Łzy leją się strumieniami. Nie żyje Ewa Podleś. Ceniona polska śpiewaczka odeszła w mękach
Nie żyje Ewa Podleś - niezwykle utalentowana światowej sławy śpiewaczka operowa. W latach świetności występowała na najbardziej prestiżowych scenach operowych. Artystka zmarła w wieku 71 lat po ciężkiej chorobie.
Nie żyje Ewa Podleś
Nie żyje Ewa Podleś - niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa, posiadaczka charakterystycznego głosu, który wywiódł ją na sam szczyt muzycznej kariery. Informację o jej śmierci przekazał “Ruch Muzyczny” za pośrednictwem social mediów.
Po śmierci Andrzeja Łapickiego jego 60 lat młodsza żona została bez grosza! Wszystko zapisał komuś innemuNie żyje Ewa Podleś. Informację o jej śmierci przekazała naszej redakcji Anna Marchwińska, córka Jerzego Marchwińskiego, pianisty, wieloletniego życiowego i scenicznego partnera śpiewaczki, który odszedł 7 listopada 2023 roku. Łącząc się w bólu z bliskimi, składamy serdeczne kondolencje - możemy przeczytać.
Nie żyje Ewa Podleś. Była niesamowicie utalentowaną śpiewaczką
Ewa Podleś zmarła 19 stycznia 2024 roku w wieku 71 lat. Media donoszą, że artystka w ostatnim czasie zmagała się z chorobą.
Śpiewaczka przyszła na świat w 1952 roku. Od niemal najmłodszych lat cechowała się ogromnym talentem wokalnym. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Aliny Bolechowskiej. Ewa Podleś zadebiutowała w 1975 roku rolą Rozyny w “Cyruliku Sewilskim” Rossniego w Operze Warszawskiej.
Ewa Podleś swoją karierę rozwijała również poza granicami kraju
Ewa Podleś była laureatką 7. Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, a także w Atenach, Barcelonie, Genewie, Rio de Janeiro oraz Tuluzie. W 1984 roku wystąpiła w Metropolitan Opera w tytułowej roli w operze “Rinaldo” Haendla i to właśnie od tego momentu jej kariera nabrała znacznego tempa.
Wystąpiła na wielu najbardziej prestiżowych scenach operowych i estradach koncertowych świata, m.in. w Covent Garden w Londynie, La Scala w Mediolanie, Theatre des Champs Elysees w Paryżu czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. Stawała również na rodzimych scenach, tj. Teatr Wielki-Opera Narodowa czy Filharmonia Narodowa w Warszawie.
Śpiewaczka dysponowała jednym z najrzadszych rodzajów głosu - kontraltem. Jest to rodzaj głosu żeńskiego o najniższej tessiturze.