Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk Junior wciąż walczy o prawa do utworów ojca. Ewa Krawczyk chce zmonopolizowania nazwiska męża

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Już dziś Krzysztof Krawczyk Junior zadebiutuje podczas Festiwalu Przebojów Weselnych w Mrągowie. Syn zmarłego w kwietniu muzyka wystąpi razem z legendarnymi Trubadurami. Walczy też o prawo do wykonywania utworów ojca.

Występ Krzysztofa Krawczyka Juniora ma być jedną z atrakcji koncertu organizowanego przez telewizję Polsat. Jak donoszą media, mężczyzna może liczyć na wsparcie Mariana Lichtmana, z którym chce nagrać własną płytę.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o podziale Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

CZYTAJ DALEJ

Walka o spadek i nazwisko

Krzysztof Krawczyk Junior jest jedynym dzieckiem legendarnego piosenkarza. Od śmierci artysty toczy on zaciekłą walkę z żoną Krzysztofa Krawczyka Seniora, Ewą Krawczyk. Spierają się o majątek oraz prawo do użytkowania nazwiska muzyka.

Jak donosi „Fakt”, Ewa Krawczyk już trzy miesiące temu złożyła wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie imienia i nazwiska męża jako znak towarowy. Syn muzyka nie zgadza się na to i złożył odwołanie, argumentując, że zastrzeżenie nazwiska może naruszać jego prawa osobiste i majątkowe.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak twierdzi prawniczka mężczyzny, Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala dążą do skomercjalizowania i zmonopolizowania imienia i nazwiska Krzysztofa Krawczyka tak, by móc korzystać z niego z wyłączeniem innych osób, w tym Krzysztofa Juniora. Jednym z głównych celów jest zabronienie synowi artysty wykonywania utworów po zmarłym ojcu. To jednak może się nie udać.

- Ewentualna rejestracja znaku towarowego nie ma wpływu na możliwość wykonywania piosenek na koncertach. Warto też podkreślić, że prawo do znaku towarowego nie może służyć zakazaniu posługiwania się przez kogokolwiek jego imieniem i nazwiskiem – powiedział w rozmowie z „Faktem” Marcin Barański, radca prawny z portalu musicodex.pl.

Barański nadmienił także, że dopóki utwory Krzysztofa Krawczyka są objęte zarządzaniem przez ZAiKS, każdy zainteresowany artysta może je wykonywać na koncertach załatwiając odpowiednie formalności w ZAiKS-ie.

Krzysztof Krawczyk Junior chce śpiewać piosenki ojca

Krzysztof Krawczyk Junior nie ukrywa, że uwielbia śpiewać utwory ojca. Jak zaznacza, jest szczęśliwy, gdy widzi, że ludzie są zadowoleni i mają dobrą energię. Podczas swoich występów dostaje ją i czuje się lepiej. Kiedy wychodzi na scenę wykonuje utwory, w których chce pokazać siebie.

Jak twierdzi jego mentor, Marian Lichtman, stanie na scenie razem z synem dawnego kolegi jest powrotem do pięknych czasów. Jeden z Trubadurów zachwala występy Krzysztofa Krawczyka Juniora, widząc w nich duży potencjał. Mężczyzna utrzymuje także, że jednym z marzeń legendarnego Krzysztofa Krawczyka było wystąpić razem z synem.

Tylko prawdziwi znawcy kulinarni osiągną wynik 10/10. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 10

Ptifurki to:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje piosenkarz Łukasz Mojecki

  • Nie żyje Agnieszka Rogalska. Wiadomość przekazał burmistrz Wieliczki

  • Ryszard Terlecki potwierdził. "LexTVN" ma być dzisiaj uchwalona

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: pomponik.pl, jastrzabpost.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Willie Garson

Gwiazdy

Nie żyje aktor Willie Garson

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >