Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Koncert Lewandowskiego w finale Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt na kolanach
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 15.01.2023 22:11

Koncert Lewandowskiego w finale Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt na kolanach

Robert Lewandowski fot. Eurosport

Za nami niezwykle emocjonująca rozgrywka o Superpuchar Hiszpanii. Dwa najbardziej utytułowane kluby tego kraju zmierzyły się podczas El Clasico w Arabii Saudyjskiej. Wśród zawodników Dumy Katalonii był Robert Lewandowski. Czy udało mu się zdobyć pierwsze trofeum w nowych barwach?

Podczas El Clasico emocje sięgały zenitu

Dziś o godzinie 20:00 rozpoczął się długo wyczekiwany przez hiszpańskich kibiców El Clasico. Polacy mogli oglądać rozgrywkę między innymi podczas transmisji na żywo na kanale Eleven Sports. Podczas meczu nie zabrakło emocji, których dostarczyli widzom zawodnicy obu drużyn.

W jedenastej minucie pojawiła się pierwsza okazja dla Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony doszedł do strzału głową, piłka przeleciała jednak tuż nad poprzeczką. Już w 15. minucie Polak został sfaulowany przez Militao. Na szczęście Robert Lewandowski podniósł się z murawy.

W 33. minucie FC Barcelona strzeliła pierwszego gola. Robert Lewandowski podał piłkę wbiegającemu w pole karne Gaviemu, a ten zdobył bramkę i dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Robert Lewandowski strzela bramkę dla FC Barcelony

W 45. minucie FC Barcelona zdobyła kolejną bramkę. Tym razem strzelił ją kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski. Piłkę podał mu Gavi, odwdzięczając się za piękną asystę Polaka w 33. minucie meczu.

W 69. minucie FC Barcelona po raz kolejny zdobyła gola. Lewandowski podał do Gaviego, a ten doskonale przekazał piłkę Pedriemu, który z bliska umieścił ją prosto w bramce.

W ostatnich minutach spotkania Karim Benzema strzelił honorową bramkę dla Realu. W trzeciej minucie doliczonego czasu Francuz na raty pokonał Ter Stegena. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla FC Barcelony.