyszukanym warsztatem.

Golec

Łukasz Golec wraz z żoną mieszka w góralskiej posiadłości. Dom jak z bajki to spełnienie marzeń

CZYTAJ DALEJ

Ranking, w którym nie brakuje zaskoczeń

Wielu polskich piosenkarzy może być zaskoczonych miejscem, jakie przypadło im w rankingu. Inni ucieszą się, że trafili do tej najwyższej, w której znaleźli się m.in. Krzysztof Zalewski, Tomson, czy Janusz Radek.

- Janusz Radek jest supermanem, jest takim supermanem, że słuchasz go i myślisz sobie – kim on jest, jakiś alien chyba! - zachwycała się Gosia Sacała.

Co ciekawe, w jego towarzystwie nie odnajdziemy tegorocznego polskiego kandydata na Eurowizję, Krystiana Ochmana. Youtuberka podkreślała, że jest świetnym wokalistą, ale brakuje mu odpowiednich umiejętności, by zyskać miano "supermana".

Niezadowoleni będą też fani Michała Wiśniewskiego, Macieja Maleńczuka, czy Kamila Bednarka. Żaden z nich nie wkradł się w łaski Gosi Sacały i wszyscy wpadli do najniższej z kategorii.

Powód do radości mają natomiast bracia Golec. Nauczycielka śpiewu uznała, że mogą pochwalić się naprawdę dobrą techniką wokalną. Trafili do działu "Bardzo dobry skill", gdzie towarzyszą im m.in Kuba Badach, Ralph Kamiński czy Stanisław Sojka.

Ranking polskich wokalistów

YouTube.com GOSIA SACAŁA TRENER GŁOSU

fot. Piotr Molecki, Piotr Grzybowski, Tricolors/East News

Nie tylko Brzozowski i Krawczyk. Polscy artyści mają za sobą prace, do których się nie przyznają

Choć są znanymi i zdolnymi artystami, w przeciągu kariery nawiązali romans z disco polo. Sprawdźcie którzy z cenionych piosenkarzy i piosenkarek pozwolili sobie w życiu na mały "skok w bok". / fot. Piotr Molecki, Piotr Grzybowski, Tricolors/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Barbara Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Sąd umorzył sprawę Kurdej-Szatan. Wiceminister: "sąd dał kolejny immunitet celebrycki"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Fot. Instagram @annalewandowska

Gwiazdy

Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Internauci : "A czym się zmęczył?"

Czytaj więcej >
Rafał Brzozowski spełnił dziecięce marzenie. Fot. Instagram @rafal_brzozowski_official

Gwiazdy

Rafał Brzozowski spełnił marzenie z dzieciństwa. Trudno się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Największe gwiazdy polskiego show-biznesu żegnają Jana Nowickiego. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Jan Nowicki nie żyje. Największe gwiazdy polskiego kina żegnają wielkiego aktora

Czytaj więcej >
Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim, doszło do "poważnego sporu"

Gwiazdy

Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim. Doszło do "poważnego sporu"

Czytaj więcej >
Maryla Rodowicz nie kryła swojego rozgoryczenia. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wystąpiła na 30-leciu Polsatu i zeszła ze sceny zawiedziona. O wszystkim napisała na Instagramie

Czytaj więcej >