Krzysztof Krawczyk miał wizję na swój grób Żródło: Januarybratek, CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0), via Wikimedia Commons

Krzysztof Krawczyk chciał, by na jego grobie znalazł się mikrofon

27 Kwiecień 2021 Bartłomiej CieślakBartłomiej Cieślak

Krzysztof Krawczyk już wiele lat temu wiedział, jak ma wyglądać jego grób. Swój pomysł ujawnił żonie, a ta, wraz z menedżerem artysty, spełnią jego marzenie. Na grobie Krawczyka pojawi się nieodłączny w jego karierze muzycznej mikrofon.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Jego śmierć była wielkim ciosem nie tylko dla rodziny i bliskich artysty, ale też setek tysięcy jego fanów, którzy pogrążyli się w żałobie. Widać to choćby po grobie muzyka, na którym nieprzerwanie od pogrzebu pojawiają się dziesiątki fanów, zapalających przy mogile znicze i zostawiających kwiaty.

Krzysztof Krawczyk miał pomysł na swój grób

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o grobie Kory, który rok po jej śmierci zmienił się nie do poznania. Okazuje się, że grób Krzysztofa Krawczyka również zmieni nieco swój wygląd i doczeka się pomnika.

Wszystko dlatego, że artysta przed laty powiedział żonie, że chciałby, żeby po jego śmierci na nagrobku pojawił się mikrofon. Miał wizję swojego grobu i trzymał się jej do końca, dlatego rodzinie nie pozostało nic innego, jak spełnić to jego marzenie.

O szczegółach poinformował menedżer artysty, Andrzej Kosmala, który był bliskim przyjacielem Krawczyka i od jego śmierci wciąż pomaga rodzinie załatwiać najróżniejsze sprawy związane z jego dziedzictwem.

Nie żyje biskup Jan GałeckiNie żyje biskup Jan GałeckiCzytaj dalej

- Ewa przypomniała sobie, że Krzysztof powiedział kiedyś, że jeśli po jego śmierci ona zdecyduje się postawić mu pomnik na nagrobku, to koniecznie z mikrofonem. Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztofem Krawczykiem - powiedział Kosmala w rozmowie z magazynem Twoje Imperium.

To jednak nie jedyny sposób, w jaki upamiętniony zostanie Krzysztof Krawczyk. W zasadzie każdego tygodnia poznajemy nowe szczegóły różnych inicjatyw, które mają na celu zachowanie w pamięci wielkiego artysty i jego twórczości.

W kilku miastach pojawią się murale z podobizną Krawczyka, a w Teatrze Powszechnym w Łodzi za jakiś czas będzie miała miejsce premiera musicalu poświęconemu jego osobie.

Przypomnijmy, że Krzysztof Krawczyk wygrał walkę z koronawirusem i wyszedł ze szpitala, by móc spędzić Wielkanoc w domu. Niestety, w poniedziałek wielkanocny 5 kwietnia zasłabł i pilnie trafił do szpitala, gdzie szybko zmarł.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 10 kwietnia i miały charakter państwowy. Pogrzeb transmitowany był w telewizji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł