Goniec.pl
policja

Pxfuel

Maciej Szczęsny usłyszał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia

12 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Prokuratura w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Maciejowi Szczęsnemu. Byłemu bramkarzowi reprezentacji Polski zarzuca się jazdę pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Maciej Szczęsny nie ma ostatnio szczęścia. O byłym bramkarzu jest bardzo głośno, ale nie ze względu na jego komentatorskie dokonania, ale na aferę, jaką rozpętał, wsiadając do samochodu pod wpływem alkoholu. To kolejna polska gwiazda, która w ostatnim czasie prowadziła auto w stanie nietrzeźwości.

Sylwia Bomba

Sylwia Bomba odpadła z "Tańca z gwiazdami"

CZYTAJ DALEJ

Maciejowi Szczęsnemu grozi do 2 lat więzienia

W związku z incydentem z 5 października Maciej Szczęsny został już przesłuchany przez policję i prokuraturę. Ta druga przez trzy dni prowadziła postępowanie w sprawie, zanim przedstawiła byłemu bramkarzowi zarzuty.

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia w sprawie. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie 8 października 2021 r. skierowała do sądu w tej sprawie akt oskarżenia - powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak można się było spodziewać, komentatorowi TVP Sport zarzucono jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Jest to przestępstwo zagrożone grzywną, kara ograniczenia wolności lub, w skrajnych przypadkach, pozbawieniem wolności na czas do lat 2. Teraz sprawę Szczęsnego rozpatrzy Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, który podejmie decyzję o karze.

Podobne kłopoty ma także piosenkarka Beata Kozidrak, która na początku września jechała wężykiem po stołecznym Wilanowie. Piosenkarka długo milczała, po czym przeprosiła swoich fanów; aktualnie czeka na proces.

Jazda pod wpływem alkoholu

Przypomnijmy, że Maciej Szczęsny został zatrzymany do standardowej kontroli drogowej 5 października na ulicach Warszawy. Podczas badania alkomatem okazało się, że sportowiec ma w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu. Policja natychmiast zatrzymała mu prawo jazdy i poprosiła bliskich o odprowadzenie samochodu.

Szczęsny, składając zeznania na komendzie, przyznał się do winy. W rozmowie z PAP tłumaczył, iż dzień wcześniej wypił dwa piwa, bo nie spodziewał się, że rankiem będzie musiał odwieźć żonę do pracy. Jak przekonywał, po wszystkim czuł się zażenowany i zawstydzony swoim występkiem.

Konsekwencje były jednak dalsze niż problemy z prawem. Władze TVP Sport, z którym współpracuje Szczęsny, podjęły decyzję o zawieszeniu komentatora na najbliższe dwa mecze reprezentacji Polski, o czym pisaliśmy.

- W ciągu najbliższych kilku tygodni na pewno nie będzie go na antenie TVP Sport, a potem zobaczymy. To poważna sprawa i nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji - mówił wówczas mediom dyrektor TVP Sport.

Powalające sceny na grobie Krzysztofa Krawczyka. Wszystko w jego urodziny

Slajd 1 z 5

fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Odwiedziny na grobie ojca

W rocznicę urodzin Krzysztofa Krawczyka jego grób odwiedził syn wspólnie z wieloletnim przyjacielem ojca, Marianem Lichtmanem. / fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Specjalny odcinek "Barw szczęścia". Upamiętnienie zmarłych aktorów

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny zażartował w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >
Piotr Mróz

Gwiazdy

Live po finale "Tańca z gwiazdami". Widzowie zachwyceni zwycięzcami

Czytaj więcej >
Polsat

Gwiazdy

Kajra podziękowała Rafałowi Maserakowi za współpracę

Czytaj więcej >