Goniec.pl
Biedronka ma przed nami tajemnice. Warto ją poznać, jeśli kupujecie tam bułki

Biedronka, Materiały Prasowe

Kupujesz bułki w Biedronce? Musisz o tym wiedzieć

9 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Biedronka obecnie jest jedną z najpopularniejszych i najtańszych sieci sklepów w Polsce. Praktycznie na każdym osiedlu znajdziemy przynajmniej jeden sklep, więc wiele osób właśnie tam kieruje swoje pierwsze kroki, aby zrobić codzienne zakupy. Przed sięgnięciem po pieczywo, warto poznać tajemnice dyskontu.

Biedronka. Tajemnicze dźwignie przy półkach i przyciski przy kasach

Wśród towarów, które kupujemy najczęściej, znajduje się oczywiście pieczywo - w szczególności chleb i bułki. Okazuje się, że szuflady, w których są wykładane, mają ukrytą funkcję, o której warto wiedzieć.

Jak wynika z danych opublikowanych przez BrandIndex, w 2019 roku 75 proc. dorosłych Polaków regularne robiło zakupy w Biedronce. Co za tym idzie, większość z nas właśnie w tych sklepach zaopatruje się w pieczywo. Chociaż często nie jest ono pieczone na miejscu, a jedynie wypiekane, to i tak cieszy się dużą popularnością.

Biedronka przygotowała świetne promocje

Biedronka i Lidl nie są najtańsze. Gdzie robić zakupy w czasach inflacji? Lider zaskakuje

CZYTAJ DALEJ

Najczęściej pieczywo w sklepach sieci Biedronka znajdziemy zaraz po wejściu. Pieczywo umieszczone jest w specjalnych półkach, z których bardzo łatwo jest wyjąć bułkę, póki są one pełne. Problem pojawia się, gdy zostało ich zaledwie kilka i znajdują się na końcu głębokiej szuflady, gdzie trudno sięgnąć.

Jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że już dawno ten problem rozwiązano, ale nie każdy o tym wiedział. W prawym górnym rogu półki znajduje się dźwignia, która umożliwia wysunięcie szuflady, aby bez problemu sięgnąć po ostatnie bułki w szufladzie. Półka nie wraca na swoje miejsce, dlatego należy pamiętać, aby po wszystkim ją zamknąć.

Biedronka. Warto poznać te proste "triki" jeśli robisz tam zakupy

Co ciekawe, sklepy Biedronka mają więcej ukrytych funkcji, które mogą być przydatne podczas codziennych zakupów. Mało kto wie, że przy kasach samoobsługowych ukryte są cztery przyciski o różnych funkcjach.

  • Pierwszy przycisk od lewej przyda się przede wszystkim osobom starszym i niedosłyszącym, gdyż sprawia on, że komunikaty wydawane przez kasę są znacznie głośniejsze.

  • Drugi przycisk, który może okazać się na wagę złota, służy do wezwania obsługi sklepu, która pomoże usunąć błąd, czy wycofać produkt z listy zakupów.

  • Trzeci przycisk przy kasie samoobsługowej przeznaczony jest dla stałych klientów sklepu i po jego naciśnięciu można zeskanować kartę "Moja Biedronka".

  • Po naciśnięciu czwartego przycisku waga zostanie wytarowana. Mówiąc prościej, tara służy do usuwania wagi przedmiotu, którego nie chcemy uwzględniać w ogólnym pomiarze wagi i stosowana jest przy ważeniu przedmiotów, np. w specjalnej misce.

TVN świętuje swoje 25-lecie. Pamiętacie kultowe programy stacji?

TOP10 kultowych programów TVN. Pamiętacie je wszystkie?

TVN rozpoczął nadawanie 3 października 1997 r. o godz. 19:00. W czasach, gdy widzowie mieli dość niewielki wybór stacji, nowy program był prawdziwym powiewem świeżości i promował zupełnie inne podejście do telewizji. Oto najbardziej niezapomniane programy stacji!

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Boże Narodzenie bez jarmarków

Lifestyle

Boże Narodzenie 2022. Przerwa świąteczna od szkoły. Kiedy się zaczyna i jak długo potrwa?

Czytaj więcej >
Monety z PRL mogą być warte fortunę

Lifestyle

Monety z PRL mogą być warte fortunę. Sprawdź, czy masz je w domu

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka będzie rozdawać produkty za darmo. Zacznie się w poniedziałek

Czytaj więcej >
Niższe rachunki za ogrzewanie? To możliwe! Fot. pxhere.com

Lifestyle

Jeden prosty trik pomoże zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Mało osób wiedziało

Czytaj więcej >
Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Lifestyle

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wyłoniono finałową 20-stkę słów. Dlaczego łymen reluje z sigmą i kto pytał?

Czytaj więcej >
Wytłaczanki po jajkach: nie wyrzucaj ich, możesz ich użyć ponownie

Lifestyle

Wyrzucałeś wytłaczanki po jajkach? To wielki błąd, mogą być bardzo przydatne

Czytaj więcej >