Goniec.pl
Truskawki w sklepie

Pixabay.com RitaE

Kupując truskawki trzeba zwracać uwagę na ich kolor oraz to, jak są zapakowane

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Truskawki to sezonowe owoce, dlatego gdy tylko pojawiają się w sprzedaży, natychmiast wywołują ogromne zainteresowanie i choć w dużych marketach można je dostać przez cały rok, nie są one tak smaczne jak te, które spokojnie dojrzewają w letnim słońcu na przełomie maja i czerwca. Przy wyborze owoców warto zwrócić uwagę m.in. na ich kolor oraz to, w co są zapakowane.

Miłośnicy truskawek na pewno wiedzą, że najlepsze owoce to właśnie te, które dojrzewają spokojnie na krzaczku w promieniach wiosenno-letniego słońca. Warto więc powstrzymać się przed zakupem kusząco wyglądających truskawek z zagranicy i poczekać na krajowe dostawy tych pysznych owoców.

panna mloda smierc

18-letnia panna młoda nie przeżyła nocy poślubnej. Ratownicy byli bezsilni

CZYTAJ DALEJ

Ważny jest kolor, a nie wielkość

Przy wyborze truskawek warto kierować się przede wszystkim ich kolorem, a nie wielkością. Dojrzałe owoce są bowiem intensywnie czerwone. Nie warto bać się jednak owoców, które nie wyglądają na w pełni rozwinięte.

Jeśli dostrzeżemy jaśniejsze truskawki wśród tych intensywnie czerwonych, oznacza to, że prawdopodobnie są one świeżo zerwane, a więc właśnie takie, jakie chcemy kupić. Uwagę należy zwrócić również na ich szypułkę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Szypułka powinna ona być w kolorze intensywnej zieleni. Jeśli jest wyschnięta lub ma inny odcień, może to oznaczać, że owoce leżą już długo po zerwaniu i wytraciły już swój aromat i wartości odżywcze.

Z kolei owoce zupełnie bez szypułek znacznie szybkiej tracą smak i aromat z powodu wody, która dostaje się wówczas do ich środka przez.

Truskawki w plastikowym opakowaniu to kiepski wybór

Truskawki najlepiej kupować od zaufanych dostawców, lub wybrać się w celu ich zakupu na lokalny rynek. Nie należy wybierać owoców zapakowanych w plastikowe pojemniki, bowiem prawdopodobnie zawierają dodatkowe substancje chemiczne, sztucznie utrzymujące ich świeżość.

Przy zakupie dobrze sprawdzić również podłoże, na którym ułożone są owoce. Jeśli na dnie pojemnika znajduje się woda, może to oznaczać, że truskawki były wcześniej przetrzymywane w chłodni i utraciły wodę. Takie owoce są również szybciej atakowane przez pleśń.

Truskawki mają niewiele kalorii, a dodatkowo pobudzają apetyt i gaszą pragnienie. Są więc zdrową przekąską nawet dla osób, które dbają o linię. Dodatkowo owoce te bogate są w witaminy. W jednej szklance truskawek znajduje się około 82 mg witaminy C, czyli aż 120% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę u dorosłych osób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP/Poradnik Zdrowie

Podobne artykuły

Lifestyle

Mężczyzna rozkuł ścianę podczas remontu. Znalazł podziemne miasto

Czytaj więcej >

Lifestyle

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiadowi nie podobały się kredowe rysunki dzieci na chodniku. Zagroził policją

Czytaj więcej >

Lifestyle

Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą obrabować. Co mówią poszczególne znaki?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Co oznaczają linie Rascetta znajdujące się na nadgarstku?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przyszła panna młoda z Indii odwołała ślub. Powodem wada wzroku narzeczonego

Czytaj więcej >